خانه / آخرین اخبار / پیشنهاد غیراخلاقی به علی کریمی در دبی

پیشنهاد غیراخلاقی به علی کریمی در دبی

مدیر برنامه های کاپیتان پیشین تیم ملی و پرسپولیس روایت های جالبی از پشت پرده زندگی ورزشی علی کریمی بیان کرد.

 ابوالفضل جلالی درباره مراحل آشنایی اش با علی کریمی اظهار داشت: «من یک روزی رضا شاهرودی را دعوت کرده بودیم به دبی بیاید. او، علی کریمی را هم آورده بود. به من گفتند که او به دلیل اینکه به داور چک زده است محروم است. کریمی اصلا شناخته شده نبود و من هم خیلی او را در گام نخست تحویل نگرفتم. بعد از آن، رفتیم در آسفالت گل کوچک بازی کنیم. من روی آسفالت متوجه شدم علی کریمی جنس متفاوتی است. سعی کردم پس از آن با او رابطه برقرار کنم و برایش سوغاتی بفرستم.»

وی ادامه داد: «در آن مقطع علی پروین زیاد کریمی را تحویل نمی گرفت. روزی وقتی محرومیت کریمی رو به اتمام بود به تپه های داوودیه رفتم. عابدینی گفته بود کریمی را از تمرین پرسپولیس بیرون کنید تا زمانی که قراردادش را تمدید کند. ۵ بازیکن پرسپولیس بودند که می خواستند ۵ ساله امضا کنند. من همراه علی کریمی به دفتر عابدینی رفتیم. گفتم ایرادی ندارد که عابدینی هر چه بخواهد بگوید تو سرت را پایین بیانداز و چیزی نگو و فقط قرارداد ۵ ساله نبند. در آن زمان عابدینی نامه ای از علی کریمی گرفته بود که همه مسئولیت کریمی با اوست. او در آن زمان مدیرعامل بود و نبی قائم مقام باشگاه بود. من سپس رفتم و نامه ای از فیفا پیدا کردم که مدیرعامل نمی تواند مسئولیت بازیکنی را پذیرا شود. بعدا عابدینی گفت که چون کریمی یک سال محروم بوده باید قراردادش را یک سال تمدید کند. این را هم پیگیری کردم و در نهایت صفایی فراهانی به باشگاه پرسپولیس نامه زد که کریمی را آزاد شود. فقط پروین خواست سه ماه در پرسپولیس بماند تا در بازی های آسیایی باشد.»

جلالی افزود: «وقتی به دبی رفتیم هیچ کسی کریمی را قبول نمی کرد. تا اینکه بازی های ملی انجام شد کل باشگاه ها سراغ کریمی آمدند. در نهایت با باشگاه الاهلی به توافق رسیدیم. او ۶۰۰ هزار دلار قرارداد بست که در آن زمان رکورد نقل و انتقالات را شکست. من به علی کریمی پول ندادم و سریع آمدم تهران برایش یک خانه خریدم.»

وی ادامه داد: «کریمی سپس در دبی به شدت محبوب شد. طوری که می گفتند باید امشب به کنسرت علی کریمی برویم و از همان زمان او را ساحر نامیدند. زندگی علی هم خیلی سالم بود. او در آن ۴ سال ۴ تا میهمانی نرفت. فقط تمرین می کرد و بعد می خوابید. بعد از آن بحث بایرن مونیخ پیش آمد که فاضلی گفت ۶ بازی کریمی را دیده اند. فاضلی گفت که هوینس گفته جوری به کریمی موضوع پیشنهاد بایرن را اطلاع بده که از خوشحالی سرش را به سقف نکوبد. عکس العمل کریمی هم جالب بود. او گفت که ولش کن بایرن چیه؟ همین جا در الاهلی بمانم بهتر است! من ۵ ساعت با او صحبت کردم و حرف از پیشنهادی هنگفت زدم. کریمی هم انگیزه اش بود که به خانواده اش کمک کند.»

جلالی افزود: «روزی به دیدار شیخ دبی رفتیم اما کریمی نیامد و راهی تهران شد. شیخ آنجا وقتی من را دید گفت که کریمی هم قهرمان اخلاق است هم فنی. موضوع این بود که روزی به کریمی پیشنهاد غیراخلاقی شده بود که در یک بازی متعادل بازی کند تا یک تیم دیگر قهرمان شود و در واقع رشوه بگیرد. جالب اینکه کریمی پول را گرفت و بلافاصله به باشگاه الاهلی داد. این پول ۵۰ هزار دلار آن زمان بود. مدیران الاهلی گفتند که سر و صدا راه انداخته نشود. باشگاه الاهلی بعدا در پاداش ها دو تا پاداش به کریمی داد تا از او تقدیر کند. این بحث به گوش شیخ رسید و تشکر کرد. کریمی هرگز دنبال منافع شخصی اش نبود و حتی اقامت دبی را ندارد.»

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*