خانه / بورس و سهام / زنگ خطر های بازار و نگرانی حرفه ای ها از کسب ثروت بیشتر !!

زنگ خطر های بازار و نگرانی حرفه ای ها از کسب ثروت بیشتر !!

هرچند تحلیل گران تکنیکال مدتهاست در انتظار اصلاح موقتی شاخص هستند ولی باز  شاخص به مددسیل نقدینگی راهی بازار سرمایه در برابرهر گونه کاهش مقاومت میکند.( یک نکته قابل توجه گزارش برخی منابع از شروع معاملات بازار مسکن است که بطور سنتی مامن نقدینگی در جامعه ایرانی بوده است و البته هنوز با رونق این بازار فاصله داریم .)

 بدیهی است که با عمق فعلی بازار سرمایه ادامه روند صعودی با سرعت ماه های قبل مقدور نیست و ادامه ی رشد با سرعت فعلی به سونامی خطرناکی منجر خواهد شد.

 الزام شرکتهای بزرگ به افزایش سهام شناور با راهکارهایی از قبیل تسهیلات مالیاتی بیشتر . آزاد کردن سهام عدالت و استفاده از مشتقات جدید از قبیل اوراق رهن ثانویه و صندوقهای جدیدو هر راهکار دیگری برای عمق دادن به بازار بسیار ضروری است و باید باسرعت بیشتری پیگیری شود. متاسفانه روشهای مهم و باارزشی از قبیل صندوق های زمین و ساختمان ویا صندوق های پروژه با انتظارات فعلی بازار هماهنگ نیست و باید در میان مدت به موفقیت آنها دل بست. در هر حال عمق دادن به بازار سرمایه و  پیوند بازار مسکن با بورس مهمترین راهکارهای ملی برای کنترل نقدینگی آزاد و عارضه ساز فعلی است.بخاطر داشته باشیم که باید قبل از بروز حرکات اصلاحی جدی بازار و نگرانی و فرار سرمایه ی نوپا کاری کرد…

مجددا؛ تاکید میکنیم که ما با امید به ادامه شرایط ملی و کنترل ریسک های سیاسی شاخص کل را در بازه میان مدت و بلندمدت مثبت و کم ریسک میدانیم و حضور در بورس را بصورت جدی به همه توصیه میکنیم ولی سرمایه های نوپای بازار سرمایه انتظارات سریع و پر هیجان دارند و این نگران کننده و خطرساز است….

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*