خانه / سیاسی / بیوگرافی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

بیوگرافی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

دکتری مهندسی زلزله نامزد پست وزارت آموزش و پرورش

یک منبع آگاه از انصراف محمدعلی نجفی برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: فخرالدین احمدی دانش آشتیانی جایگزین وی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یک منبع آگاه از انصراف محمدعلی نجفی برای معرفی به مجلس به عنوان نامزد وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

این منبع آگاه اظهار داشت: تا آخرین دقایق که نوبخت سخنگوی دولت و امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در فراکسیون امید حضور یافتند نجفی به عنوان نامزد پست وزارت آموزش و پرورش معرفی شد اما صبح امروز محمدعلی نجفی انصراف داده است.

این منبع آگاه از جایگزینی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به جای نجفی خبر داد.

همسر فرجی دانا محمود نیلی‌ احمدآبادی سوابق محمد علی نجفی سوابق فخرالدین دانش آشتیانی سوابق حسن روحانی بیوگرافی محمدعلی نجفی بیوگرافی فخرالدین دانش آشتیانی بیوگرافی رضا فرجی دانا اصلاح طلبان چه کسانی هستند

فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی (متولد ۱۳۳۴ در آشتیان)

دانش آشتیانی، تحصیل کرده مدرسه علوی است و در سال ۱۳۵۲ دیپلم گرفته است. در سال ۱۳۵۸ در رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه امیرکبیر لیسانس گرفت و کارشناسی ارشد را نیز در سال ۱۳۷۰ در دانشگاه امیرکبیر بوده‌است. او سپس در سال ۱۳۷۵ دکترایش را از دانشگاه امپریال کالج انگلستان در رشته مهندسی زلزله اخذ کرده است.

وی در حال حاضر دانشیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در دانشکده مهندسی عمران است. پیش از این عضو هیئت امنای دانشگاه‌های خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت مدرس و ریاست کمیسیون هیئت امنای دانشگاه‌های تربیت مدرس، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه شهید چمران اهواز را در کارنامه کاری خود دارد.

او مدتی سرپرست دانشگاه ایلام هم بوده است. او همچنین تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، انجام پروژه‌های مختلف، بیش از ۴۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی و خارجی و کنفرانس‌های بین‌المللی و… در پرونده خود دارد. کتاب وی با موضوع رفتار اتصالات چارچوب‌های فولادی، در برخی دانشگاه‌های جهان به عنوان منبع به دانشجویان معرفی می‌شود.

احمدی دانش آشتیانی متأهل است و دو دختر و یک پسر دارد

نامزدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم

پس از آنکه رضا فرجی دانا استیضاح شد و محمود نیلی احمدآبادی نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد، در ۱۹ آبان ۱۳۹۳، بسیاری از وبسایتهای خبری مدعی شدند که قراراست روز بعد فخرالدین احمدی آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شود.

نهایتاً در ۲۰ آبان ۱۳۹۳ حسن روحانی طی نامه‌ای به علی لاریجانی، احمدی دانش آشتیانی را برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی کرد. وی ساعتی بعد دربارهٔ برنامه‌هایش برای وزارت علوم گفت که برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف به دولت ارائه کرده است و همچنین اعلام کرد که فکر نمی‌کند مجلس با او مشکلی داشته باشد. احمدی دانش آشتیانی در همان روز، برنامه‌های کامل خود را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.جلسه بررسی صلاحیت وی در مجلس، سه شنبه ۲۷ آبان برگزار شد. اما وی نیز همچون محمود نیلی احمدآبادی به دلیل آنچه که نمایندگان انتساب به فتنه ۸۸ و تیم کاری مصطفی معین نامیدند، با کسب ۷۰ رأی موافق، ۱۷۱ رأی مخالف و و ۱۶ رأی ممتنع نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران

در ۲۶ آبان ۱۳۹۴، حسن روحانی، رئیس جمهور، به پیشنهاد علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش، طی حکمی، فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی را به همراه شش تن دیگر بعنوان عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منصوب کرد.

۶ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. آقای دکتر نجفی بهترین گزینه پیشنهادی برای آموزش و پرورش است و بهتر بود آقای فخرالدین دانش آشتیانی برای پست وزارت دفاع معرفی می شد! و در کارنامه ایشان هیچ دانش مرتبط (مهندسی زلزله!) و سابقه ای در وزارت آموزش و پرورش دیده نمی شود!

  2. مطمئنا ایشون هیچوقت از بدنه آموزش و پرورش جدا نبودن…والبته تصدی این پست به شخصه مدبر و مدیر نیاز داره نه یک معلم

  3. سلام خسته نباشید ازشما تقاضا دام برای درس انسان ومحیط زیست رشته منابع طبیعی ومحیط زیست را استخدام کنید

  4. دانش آشتیانی ازنجفی وحاجیی بابایی هم بهتراست میبینیم

  5. س اینقدر که وزارت نفت باسه دولت اهمیت دارد وزارت اموزش وپرورش هیچ اهمتی ندارد اگر اهمیت داشت یک وزیر واقعا شایسته بدون پروبال سیاسی انتخاب می کردید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*