خانه / بورس و سهام / برترین و بدترین سهام در یک صنعت قرار گرفتند

برترین و بدترین سهام در یک صنعت قرار گرفتند

ساتین : گروه سرمایه گذاری در حالی بازدهی مثبت بیش از 193 درصدی را از ابتدای سال جاری تاکنون کسب کرده که بورس طی دوره مذکور بازدهی بیش از 199 درصدی را عاید سهامداران و فعالان بازار سرمایه کرده است.
بازار سهام در حالی از ابتدای سال جاری تاکنون همراه با رشد شاخص کل روند رو به رشد و مناسبی را پشت سرگذاشته که بسیاری از سهامداران و فعالان بازار سرمایه بازدهی مناسبی را طی دوره مذکور کسب کرده اند. برهمین اساس انتظار آن می رود تا شرکت های سرمایه گذاری نیز به دلیل نحوه فعالیت آنها که شناسایی سهام پرپتانسیل بورس و سرمایه گذاری در آنها است، بازدهی قابل قبول و در حد بازدهی بورس را طی سال جاری نصیب سهامداران خود کرده باشند. از این رو بر آن شدیم تا بازدهی صنعت سرمایه گذاری شامل دو طبقه سایر واسطه های مالی و سرمایه گذاری و نیز پربازده ترین سهام شرکت های فعال آن را بررسی کنیم.

براساس گزارش بورس نیوز، گروه سرمایه گذاری در حالی بازدهی مثبت بیش از 193 درصدی را از ابتدای سال جاری تاکنون کسب کرده که بورس طی دوره مذکور بازدهی بیش از 199 درصدی را عاید سهامداران و فعالان بازار سرمایه کرده است. برهمین اساس و با مقایسه بازدهی صنعت مذکور و بورس می توان گفت که صنعت سرمایه گذاری توانسته بازدهی نزدیک به بازدهی بورس را طی سال جاری محقق نماید. علاوه بر این، گروه مذکور طی شش ماهه نخست امسال به بازدهی نزدیک 86 درصدی دست یافته است.

این در حالی است که صنعت سرمایه گذاری طی دوره مشابه سال قبل یعنی از ابتدای سال 91 تا اواسط دی ماه همان سال تنها توانست بازدهی مثبت حدود هشت درصدی را به سهامداران خود اعطا کند.

براساس این گزارش، در میان شرکت های فعال در این صنعت بازدهی مثبت و قابل توجه شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان به چشم می خورد به گونه ای که سهام این شرکت با تحقق بازدهی مثبت بیش از یک هزار و 213 درصدی از ابتدای امسال تاکنون جایگاه نخست پربازه ترین سهم را در این گروه به خود اختصاص می دهد.

در پایان این گزارش می افزاید، عنوان نقدشونده ترین سهم در گروه سرمایه گذاری به سهام شرکت سرمایه گذاری سپه اعطا می شود و در مقابل سهام شرکت سرمایه گذاری فلات ایرانیان در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر رتبه نقدشوندگی قرار می گیرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*