خانه / آخرین اخبار / سکونت همسر و فرزندان یک وزیر در ایتالیا/جاسوسی ناصری و فرار از ایران

سکونت همسر و فرزندان یک وزیر در ایتالیا/جاسوسی ناصری و فرار از ایران

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس در دفاع از تحقیق و تفحص از ۲ تابعیتی ها، افشاگری کرد و از زندگی همسر و فرزندان یک وزیر در ایتالیا، جاسوسی سیروس ناصری و فرار وی از ایران و وجود ۲ جاسوس در تیم هسته ای خبر داد.

در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی سرانجام پس از ۲ ماه معطلی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره تقاضای بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه در دستور کار قرار گرفت.

کمیسیون مذکور این طرح را به تصویب نرساند و امروز گزارش رد آن در صحن مجلس مطرح شد که البته نمایندگان با رد گزارش مخالفت کرده و با رای مثبت به این تقاضا، آنرا به تصویب رساندند تا تحقیق و تفحص در این زمینه انجام شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در دفاع از طرح تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه به وجود ۲ جاسوس در تیم هسته ای اشاره کرد و گفت:  دری اصفهانی که خود دو تابعیتی بوده و همسر و فرزندانش در کانادا به سر می‌برند، در کمیته اقتصادی و بانکی مربوط به مذاکرات حضور می‌یابد.

وی افزود: این فرد حتی از بالاترین مقام اجرایی کشور نشان لیاقت می‌گیرد اما چند ماه پیش بازداشت و روانه زندان می شود. در حال حاضر هم با سپردن وثیقه و قرار در کشور آزاد است.

این نماینده به وجود دومین جاسوس در تیم هسته ای اشاره کرد و  گفت: یا فرد دیگری که در تیم حقوقی مذاکره‌کنندگان بوده و به جرم جاسوسی و همکاری با دول متخاصم دستگیر شده دستگاه قضا بیاید بقیه توضیحات را برای مردم بدهد.

حاجی‌دلیگانی همچنین به حضور همسر و فرزندان یک وزیر در خارج از کشور اشاره کرد و گفت: از آن طرف یک وزیر که همسر و فرزندانش در ایتالیا هستند .چه اتفاقاتی متصور است که در وزارتخانه تحت مدیریت او بیفتد؟

وی با بیان اینکه سیروس ناصری عضو سابق تیم مذاکرات ایران هم اکنون از کشور متواری است، تصریح کرد: سیروس ناصری که در تیم مشاوره بوده و خانواده‌اش در انگلستان‌اند و تابعیت ایران و انگلستان داشته و حتی گفته می‌شود تابعیت سومی را هم می‌خواهد بگیرد.

عضو فراکسیون ولایت مجلس اضافه کرد: یک سال است که حکم جلب وی توسط دستگاه قضایی به اتهام جاسوسی صادر شده اما از کشور فرار کرده است. دستگاه قضا بیاید و به مردم شفاف بیان کند که در دو سال اخیر چند نفر با تابعیت دوگانه در بخش‌های مهم مدیریتی و تصمیم‌سازی نظام نفوذ کرده بودند.

حاجی دلیگانی افزود: خوشبختانه تعدادی از آنها دستگیر و محکوم شدند و یا پرونده‌شان در جریان است. آماری که ما داریم ۱۲ نفر هستند اما حالا چه تعداد دستگیر نشده یا شناسایی نشدند الله اعلم.

نماینده مردم شاهین‌شهر با تاکید براینکه مخاطرات دو تابعیتی صرفا محدود به حوزه مدیران نیست، گفت: خطر بزرگ‌تر در حوزه تصمیم‌سازان نیز وجود دارد؛ همین شرکت آتیه بهار متعلق به چه کسی بود؟ این شرکت مربوط به آقای سیامک و باقر نمازی بود که به زندان محکوم شدند و این شرکت سامانه اطلاع‌رسانی بسیاری از مراکز مهم را همین شرکت تهیه کرد و نرم‌افزار برای بانک‌ها تولید کرد.

وی اظهار داشت: اخیرا سه نفر که تابعیت دوگانه داشتند با هدایت کشور خاص خارجی وارد کشور شده و پروژه‌های تحقیقاتی حساسی را در دست گرفتند و نظرات کشورهای هادی را در نتایج جمع‌بندی‌های خود به مسئولان کشورمان دیکته کردند.

حاجی‌دلیگانی گفت: یک زوج جوان به نام کارن و آفرین با تابعیت دوگانه ببینید چه بلایی سر هنرمندان و ناآوران در این کشور می‌آورند؟

وی با اشاره به ضبط فیلم از این هنرمندان و نام‌آوران کشورمان در حالت‌های خاص و باج‌خواهی از آنان عنوان داشت: ما به عنوان مجلس و به عنوان نماینده ملت باید برای جلوگیری از تکرار حوادثی که در گذشته رخ داده. باید از این ابزار تحقیق و تفحص جهت روشن شدن صحت و صغم مسائل استفاده کنیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: در هنگام مخاطرات مدیران و مسئولان دو تابعیتی حاضر به ریسک نبوده و از منافع خاص کشور ما دفاع نمی‌کنند و طبیعتا در برابر کشور دوم متبوع خود کوتاه خواهند آمد.

وی با طرح این سوال مخاطراتی که بحث دوتابعیتی دارد چه چیزهایی است؟، توضیح داد: اول آنکه این افراد به جای آنکه به وطن خود عشق داشته باشند محبت یک  کشور بیگانه را در خودشان به وجود می‌آورند. به عنوان مثال وقتی می‌خواهند در آمریکا گرین‌کارت یا تابعیت دوم بگیرند باید دست خود را روی پرچم آمریکا که ملت ایران سال‌هاست آن را زیر پای خود له کرده‌اند بگذارند و سوگند وفاداری یاد می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*