خانه / آخرین اخبار / کمپینی برای حمایت از بازیگر زن مستی که آدم کشته!

کمپینی برای حمایت از بازیگر زن مستی که آدم کشته!

راننده زن جوانی که در حال عدم تعادل، نیمه های شب تعادل خودرو را از دست داد و جان کارگر شهرداری را گرفت، در عرض یک هفته از آن حادثه با حمایت دوستانش، در سایه قوانین عجیب در آستانه رهایی از تبعات این رویداد قرار گرفته است!
ساعت سه بامداد دوشنبه هفته قبل، در ساعات ابتدایی روز عید قربان، چند تن از کارگران شهرداری تهران مشغول آبیاری فضای سبز اطراف بزرگراه حکیم بودند که ناگهان دنیا بر سرشان خراب شد؛ خودروی پژو ۲۰۶ ای که با سرعت بالا در مسیر شرق به غرب در حرکت بود، پس از خروجی بزرگراه آزادگان از مسیر خود منحرف شد و با دو تن از کارگران به شدت برخورد کرد.

کارگرانی که چون با تانکر آب مشغول انجام وظیفه بودند، در حاشیه بزرگراه قرار داشتند و یکی از ایشان چند ده متر جلوتر با چراغ هشدار دستی سعی داشت رانندگان را از وضعیت آگاه نماید اما موفق نشد تا رویدادی تلخ و دلخراش، عید ایشان را به عزا مبدل کند.

خودرو آنقدر شتاب داشت که بعد از برخورد با کارگران، به گاردریل برخورد کرد و پس از طی مسافتی از حرکت ایستاد. توقفی که پشت آن یک کارگر بیهوش روی زمین افتاده بود و دیگری از درد به خود می‌پیچید و فریاد می‌کشید و علاوه بر ایشان، چند کارگر دیگر مبهوت از رویدادی بودند که در یک آن مثل عذاب بر سر همکارانشان نازل شد و آن سوتر، راننده و سرنشین دیگر خودرو که ظاهرا از میهمانی یا جایی بازمی‌گشتند.

همسر غزل حشمت فساد جنسی بازیگران خودرو بازیگران تصادف غزل حشمت بازیگران در پارتی مختلط بازیگر مست اخبار تهران

با رسیدن پلیس به محل حادثه مشخص شد که دو سرنشین خودرو افراد سرشناسی هستند؛ راننده که خانمی بازیگر و مجری است و همکار وی که آقا و مالک خودرو بود؛ خبری که با تیترهایی مانند تصادف مرگبار زوج بازیگر هم منتشر شد اما چندان دقیق نیست، به ویژه آنکه ظاهرا این دو زوج نیستند. حاشیه هایی که لابه لایشان یک خبر عجیب و تأثیرگذار نیز دیده می‌شد.

آن گونه که همشهری خبر می‌دهد، پلیس پس از حضور در صحنه تصادف، متوجه حالت غیرعادی سرنشینان خودرو می‌شود و پس از انجام تست، درمی‌یابد که راننده الکل مصرف کرده و حال عادی نداشته است؛ بنابراین دستور بازداشت وی صادر می‌شود. از آن سو، دو کارگر مجروح به بیمارستان منتقل و روند درمانشان آغاز شده بود.

هنوز دو ساعت از ماجرا نگذشته که خبر می‌رسد «ذبیح‌الله» کارگری که در صحنه تصادف بیهوش شده بود، بر اثر صدمات وارده چشم از جهان بسته است. این در حالی است که شکستگی مهره های کمر کارگر دیگر هم وضعیت نامطلوبی برای وی رقم زده و پزشکان مجبور به جراحی وی شده‌اند؛ رویدادی که ماهیت تصادف خانم بازیگر را تغییر می‌دهد.

بر اساس قوانین، اکنون راننده باید دیه کارگر جان باخته را بپردازد و به دلیل آنکه الکل مصرف کرده، بیمه او را در این مسیر همراهی نمی‌کند؛ اما آیا این مجازات خوبی برای راننده ای است که در حال مستی به جاده زده و برای جان خود و دیگران پشیزی ارزش قائل نشده است؟ آیا نباید چنین افرادی را که فعل حرام مرتکب شده و امنیت مردم را نشانه می‌روند، قاتل خواند و به اتهامی بیش از تخلف راهنمایی و رانندگی و پدید آوردن سانحه جرحی مجازاتشان کرد؟

کافی است کمی به این پرسش ها دقیق شویم تا دریابیم، با خلأیی قانونی در چنین مواردی مواجهیم؛ خلأیی که رانندگان مست با تکیه بر آن از مهلکه هایی که پدید می‌آورند می‌جهند و به نوعی عدالت را ریشخند می‌کنند؛ مثل این بار که می‌بینیم در کمتر از یک هفته از وقوع این رویداد خونین، برخی همکاران خانم هنرمند با تدارک کمپینی تلاش دارند دیه مرحوم «ذبیح الله» را جمع آوری کرده و مقدمات آزادی راننده خطاکار را فراهم آورند؛ راننده‌ای که اگر در حال عادی بود، شاید می‌شد با میزان مجازات قانونی وی در قبال قصور مرگبارش به نوعی کنار آمد اما تبرئه در حالی که هنوز اثر مستی از خونش خارج نشده، خیلی ناعادلانه به نظر می‌رسد.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. سلام ،به نظرم بایدبه قانون احترام گذاشت ؛بالاخره قانون بدهم خیلی بهتره ازبی قانونی هست !امااگه این خانوم واقعاًالکل مصرف کرده بایدبدون ملاحظه حداسلامی رادرموردش اجراکرد !وامادرمورداونهایی که چنین پویشی راه انداختندفقط میتونم براشون ابرازتأسف عمیق کنم ؛چراکه دارندازیه عمل زشت یه نفربه نوعی حمایت میکننداونم به بهانه بازیگربودنش … !!!!!؟به نظرم بازیگران بیشتربایدمراقب رفتارواعمالشون باشند !درضمن اگه این افرادخیلی خیرهستندچراازاین همه زندانی های غیرعمدتوزندانهاحمایت نمیکنند … !؟راستی کاش یکی هم پیدامیشدپویش حمایت ازذبیح الله بیچاره راه میانداخت … !!!!!؟یاعلی .

  2. با رانندگی در حال مستی کاملا مخالفم در دنیا بالاترین جرایم برای رانندگی در حال مستیست. شاید با خیلی چیزها مخالف باشم ولی با در نظر گرفتن شدید ترین مجازات برای افراد مست کاملا موافقم اگر این خانم می دانست که مجازات سخت و سنگین برای رانندگی در حین مستی است بی شک رانندگی نمی کرد خیلی از مستها رانندگی نمی کردند فرد مست چون تعادل فکری و عقلی ندارد ،هوشیار نیست حق رانندگی ندارد زیرا جان افراد را به خطر می اندازد.اگر برای راننده های مست ده میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شود یا احدی جرئت رانندگی مستی را خواهد کرد؟ چرا قانون نمی گذارند؟متاسفانه قسمت تلخ قضیه همینحاست چون عده ای از همین صاحبان صلاحیت و وظیفه دار قانونگذاری خودشان مستند مست می کنند شبها از میهمانیها مست خارج می شوند.جز تاسف چه می شود گفت؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*