خانه / آخرین اخبار / زندگینامه عزت عصمت پناه ،از مستمری بگیر کمیته امداد تا کارآفرینی

زندگینامه عزت عصمت پناه ،از مستمری بگیر کمیته امداد تا کارآفرینی

عزت عصمت پناه کارآفرینی که تا چند سال پیش مستمری بگیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده و اکنون بزرگترین شبکه شیر رسانی و دامداری را در استان خراسان شمالی دارد.

خانم عزت عصمت پناه یکی از زنان توانمندی است که با توکل بر خدا ، با نداری ها و فقر جنگید و امروز زمینه اشتغال ۶ نفر را فراهم کرده است .

کارآفرین برنامه پایش زندگینامه کارآفرینان زنان کارآفرین ایرانی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اخبار تیتکانلو آموزش کارآفرینی

عصمت عزت پناه بانوی کارآفرین ۵۵ ساله شهر تیتکانلو در ۱۶سالگی ازدواج کردم ودر همان سال های ابتدایی زندگی براثر ی اتفاق همسرم به زندان افتاد و مشکلاتمان از همان زمان که باید جریمه ۱۰میلیون ریالی همسرم را می پرداختم شروع شد .

وی می افزاید : ۵سال دوره حبس همسرم بود ، به تنها نقطه امیدم ، امام رضا علیه السلام متوسل شدم واز حضرت خواستم اگر همسرم بی گناه است راه نجاتی ایجاد کند واگر مقصر ، تاوانش را پس دهد .

وی پیاده رفتن به سمت حرم امام رضا را نذر آزادی همسرش کرده می افزاید : بعد از آزادی فقط با یک کوله پشتی ویک فانوس پا در راه راه گذاشتیم . وی به مشکوک شدن نیروی انتظامی به این کاروان کوچک اشاره کرد وگفت: بعد از بازرسی کوله پشتی ومطمئن شدن از قصد سفرمان تا رسیدن به مقصد یک خودروی نیروی انتظامی همراه ما بود .

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه برای پایان دادن به فقر ونداری بعد از ادای نذر به کمیته امداد امام خمینی برای دریافت وام مراجعه کردم می افزاید : با وامم موافقت نشد واینبار همسرم مراجعه ووام به ایشان تعلق گرفت اولین سرمایه ام یک راس گاو شد عصمت پناه می افزاید : آستین ها را بالا زدم ویک راس را به ۷راس رساندم ودر این بین چند راس را هم برای رفع مشکلات به فروش رساندم .

این بانوی کارآفرین می افزاید : سکته های مکررهمسرم برمشکلاتمان افزود اما از تلاش ناامید نشدم . وی خاطرنشان می کند: برنامه بعدیم ایجاد شرکت جمع آوری شیر بود که به تنهایی به در منازل دامداران مراجعه وشیر تولیدی دام آنان را جمع آوری می کردم و امروز ۳۰ کیلو به ۲ تن شیر رسیده است .

وی از به کار گماشتن ۶نفر در مجموعه شرکت شیر خود اشاره کرده می افزاید :با این شرایط کاری ۴ دختر و یک پسرم را به خانه بخت فرستادم و دختر کوچکم هم در حال تحصیل در دانشگاه است . وی که تحصیلاتش پنجم نهضت سوادآموزی است می گوید : تا قبل از سال ۹۰ بدون گواهینامه رانندگی می کردم و شیرها را از سطح داماری جمع آوری می کردم اما با توجه به خطرات این کار سال ۹۰ پیگیر گواهینامه شده و حالا بی دغدغه با خودروی مخصوص حمل شیر، تولیدات را به کارخانه ها انتقال می دهم .صنعتی کردن دامداری ، برنامه جدید این بانوی کارآفرین است که برای تحقق آن کمک دولت و پرداخت تسهیلات را مطالبه می کند .

وی تصریح می کند : بعد از اینکه فعالیتم درآمدزا شد متقاضی قطع مستمری کمیته امداد شدم و از سویی مددجویان آشنا را تشویق به دریافت تسهیلات و ایجاد کار تولیدی می کنم . وی که امروز با توجه به استفاده از تجربیات دامپزشکان خود به یک مرجع ارائه اطلاعات به دامداران شهر تیتکانلو شده می افزاید : دامداران هر زمان که برای تزریق واکسن یا درمان دامشان به مشکل بخوردند مراجعه می کنند ودر حد توان مساعدت می کنم .

این بانوی کارآفرین ، مهمترین دغدغه خود را سرگردان شدن جوانان در شهرهای بزرگ برای اشتغال برشمرده می افزاید : دولت جوانان را برای ایجاد اشتغال در سطح شهر و روستای خود باید کمک کند .

وی که در کنار دامداری ، کشاورز و باغدار هم هست می افزاید : بعد از ناخوش احوالی همسرم تمام کارها ی کشاورزی وباغداری ،حتی آبیاری را هم خودم انجام می دهم . دولت از دامداران حمایت کند وی با اشاره به اینکه سود کاردامدار را واسطه ها می برند می افزاید: شیر از دامدار ۹ هزار و ۵۰۰ هزار ریال خریداری می شود اما در قبال آن کنسانتره به قیمت ۱۰ هزارو ۸۰۰ ریال عرضه می شود که به ضرر دامدار است .

وی ارائه علوفه های همچون سبوس به صورت مستقیم را به دامدارا ن از دولت متقاضی است ومی افزاید : اگر بصورت مستقیم به دامدار توزیع شود هزینه ها کاهش می یابد . وی برتلاش بانوان در کنار همسرانشان در عرصه تولید تاکید کرده می افزاید : روزی که برای گرفتن امتیاز برق باید به مرکز استان مراجعه می کردم حتی هزینه رفتن را نداشتم .

بانو عصمت پناه می افزاید : رئیس وقت اداره برق شهرستان در کنال احترام مبلغی را داخل پاکت قرارداده و مرا راهی کرد که بعد از خودکفا شدن این رقم را با دنیای تشکر به او بازگرداندم و این بهترین هدیه به من بود . وی خاطرنشان می کند: امیدواریم همه ی جوانان با شناخت از توانمندی هایشان در مسیر تولید و خودکفایی کشور گام بردارند .

یک نظر ثبت شده

  1. با سلام وتشکر از برنامه خوب پاییش میخواستم با جوان ۲۷ساله که توانسته بود کارخانه تخمه شور را راه اندازی کند ارتباط برقرار کنم اما هر چی گشتم بین کارافرینانن پیدایش نکردم لطفا شماره تماس ایشون را برای من بفرستین با تشکرشماره تماس بنده۰۹۳۵۸۴۶۰۰۷۴

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*