خانه / بازار / فروش نسل جدید هیوندای i20 در کرمان موتور +قیمت و مشخصات

فروش نسل جدید هیوندای i20 در کرمان موتور +قیمت و مشخصات

در تعطیلات گذشته، تصاویری از یکی از سوله های کرمان موتور منتشر شد که هیوندای i20 نسل جدید برای برخی فرایند های تولید به کرمان موتور آمده است.

برخی گفتند که این خودرو در کرمان موتور تولید شده است. ولی با توجه به ویژگی هایی که در تصویر مشخص است، احتمال آن بیشتر است که این خودرو به صورت وارداتی و برای انجام تست به کرمان موتور ارسال شده است.

مشخصات هیوندای I20 قیمت هیوندای I20 قیمت محصولات کرمان خودرو فروش اقساطی کرمان موتور اخبار کرمان موتور

هیوندای i20 این روزها توانسته در بازار ایران با قیمتی بین ۷۸ تا ۸۶ میلیون تومان فروش به نسبت خوبی را با مدل ۲۰۱۵ داشته باشد، پیش بینی می شود در صورت مونتاژ به موقع توسط کرمان موتور، مشتریان خوبی را جذب کند و از طرفی بخش عمده ای از بازار در دست گیرد. این خودرو هم با موتور ۱٫۲ لیتری تولید می شود و قوی ترین مدل آن در بازار منطقه با موتور ۱٫۴ لیتری ۱۰۳ اسب بخار عرضه می شود.

مشخصات هیوندای I20 قیمت هیوندای I20 قیمت محصولات کرمان خودرو فروش اقساطی کرمان موتور اخبار کرمان موتور

i20 هم در برخی بازارهای جهانی با تغییرات ظاهری همراه بوده و جذابتر شده است. نسل جدید این خودرو به بازار اروپا معرفی شده است و هنوز به صورت رسمی وارد منطقه خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس نشده است. امیدواریم که قرارداد بین شرکت کرمان موتور و کمپانی هیوندای، نسل جدید این هاچبک کره ای در خط تولید مونتاژ شود. وقتی با تبدیل واحد نرخ ارز به سراغ قیمت هیوندای i20 می روید، حدودا بهای خالص ۴۸ میلیون تومان را برای این خودرو می یابید.

از این رو پیش بینی می شود که نسخه مونتاژ داخل i20 با امکانات سطح متوسط و گیربکس چهار دنده اتوماتیک و موتور ۱٫۴ لیتری، کمتر از ۶۵ میلیون تومان تعیین شود. اگر قرار باشد که i20 با امکانات و ظاهر جدید به بازار ایران بیاید، پیش بینی می شود که این کره ای رقابت خود را با خودروهایی چون پژو ۲۰۸ و رنو کلیو در بازار ایران آغاز کند که از سال آینده با قیمتی بین ۶۸ الی ۸۴ میلیون تومان به بازار می آیند.

مشخصات هیوندای I20 قیمت هیوندای I20 قیمت محصولات کرمان خودرو فروش اقساطی کرمان موتور اخبار کرمان موتور

مشخصات فنی هیوندای I20 مدل ۲۰۱۵

آخرین نسل از هیوندای i20 با لیست متنوع از قوای محرکه در بازار بین المللی عرضه می‌شود که شامل سه موتور بنزینی و یک موتور دیزل می‌شود. موتورهای بنزینی ۱.۲ لیتری، ۱.۴ لیتری چهار سیلندر به همراه ۱۶ سوپاپ و ۱ لیتری سه سیلندر مجهز به ۱۲ سوپاپ و توربوشارژ به ترتیب با حداکثر قدرت ۸۴، ۱۰۰ و ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ماکزیمم ۱۲۲، ۱۳۴ و ۱۷۱ نیوتن متر عرضه می‌شوند. هم چنین یک موتور دیزلی ۴ سیلندر حجم به ۱.۴ لیتر با قدرت ماکزیمم ۹۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر قابل دسترس است. گزینه‌ای که احتمال بیشتری برای حضور در خط تولید کرمان خودرو را دارد، موتور بنزینی ۱.۴ لیتری است. قابل ذکر است تمامی موتورها از استاندارد یورو ۶ تبعیت می‌کنند. برای سیستم انتقال قدرت، هیوندای برای مدل ۱.۲ لیتری بنزینی گیربکس دستی ۵ دنده و برای مدل بنزینی ۱.۴ لیتری یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک و برای مدل مجهز به توربوشارژر یک گیربکس ۶ سرعته دستی در نظر گرفته است.

مشخصات هیوندای I20 قیمت هیوندای I20 قیمت محصولات کرمان خودرو فروش اقساطی کرمان موتور اخبار کرمان موتور

قیمت و امکانات هیوندای I20 مدل ۲۰۱۵

هیوندای i20 در مدل پایه تریم S با موتور ۱/۲ لیتری چهارسیلندر به همراه امکانات قفل مرکزی، شیشه های برقی جلو، EPS، رینگ فولادی ۱۵ اینچی،تهویه دستی، چراغ روشنایی روز، ABS، شش ایربگ، سیستم های کنترل پایداری VSM، سیستم کمکی در شیب HAC، سیستم هشدار فشار چرخ ها TPMS و سیستم صوتی مجهز به AUX و USB به قیمت ۹۹۹۵ یورو (حدودا زیر ۴۰ میلیون تومان!) به مشتریان عرضه می‌شود. هم چنین در مدلی که به احتمال زیاد در کرمان موتور تولید خواهد شد، هیوندای i20 با موتور ۱/۴ لیتری چهارسیلندر علاوه بر امکانات مدل پایه S،  دارای رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی، ایرکاندیشن اتوماتیک، سنسور پارک عقب، کروز کنترل و محدودکننده سرعت، چهارشیشه برقی، محفظه نگهدارنده مجهز به خنک کن، سیستم ارتباطی بلوتوث، سیستم دستور صوتی، چراغهای مه شکن جلو، سیستم هشدار خروج از خطوط با قیمت ۱۳۰۲۵ یورو (حدودا ۵۲ میلیون تومان) در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

 منبع: اسب بخار

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*