خانه / آخرین اخبار / برق خانگی برای سومین بار گران شد +جدول

برق خانگی برای سومین بار گران شد +جدول

تعرفه برق برای سومین بار در دولت یازدهم و در سال ۹۵ با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال ۹۴ اعمال شد.

خبرگزاری تسنیم: در طول فعالیت دولت یازدهم تا نیمه سال جاری، دوبار تعرفه مصرف برق افزایش یافته است. یک بار در اسفند سال ۹۲ افزایش ۲۴ درصدی تعرفه مصرفی برق خانگی تصویب و از ابتدای سال ۹۳ اجرایی شد و یکبار در اسفند سال ۹۳ افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق خانگی از ابتدای اسفند ۹۳ اجرا و در قبوض منتشر شده در سال ۹۴ اعمال شد.

اکنون سومین مرحله افزایش تعرفه های برق خانگی اجرایی شده و تمامی پله های مصرف برق در قبوض، به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته است. این در حالی که اغلب مسئولان وزارت نیرو در اظهارنظرهای اخیر خود عنوان کرده اند که هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ تعرفه های مصرف آب و برق گرفته نشده است.

البته شهریورماه سال جاری «هوشنگ فلاحتیان» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از برنامه دولت برای افزایش جزئی تعرفه های برق خبر داده بود.

از اینرو، قیمت تعرفه های برق در سال ۹۵ و مقایسه آن با تعرفه های سال گذشته و سال ۹۳ بدین شرح است:

متوسط انرژی مصرفی ماهانه (کیلووات ساعت)قیمت پایه سال ۹۳ به ازای هر کیلووات ساعت به ریالقیمت پایه سال ۹۴ به ازای هر کیلووات ساعت به ریالقیمت پایه سال ۹۵ به ازای هر کیلووات ساعت به ریال
۰ تا ۱۰۰۳۷۲۴۰۹۴۵۰
۱۰۰ تا ۲۰۰۴۳۴۴۷۷۵۲۵
۲۰۰ تا ۳۰۰۹۳۰۱۰۲۳۱۱۲۵
۳۰۰ تا ۴۰۰۱۶۷۴۱۸۴۱۲۰۲۵
۴۰۰ تا ۵۰۰۱۹۲۲۲۱۱۴۲۳۲۵
۵۰۰ تا ۶۰۰۲۴۱۸۲۶۶۰۲۹۲۶
مازاد بر ۶۰۰۲۶۶۶۲۹۳۳۳۲۲۶

این افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های برق که در سکوت کامل خبری اجرایی شده، از ابتدای شهریورماه سال جاری در تمامی قبوض برق خانگی محاسبه  شده است.

منبع : تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*