خانه / بورس و سهام / “تکشا” و تعدیل سود پس از عقد قرارداد

“تکشا” و تعدیل سود پس از عقد قرارداد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی در حالی پوشش 24 درصدی سود برآوردی 397 ریالی را طی دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 تجربه کرده که “تکشا” بازدهی مثبت بیش از 155 درصدی را از ابتدای سال جاری تاکنون به سهامداران خود اعطا کرده است. از این رو بر آن شدیم تا از وضعیت این شرکت فعال در گروه ماشین آلات و تجهیزات اطلاعاتی کسب کنیم.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: افت تولید و فروش محصولات تولیدی همراه با تعطیلات رسمی طی ماه های ابتدایی سال جاری موجب پوشش نامناسب سود برآوردی “تکشا” طی نیمه اول سال مالی جاری شد که این روند نامناسب همراه با بکارگیری برنامه هایی جهت بهبود وضعیت تولید و فروش محصولات طی سه ماهه سوم امسال بهبود یافته و طبق بودجه برآوردی پیش رفته است.

بیژن میهنی به اقدامات انجام شده توسط شرکت جهت اخذ نمایندگی جدید از کشورهای خارجی اشاره کرد و ابراز داشت: به همین منظور “تکشا” اقداماتی با شرکت های اروپایی انجام داده که در مراحل پایانی به سر می برد. علاوه بر این، با اجرای این برنامه محصولات تولیدی شرکت تحت برند و لیسانس شرکت های مذکور تولید می شوند و در بازارهای فروش داخلی و خارجی به فروش می رسند.

وی به فروش صادراتی 18 درصدی محصولات اشاره کرد و گفت: ماشین آلات و دستگاه های تولیدی به کشورهای آسیای میانه همچون آذربایجان و با ارز آزاد صادر می شود.

این مقام مسئول در خصوص واردات 67 درصدی قطعات و لوازم مورد نیاز تصریح کرد: فرآیند واردات لوازم مورد نیاز از کشورهای اروپایی مناسب پیش می رود. چراکه به دلیل حوزه فعالیت شرکت که در گروه صنایع غذایی و تأمین دستگاه های تولیدی آنها به شمار می رود، موانع با اهمیتی در خصوص واردات قطعات اولیه مورد نیاز وجود ندارد.

مدیر مالی شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی در ارتباط با طرح های توسعه ای “تکشا” اظهار داشت: این شرکت پروژه هایی در دست اجرا و بررسی دارد که به منظور بهره برداری از آنها در حال مذاکره با شرکت های طرف قرارداد است. علاوه بر این، بهره برداری از پروژه های مذکور آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری شرکت در پی خواهد داشت، به گونه ای که در صورت عقد قرارداد با شرکت های طرف قرارداد طی سال مالی جاری، آثار مثبت آن در وضعیت سودآوری سال 92 “تکشا” و در غیر این صورت در بودجه سال آینده نمایان خواهد شد.

میهنی در خاتمه پیرامون برنامه افزایش سرمایه شرکت بیان کرد: “تکشا” برنامه ای جهت افزایش سرمایه در نظر دارد که تعیین میزان و محل اجرای این برنامه منوط به تصمیم هیأت مدیره شرکت است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*