خانه / بازار / کدام خودروها در بازار سریع نقد می شود و افت قیمت کمتری دارند

کدام خودروها در بازار سریع نقد می شود و افت قیمت کمتری دارند

به عقیده برخی از کارشناسان بازار خودرو، معمولا افراد برای خرید خودرو به بودجه شان نگاه می‌کنند، اما در خرید خودرو خصوصا برای کسانی که زود به زود ماشینشان را عوض می کنند، خرید خودرویی که در زمان فروش کمترین افت قیمت را داشته و سریع نیز به فروش برسد، بسیار مهم است.

در بازار خودروهای داخلی معمولا تمامی خودروها به صورت صفر کیلومتر از سوی مردم خریداری می شوند، ولی همین خودروها در زمان فروش بستگی به نوع آن دارای مشتریان بهتری هستند.

اگر بخواهیم خودروهای پرطرفدار را نام ببریم، می‌توانیم از شرکت سایپا، خودروی پراید و تیبا، شرکت ایران خودرو، پژوپارس، پژو ۲۰۶ و تندر ۹۰ و شرکت پارس خودرو هم خودرو ساندروی استپ وی و معمولی را نام برد. اینها خودروهایی هستند که مشتریان برای خرید این خودروها در نوع صفر میل و رغبت بیشتری نشان می‌دهند.

در خانواده پژو پارس فروش نوع دست دوم مدل معمولی با افت قیمت کمتری مواجه می شود. به طور مثال یک خودروی پارس ال ایکس در نوع صفر کیلومتر ۴۲.۵ میلیون تومان و پارس معمولی ۳۷ میلیون در بازار آزاد به فروش می رسند ولی در زمان فروش و با ۵ هزار کیلومتر کار کرد پارس معمولی حدود ۳۵ و پارس ال ایکس به قیمت ۳۸ میلیون به فروش خواهند رسید. بنابراین مشاهده می کنید پارس ال ایکس افت۴.۵ میلیونی و پارس معمولی ۲ میلیون در زمان فروش افت قیمت خواهند داشت.

در خانواده پژو ۲۰۶ نیز علاوه بر اینکه همین قاعده وجود دارد اما خودروهای هاچ بک نیز در زمان فروش افت قیمت کمتری را نسبت به نوع صندوق دار خواهند داشت به طور مثال پژو ۲۰۶ هاچ بک تیپ پنج ۳۸.۸ و پژو ۲۰۶ وی۸ صندوق دار ۳۹.۴ میلیون در نوع صفر قیمت دارند ولی همین خودرو با ۳ هزار کیلومتر کار کرد در تیپ ۵ به قیمت ۳۷ میلیون تومان و پژو وی ۸ در فروش ۳۷ میلیون در بازار به فروش می رسند و بنابراین افت قیمت ۲۰۶ هاچ بک نسبت به نوع صندوق دار در بازار کمتر است.

مشخصات تندر 90 کارشناسی افت قیمت خودرو قیمت و مشخصات پژو پارس tu5 قیمت ساندرو استپ وی قیمت پژو پارس دوگانه سوز قیمت انواع تیبا

کدام خودروها در بازار سریع نقد می شود

در خانواده تندر ۹۰ نیز آنچه که در بازار دست دوم بهتر خرید و فروش می شود، مربوط به نوع دنده ای و فول این خودرو است.

در خانواده سایپا خودروهای تیبا و تیبا ۲ نیز در نوع صفر به خوبی خرید و فروش می شوند، ولی در بازار دست دوم تیبای صندوق دار وضعیت بهتری را خواهد داشت.

اما وضعیت در پارس خودرو به دلیل ارائه خودرهای رنو بهتر است. خودروهای ساندرو و ساندرو استپ وی وضعیت خوبی در بازار خرید و فروش را دارند.

در خودروهای چینی به رغم اینکه در نوع صفر کیلومتر در بازار اوضاع نسبتا خوبی دارند ولی وضعیت در بازار دست دوم زیاد مناسب نیست و معمولا این خودروها در زمان فروش دست دوم افت قیمت زیادی را تجربه خواهند کرد. ولی در خودروهای صفر کیلومتر چینی معمولا نوع شاسی بلند بهتر از نوع سدان بهتر فروش می رسد.

اما در حوزه خودروهای وارداتی وضعیت به گونه دیگری است. در این بازار به دلیل اینکه در برگیری خودروهای کره ای بسیار زیادتر از برندهای دیگر است، بنابراین در بازار فروش دست دوم اوضاع مساعدتر است؛  هر چند که در مرحله بعدی برندهای ژاپنی شرایط بهتری را دارند.

در خودروهای خارجی باید توجه داشت که به دلیل قیمت بالای آن در نوع صفر کیلومتر در زمان فروش افت قیمت از ۵ تا ۲۰ میلیون تومان را باید پیش بینی کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*