خانه / آخرین اخبار / شایعات درباره گلناره کریم اف دختر جنجالی ازبکستان! +عکس

شایعات درباره گلناره کریم اف دختر جنجالی ازبکستان! +عکس

منابع روسی از روز گذشته اخباری مبنی بر کشته شدن دختر رئیس جمهور فقید ازبکستان منتشر کرده اند.

آیا «گلناره کریم اف» کشته شده است؟

یک روزنامه روسی خبر از کشته شدن دختر رئیس جمهور فقید ازبکستان را داد.

دختر رئیس جمهور دختر ازبکستانی بیوگرافی گلناره کریم اف Gulnara Karimova

منابع روسی از روز گذشته اخباری مبنی بر کشته شدن دختر رئیس جمهور فقید ازبکستان منتشر کرده اند.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس این خبر را روز چهارشنبه با تیتر «گلناره دختر اسلام کریم اف رئیس جمهوری فقید ازبکستان به طور پنهانی مسموم و به خاک سپرده شد»  مخابره کرد.

همچنین نوویه ایزوستیا با عنوان «گلناره ازبکستان مسموم و قبرش با خاک یکسان شد» را منتشر کردند.

این روزنامه پس از انتشار این خبر از سوی خانواده رئیس جمهور فقید این کشور کشته شدن گلناره را تکذیب کرد.

این رسانه ها منبع خود را اظهارات یک مقام امنیتی معتبر بدون ذکر نام اعلام کرده اند که گفته در مراسم دفن دختر ۴۴ ساله اسلام کریم اف حضور داشته است.

از سوی دیگر یک منبع نزدیک به خانواده رئیس جمهوری فقید- که شهریور ماه گذشته پس از ۲۵ سال حکومت فوت کرد- بدون اینکه حاضر به اعلام نام خود باشد، این خبر را نادرست خواند.

همزمان یک منبع مسئول امنیتی در ازبکستان به خبرگزاری اینترفکس گفت تاکنون هیچ تکذیبیه رسمی یا دولتی در این زمینه انتشار نیافته است.

دختر رئیس جمهور دختر ازبکستانی بیوگرافی گلناره کریم اف Gulnara Karimova

گلناره کریم اف Gulnara Karimova با نام هنری گوگوشا (متولد ۸ ژوئیه ۱۹۷۲ در فرغانه – درگذشته ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶) بازرگان، طراح جواهر، دیپلمات و خواننده اهل ازبکستان است. وی دختر اسلام کریموف رئیس‌جمهور ازبکستان است و زمانی از او بعنوان جانشین احتمالی پدرش یاد می‌شد. اما در ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶ به طرز فجیعی با مسمومیت به قتل رسید

کریموا رئیس شورای سرپرستی بنیاد همایش فرهنگ و هنر ازبکستان و مؤسس مارک پوشاک و جواهرات گلی و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ سفیر ازبکستان در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو بود.

کریموا دانش‌آموخته اقتصاد در دانشگاه اقتصاد تاشکند، دارای مدرک کارشناسی مطالعات منطقه‌ای از دانشگاه هاروارد و دکترای علوم سیاسی از دانشگاه سیاست و اقتصاد جهانی تاشکند است.

دختر رئیس جمهور دختر ازبکستانی بیوگرافی گلناره کریم اف Gulnara Karimova

وی از همسر پیشین خود منصور مقصودی (یک شهروند آمریکایی با اصالت افغان) یک پسر به نام اسلام (متولد ۱۹۹۲) و دختر به نام ایمان (متولد ۱۹۹۸) دارد. هم اکنون، شریک تجاری و دوست پسر وی رستم محمدعمراف است.

در اسناد ویکی‌لیکس، گلناره کریم‌اوا به عنوان یکی چهره‌های منفور در ازبکستان معرفی شده که ثروت خود را با تهدید و زور و از طریق تجارت‌های سودآور به دست آورده و در جامعه ازبکستان بنام “علیامخدره دزد” معروف است.

در اواخر سال ۲۰۱۳ به سبب قانون شکنی‌های نامحتاطانه او و اطرافیانش در کارهای بین‌المللی تجاری مانند چندین رسوایی مالی، از طرف پدرش دستور حبس خانگی او صادر شد. گفته می شود که اسلام کریموف نگران تأثیر مخرب شهرت گلناره بعنوان سردسته دزدها بر روی جذب سرمایه خارجی (که زمانی در انحصار گلناره بود) به این کشور و گسترش بی اندازه قدرت گلناره است. او که به عنوان جانشین احتمالی پدرش شناخته می شد، در ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶ در ۴۴ سالگی با مسمومیت به طرز فجیعی کشته شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*