خانه / بورس و سهام / شرکت “نیرو کلر” و عدم تعدیل سود تا پایان سال جاری

شرکت “نیرو کلر” و عدم تعدیل سود تا پایان سال جاری

شرکت نیرو کلر سود برآوردی هر سهم را در سال مالی منتهی به 92.12.29 مبلغ 1700 ریال پیش بینی کرده است. این میزان در حالیست که سود تحقق یافته شرکت مذکور در آخرین گزارش ارسالی به سایت کدال مورخ 92.6.31، که حاکی از عملکرد 6 ماهه شرکت می باشد رقم 1023 ریال بوده که نشان از پوشش 60 درصد سود اعلام شده دارد.

در همین راستا حسین قاسمی مدیر مالی شرکت نیرو کلر، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: در حال حاضر، شرکت دو طرح تولیدی را در دست دارد که اولین طرح، تولید MCA می باشد و از خرداد ماه آغاز گردیده و فروش آن نیز از سه ماهه دوم سال شروع شده است و طرح دیگر شرکت واحد تولیدی CMC است که براساس پیش بینی انجام شده از اوایل سال 93 به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی در خصوص بهره برداری خط تولیدی CMC که یک خط تولیدی مکمل است و از واحد MCA به عنوان خوراک اولیه استفاده می کند به نظر نمی رسد مشکل خاصی برای زمان تعیین شده به جهت بهره برداری از طرح مذکور وجود داشته باشد و احتمالاً در زمان تعیین شده این کار انجام خواهد شد.

قاسمی اظهار داشت: در شرایط فعلی تولید و فروش محصولات، مطابق میزان پیش بینی شده انجام می گیرد و مشکلی در زمینه فروش محصولات نیز وجود ندارد.

مدیر مالی شرکت نیروکلر تصریح کرد: بطور کلی عملکرد شرکت مطابق با بودجه پیش رفته و پیش بینی ها با درصد خطای اندکی به تحقق خواهد رسید.

مدیر مالی شرکت نیروکلر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه احتمال تعدیل مثبت سود پیش بینی شده تا پایان سال وجود دارد؟ عنوان کرد: به نظر نمی رسد تا پایان سال شاهد تغییر خاصی در بودجه پیش بینی شده باشیم. هرچند که با توجه به عملکرد گذشته شرکت که معمولاً در سه ماهه دوم و سوم سال تعدیل سود داشته هم اکنون نیز انتظار این تعدیل برای سهامداران ایجاد شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*