خانه / آخرین اخبار / چالش مانکن پزشکان و پرستاران در اتاق عمل و زایمان +فیلم و عکس

چالش مانکن پزشکان و پرستاران در اتاق عمل و زایمان +فیلم و عکس

وزارت بهداشت تمام تمرکز خود را برای احقاق حقوق و دستمزد پزشکان گذاشته است و ظاهرا این مشغله باعث شده از نظارت بر عملکرد پرسنل خود غافل شود؛ تا آنجا که این روزها اتاق عمل بیمارستان‌ها را دستمایه خنده و چالش قرار می‌دهند و فیلم آن‌را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.
قصور پزشکی عکس زایمان عکس اتاق زایمان دانلود کلیپ اتاق عمل دانلود فیلم چالش مانک دانلود فیلم اتاق عمل چالش مانکن چیست
چالش مانکن، نام پدیده نو ظهوری در فضای مجازی است که در آن مردم بدون حرکت و ثابت در هر حالتی که هستند می‌ایستند و یک نفر این این حالت را فیلم‌برداری می‌کند.
البته معمولاً این رویداد با یک آهنگ خارجی خاص که در پس زمینه پخش می‌شود همراه است. چالش مانکن با یک هشتگ در رسانه‌‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام استفاده می‌شود.
حالا چه مشکلی دارد که مثلا در خانه یا هر جای دیگر چند ثانیه همه بی‌حرکت باشند و یک نفر از این حالت فیلم‌برداری کند؟! شاید در نگاه اول این موضوع یک تفریح و کاملا عادی به نظر برسد اما کافی است از زاویه دیگر به این موضوع نگاه کنید تا به فاجعه بار بودن آن پی‌ببرید.
مثلا اینکه وقتی یک نفر در خیابان تصادف می‌کند و همه برای اینکه این واقعه را ثبت کنند چند دقیقه بی حرکت می‌ ایستند و فیلم‌برداری می‌کنند ان را با هشتک چالش مانکن در فضای مجازی توزیع نشر می دهند.
یا مثلا یک نفر در حال غرق شدن است و شما به جای آنکه به کمک او بروید با دوستانتان بی حرکت در حال ضبط چالش مانکن هستید. یا بدتر از آن اینکه خدایی نکرده یکی از عزیزانتان در حال مرگ است و شما به جای کمک و نجات او سرگرم چالش مانکن باشید.
فکر کردن به این موضوعات و اینکه انسان عاقل و دارای هوش دست به چنین کاری بزند نیز دور از ذهن به نظر می‌سرد. اینکه جان یک انسان را بخواهید یا بخواهند دستخوش و مایه یک تفریح و خنده قرار بدهند هم باعث تاسف است.
اما این موارد علیرغم باورناپذیر بودن به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که به نظر می‌رسد در ایران و آنهم در بیمارستان‌ و در اتاق عمل و حین انجام جراحی و عمل زایمان اتفاق افتاده است!
این فیلم اینگونه نشان می‌دهد که یک تیم جراحی در حین انجام سزارین در اتاق عمل اقدام به ضبط چالش مانکن کرده‌اند! درست زمانی که شاید ثانیه هایش برای نجات جان مادر ضروری باشد و هر لحظه ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری را به مادر و نوزادش وارد کند.
آنطور که در فیلم معلوم است، درست وقتی که دست جراح کاملا خونی است و مشخص است در حال بخیه کردم شکم مادر است همه در اتاق زایمان ثابت می‌ایستند و یک نفر با پخش آهنگ پس زمینه شروع به فیلم‌برداری می‌کند. پرستاری در تصویر در حال آماده کردن آمپول برای تزریق است که معلوم نیست دیر تزریق شده آن چه بلایی به سر مادر می‌آورد، پزشکی در حال بخیه کردن بی حرکت و بی توجه به زمان از دست رفته به مانکن و سوژه برنامه تبدیل شده است. در پس زمینه صدای جیغ های نوزاد به گوش می رسد که یک پرستار بی توجه به این فریاد ها به فکر برپایی چالشش است.
قصور پزشکی عکس زایمان عکس اتاق زایمان دانلود کلیپ اتاق عمل دانلود فیلم چالش مانک دانلود فیلم اتاق عمل چالش مانکن چیست
نظارت بر خود، ضعف بزرگ نظام سلامت
طریقت درباره ضعف بزرگ و ساختاری نظام سلامت در کشور می‌گوید: کشور ما از لحاظ قوانین کامل است و تنها ایراد اجرا نشدن قوانین است مثلا باید بدانیم که راهنماهایی بالینی برای درمان در قانون و سیاست‌های ابلاغی کشور آمده است و این قانون نیز وجود دارد که پزشک موظف است یا در بخش خصوصی یا دولتی کار کند.
وی تصریح کرد: قوانین شفاف است اما بسیار جای تعجب دارد که چرا اجرایی نمی‌شوند، تنها دلیل آن این است که معتبرترین و بانفوذ‌ترین قشر به عنوان ذینفع اصلی، تمام سرنوشت بهداشت جامعه را در اختیار دارند و این امکان نیز وجود ندارد که کسی نفوذ و اعتبار داشته باشد و در عین حال بخواهد برای مردم نیز فکری کند.
طریقت ادامه داد: حضرت امام می‌گویند استکبار بر همه چیز استعمار خود را اجرا می‌کند، بنده از همه نمایندگان مجلس و صاحبان نفوذ تقاضا می‌کنم در راستای ایجاد قانون مسائل را جدی‌تر پیگیری کنند.
طریقت در پاسخ به این سوال که با توجه به ضعف نظارت و نبود نظارت در ارائه خدمات پزشکی چه خطراتی متوجه نظام سلامت است؟ گفت: اهمیت نظارت در سلامت بر کسی پوشیده نیست، در دنیا بیشترین نظارت در بحث سلامت است چون با جان و حیثیت مردم سر و کار دارد و این تنها با مشارکت همه ذی‌نفعان اجرا می‌شود.
وزیر سابق بهداشت در پایان گفت: بیشترین حق را مصرف کننده در ساختار نظام سلامت دارد که متأسفانه جایگاهی برای آن تعریف نشده، مقصر این کار نیز ساختار ما است که مشابهی در دنیا ندارد.ساختار معیوب است، نظرات از کمیسیون بهداشتی بیرون می‌آید که متشکل از پزشکان است، در وزارتخانه توسط پزشکان اجرا و توسط همان‌ها نظارت می‌شود و بعد در صورت خطا، پزشکی قانونی به آن رسیدگی می‌کند. سیستم دست پزشکان است. پس بیهوده انتظار داریم که سیستم مدافع حقوق پزشکان نباشد.
جای خالی اخلاق 
حال باید دید وزیر بهداشت که این روزها برای همه از وزیر وکیل گرفته تا امامان جمعه و سرداران و … نسخه‌های اخلاق و رفتار تجویز می‌کند و هر روز در بیشتر مراسمات این صحبت‌ها را تکرار می‌کند و دست به قلم می‌شوند، خود را در برابر این بی‌اخلاقی ها در زیر مجموعه خود مسئول می‌داند یا خیر؟ آیا آقای وزیر برای این موارد هم نسخه اخلاقی می‌پیچد تا جان مردان دستماییه خنده پزشکان نشود.
همینطور نمایندگان مجلس که تمام وقت خود را برای دعوای بودجه بین وزارت بهداشت و وزارت رفاه گذاشته اند، آیا به فکر جان مردم و سلامت بیماران نیز هستند ؟ و ممکن است به دنبال وضع قوانین در راستای رسیدگی به چنین تخلفاتی باشند و بتوانند با برطرف کردن موانع قانونی بحث نظارت و خود ارجاعی در وزارت بهداشت را حل کنند.
فیلم ساختگی است
عباس زارع نژاد مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت در این باره به خبرنگار فارس گفت: این یک فیلم ساختگی و نمایشی است و نمی‌تواند واقعی باشد؛ چراکه در اتاق عمل ثانیه‌ها تعیین کننده است و پرسنل باید تمام تمرکزشان برای حفظ جان بیمار باشد.
وی ادامه داد: احتمالا این برنامه کارگردانی شده و اصلا بیماری در کار نیست و همانطور که پیداست مانیتور اتاق عمل خاموش است و مشخص است همه در حال فیلم بازی کردن هستند و اصلا جراحی انجام نمی‌شود.
مشاور وزیر بهداشت در پایان گفت: البته اصل موضوع مورد نقد است و محیطهای درمانی اصلا جای این رفتارها نیست و کسی نباید از این فضاها برای انجام این برنامه‌ها استفاده کند.

دانلود فیلم چالش مانکن در اتاق زایمان

واکنش جالب یک از کاربران ایرانی

از چالش به چاه!
بلاهت انتها ندارد ، حد ندارد. بلاهت زیباست ، هیجان انگیز است چقدر خوب است که این قوای مضحک تعقل را از کار بیاندازی و آن گونه عمل کنی که دوست می داری!

و شرکت پپسی با این شعار live the moment و طرح چالش مانکن سردمدار این جنبش تعطیلی اندیشه شده است جنبشی بسیار جذاب که حتی پزشکی با ۲۳ سال تحصیلات را وا می دارد تا چون مترسک احمقی حین عمل سزارین بی حرکت بایستد تا احمقی دیگر این بی حرکتی را با گوشی اش ثبت کند و احمق های متحیر دیگری این چالش را لایک کنند! آری در لحظه زیستن زیباست می توانی همه چیز را رها کنی بیم آینده را ، مسئولیت پذیری و پاسخگویی را واگذار کنی و دم را دریابی.
زندگی در لحظه متعلق به لاابالی های شکم سیر است و این گونه است که ما از داستان مورچه و ملخ و انداختن سکه های بی زحمت فرزند ، در آتش به مسخره پیشگی و بیهودگی رسیده ایم. بیهودگی و بطالتی که ارزش شمرده می شود و مشتی دلقک در ردای عارف و حکیم از آرامش و رهایی و واگذاری ذهن و زندگی در حال برایمان می گویند!

یک نظر ثبت شده

  1. از حدود ۲۰ سال پیش این نوع افکار و مانکن شدن در اروپا و امریکا هم بوده و هست و اگر فردی در حال مرگ بود همه میماندند و نگاه میکردند که چطور میمیره و ظاهرا پیشرفت صورت گرفته و این افراد هم اینطوری شده اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*