خانه / آخرین اخبار / واکنش تند محسن جلال پور به مهران مدیری

واکنش تند محسن جلال پور به مهران مدیری

در پی پخش برنامه “دورهمی” در رابطه با قاچاق برنج، رییس سابق اتاق بازرگانی ایران در یادداشت تلگرامی به آنچه در این برنامه مطرح شده بود، پاسخ گفت.

سود قاچاق دورهمی مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بیوگرافی محسن جلال پور اخبار قاچاق

به گزارش خبرآنلابن محسن جلال‌پور در یادداشت تلگرامی خود نوشت:

«سال ها پیش که مردم قدرت خرید کافی نداشتند، وانت بارهایی در کوچه و خیابان راه می افتادند و به خانم ها جنس نسیه می دادند.به داخل این وانت ها که سرک می کشیدی،از پارچه تا آفتابه و لگن و دم پایی و کف گیر هم می دیدی. معمولا خانم هایی که دختر دم بخت داشتند،آفتابه و لگن مورد نیاز برای تکمیل جهاز دخترشان را نسیه برمی داشتند.

حدس می زنم تعداد این وانت بارها به شدت کم شده باشد چون هم قدرت خرید مردم افزایش پیدا کرده و هم این که دیگر کسی برای جهاز دخترش،آفتابه و لگن و دم پایی نمی خرد.خلاصه این که دوره این کسب وکار گویی تمام شده است.

این سنت اما هنوز در بخش هایی از سازمان ها و نهادهای ما جاری است. از جمله در برخی رسانه ها و برخی برنامه های تلویزیونی که همه چیز را آن جا می شود در هم و برهم دید و شنید. مجری و مهمان درباره هرچه دوست دارند صحبت می کنند.خب این روزها که وضع اقتصاد کشور خوب نیست،همه اجازه دارند درباره آن صحبت کنند.برنامه ای، سیاست های اقتصاد کلان را به چالش می کشد و برنامه ای دیگر،سیاست های تجاری را.

خب تا این جای کار ایراد ندارد و ممکن است بگویید کار رسانه همین است اما موضوعی که می خواهم مطرح کنم این است که از جایی به بعد بحث ها تخصصی می شود. بحث ها عمومی نیست و متخصصان آگاه باید درباره آن صحبت کنند نه افرادی که هیچ اطلاعی درباره آن ندارند.دنیای ما این روزها خیلی پیچیده تر از آن شده که یک نفر بتواند همه مناسباتش را به چالش بکشد.روزگاری در کشور ما عادت بود که به اظهارنظرهای روشنفکران گوش کنیم.

خیلی هم خوب صحبت می کردند و می نوشتند اما آن دوره هم مثل دوره وانت بارهای نسیه ای گذشته است. دوره روشنفکری عمومی به پایان رسیده و انصافا اعتماد به نفس بالایی می خواهد که فردی هر روز و هرشب میکروفون دست بگیرد و از کباب و جوجه بگیر تا گمرک و ترخیص کالا ظهار نظر کند. »

سود قاچاق دورهمی مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بیوگرافی محسن جلال پور اخبار قاچاق

محسن جلال‌پور (متولد ۱۳۴۲، کرمان) دارای مدرک کارشناسی ارشد ام‌بی‌ای ، فعال اقتصادی و نایب رئیس دوره هفتم و رئیس فعلی دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است. وی رئیس اتاق کرمان و ریاست انجمن پسته را در کارنامه خود دارد. ایشان از یک خانواده تاجر و صاحب حدود ۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی و باغات پسته است و دارای مالکیت شرکتی است که حدود یک‌چهارم محصول پسته مغز سبز دنیا را تولید و صادر می‌کند.

سوابق شغلی محسن جلال‌پور

  • نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران در دوره هفتم
  • ریاست اتاق بازرگانی کرمان
  • مؤسس و رئیس انجمن پسته ایران
  • رئیس کمیسیون تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران
  • عضو هیئت‌مدیره شرکت نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران

یک نظر ثبت شده

  1. هر کدام از ما دیکتاتورهای کوچکی هستیم که اگر فرصت کنیم اون رو بزرگش میکنیم جناب رییس شما خودشو ناراحت نکن اگه جوابی منطقی داری مردم هم خوشحال میشن برای اولین بار که اسم شما رو میشنون پاسخگویی شما رو هم اگر ناراحت نمیشید بشنوند میدونم عادت ندارید بابت کرده ها و نا کرده هاتون به کسی پاسخی بدید ولی این گوی و این میدان تکنولوژی های ارتباطی بسم الله

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*