خانه / بورس و سهام / توصیه های رئیس سازمان بورس به سهامداران

توصیه های رئیس سازمان بورس به سهامداران

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه هم اکنون حدود هفت میلیون سهام دار در بورس داریم ، گفت: ترکیه با جمعیتی برابر ایران کمتر از یک میلیون نفر سهام دار دارد و در پاکستان با دو برابر جمعیت ایران 400 هزار سهام دار عضو بورس شده است.
به گزارش واحد مرکزی خبر علی صالح آبادی افزود : با ورود سهام عدالت به بورس اوراق بهادار جمعیت سهام داران تا 50 میلیون نفر هم خواهد رسید و باید در زمینه ترویج فرهنگ سهامداری بیشتر تلاش کنیم که خوشبختانه رسانی ملی و شبکه های تخصصی اقتصادی رادیو و تلویزیون برنامه های خوبی دارند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به افزایش زیاد شاخص ها در سال جاری گفت : علاقه مندان به سرمایه گذاری در بورس باید حتما سرمایه مازاد خود را وارد بورس اوراق بهادار کنند.
وی گفت : به هیچ وجه توصیه نمی کنیم افراد منابع مورد نیاز برای زندگی خود را وارد بورس کنند چون اگر ارزش آن کاهش یابد ، جبران آن سخت خواهد بود.
صالح آبادی همچنین توصیه کرد از مشورت و تحلیل های اقتصادی و منطقی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده شود که شرکت های کارگزاری، شرکت های مشاور سرمایه گذاری و متخصصان بازار سرمایه خدمات خوبی ارائه می کنند.
وی گفت: سرمایه گذاران باید با افق بلندمدت وارد بازار سهام شوند و در کوتاه مدت نوسان وجود دارد ، در بلندمدت معمولا مولفه های کلان اقتصادی بهبود می یابد و بازار سرمایه نیز در این فضا همگرایی خواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*