خانه / آخرین اخبار / بیوگرافی هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب لیسانسه‌ها +مصاحبه

بیوگرافی هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب لیسانسه‌ها +مصاحبه

هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب در سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: سریال «لیسانسه‌ها» اولین حضور من در یک مجموعه تلویزیونى به عنوان بازیگر است چراکه تا به حال بیشتر در تئاتر و سینما فعالیت داشتم.

همسر هوتن شکیبا بیوگرافی هوتن شکیبا بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال لیسانسه ها اینستاگرام هوتن شکیباinstagram hootan shakiba

وی که فیلم «طبقه حساس» را در پرونده کارى خود دارد، عدم کیفیت برخی آثار را دلیل اصلی عدم حضورش در تلویزیون دانست و افزود: در این سالها تا حدی روی کیفیت سریال‌ها وسواس داشتم، اما درباره «لیسانسه‌ها» فیلم‌نامه را واقعا دوست داشتم و باید ببینیم که مخاطب نیز بعد از پخش چه نوع استقبالی را از این اثر خواهد داشت. از طرفی حضور سروش صحت به عنوان کارگردان نیز در این تصمیم گیرى تاثیر گزار بود.

این بازیگر درباره نقش خود در این سریال عنوان داشت: در این سریال سه جوان لیسانسه نقش‌های اصلی را بر عهده دارند که هر کدام با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. من ایفاگر نقش حبیب هستم که به تازگی تحصیل در دانشگاه را به پایان رسانده و قصد ازدواج دارد، اما مشکلاتی در انتخاب همسر دارد. دوستانش سعى میکنند در این امر به او کمک می‌کنند، اما هربار مشکلات جدیدى اتفاق می‌افتد.

این بازیگر ادامه داد: حضورم در «لیسانسه‌ها» اولین همکاری‌ام با صحت در قالب کارگردان است، چراکه سالها پیش با او در یک اثر نمایشی همبازی بودم. صحت یکی از دوستان خوب من است که تا به حال چند بار از من برای بازی در سریال‌هایش دعوت کرده است که به دلایلی که گفتم این همکاری محقق نشده بود. اما بسیار خوشحالم که امسال این اتفاق افتاد و در این مجموعه با آقاى صحت همکارى دارم. او فرد طنازی است که موقعیت‌هاى کمدى را خیلى خوب می‌شناسد و به خوبی نیز بازیگر را هدایت می‌کند.

بازیگر فیلم سینمایی «هلن» در جواب به این سوال که بار طنز داستان بر دوش شخصیت حبیب است، یا نه؟ گفت: در این سریال نمی‌توان گفت که بار طنز بر دوش شخصیتی هست یا نه. چون همه ماجرا بر اساس کمدی موقعیت پیش می‌رود و کاراکترها در موقعیت‌های طنز قرار می‌گیرند. در کل کنار هم قرار گرفتن تعدادی شخصیت متفاوت و جذاب، تضادهایی را بین کاراکترها بوجود می‌آورد و این به هم ریختگی‌هاى موقعیتى، کمدی را ایجاد می‌کند و اینطور نیست که بگوییم بامزگی‌های شخصی در قصه وجود دارد یا شوخى کلامى باعث ایجاد کمدى می‌شود.

همسر هوتن شکیبا بیوگرافی هوتن شکیبا بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال لیسانسه ها اینستاگرام هوتن شکیبا

وی درباره حضورش در سریال «ابله» به کارگردانی کمال تبریزی و عدم موفقیت این اثر تا نقطه پایان نیز عنوان داشت: متاسفانه سریال «ابله» دچار مشکلات مالی شد و من هنوز دستمزدم را به طور کامل دریافت نکردم. معتقدم همیشه برخی عناصر متفرقه که نباید مانعى در هنر باشند، مسیر تولید یک اثر هنرى را خراب می‌کنند. شاید قبول مسئولیت توسط افراد غیر حرفه‌ای که هیچ ربطی به هنر نداشته و همه چیز را صرفا بازاری می‌بینند این روند را خراب می‌کند. اما جدای از مسائل مالی، همکاری با گروه هنری و حرفه‌اى این سریال مخصوصا آقای تبریزی از تجربه‌های لذت بخش دوران کاری‌ام بود.

شکیبا از حضور در آثار طنز نیز گفت: تا به حال بازی کردن در ژانرى را به ژانر دیگرى ارجحیت نداده‌ام و برایم تجربه کردن اولویت داشته است، چراکه در هر حال من یک بازیگر هستم و معتقدم بازیگر باید برای ایفای هر نقشی آمادگى داشته باشد. از طرفی به نظر من بازی کردن در نقش‌های کمدی به شدت دشوار است و بازی لب مرزی می‌طلبد چراکه اگر این مرز باریک رعایت نشود یا لوده و لوس شده و یا موقعیت کمدی که می‌خواهیم شکل نمی‌گیرد.

همسر هوتن شکیبا بیوگرافی هوتن شکیبا بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال لیسانسه ها اینستاگرام هوتن شکیبا

صداپیشه شخصیت دیبی در مجموعه «کلاه قرمزی» درباره این عروسک گفت: خیلی دلم برای این مجموعه و شخصیت دیبی تنگ شده است و الان که مدتی از آن دور بودیم، به شدت دلتنگ هستم. همه ما خیلی دوست داریم تا دوباره و با شرایط مناسب برگردیم. چراکه علاوه بر علاقه شخصی خودمان، مردم نیز این اثر را بسیار دوست دارند و این مسئولیت سنگینى بر دوش ما می‌گذارد.

وی ادامه داد: در طول سال درباره شخصیت «دیبی» فکر می‌کنم و در سایر ایام سال همیشه ایده‌هایی برایش دارم که برای زمان مقرر نگه می‌دارم و با مشورت آقایان طهماسب و جبلی از آنها استفاده می‌کنم. صداپیشگی را نیز مثل دوبله فیلم و انیمیشن و حتی نمایش رادیویی دوست داشته، تجربه کرده‌ام و معتقدم همه اینها زیر شاخه بازیگری است.

این بازیگر در پایان گفت: هنوز خبر قطعی درباره حضور «کلاه قرمزی» در باکس نوروزی سال آینده ندارم، اما امیدوارم به این دلیل که مردم و ما خیلی این مجموعه را دوست داریم، امسال هم بتوانیم در خدمت مردم باشیم.

همسر هوتن شکیبا بیوگرافی هوتن شکیبا بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال لیسانسه ها اینستاگرام هوتن شکیبا

همین ابتدا برویم به گذشته‌ها، آن هم گذشته‌هایی نه چندان نزدیک و این‌که هوتن شکیبا از چه خانواده‌ای، چه دیاری و چگونه به دنیای نمایش و تصویر وارد شد؟
متولد «تهرانم» ولی بزرگ شده «سنندج» و بیشتر خود را سنندجی می‌دانم. درخانواده‌ای بزرگ شدم که مادرم فرهنگی بود، معلم ابتدایی و پدرم کارمند بود.
خانواده مادریم اهل هنر هستند، ‌دو دایی دارم که فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای سالیان قبل هستند. «هادی ضیاءالدینی» و «مهدی ضیاءالدینی» که در نقاشی و مجسمه‌سازی از نام آشناهای کشور هستند.
 اکثر آدم‌ها تجربه هنری خود را با نقاشی‌های دوره کودکی شروع می‌کنند برای شما چگونه بود؟
برای من هم با نقاشی شروع شد و یک خاطره جالب از این نقاشی کشیدن هم دارم که بد نمی‌دانم از آن بگویم. ۵، ۶ ساله بودم، برای کیهان بچه‌ها فرستادم، نقاشی از چهره یک مرد با سبیل! که برای خود ماجرا شد.
همسر هوتن شکیبا بیوگرافی هوتن شکیبا بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال لیسانسه ها اینستاگرام هوتن شکیبا
هوتن شکیبا تا به حال ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

هوتن شکیبا متولد بیست و چهار خرداد ۱۳۶۳ در سنندج می‌باشد و اصالتاً کرد است. وی دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشگاه غیر انتفایی سوره می‌باشد

از کارهای معروف او می‌توان به بازی در فیلم سینمای طبقه هساس و نمایش‌های همچون مترسگ، جن گیر، بر پهنه دریا، باغ آلبالو و.. اشاره کردهمچنین صدا پیشه عروسک (دیبی) در سریال کلاه‌قرمزی ۹۳ کلاه‌قرمزی ۹۴بوده است

نمایش‌ها

 • رومولوس کبیر (۱۳۸۸)
 • جن گیر (۱۳۸۸)
 • به خاطر یک مشت روبل (۱۳۸۹)
 • تبار شناسی دروغ و تنهایی (۱۳۹۱)
 • آواز خوان طاس (۱۳۹۱)
 • ویران (۱۳۹۱)
 • باغ آلبالو (۱۳۹۲)
 • مترسگ (۱۳۹۲)
 • زمان لرزه (۱۳۹۲)
 • هیپوفیز (۱۳۹۲)
 • ننه دلاور بیرون پشت در (۱۳۹۲)
 • بر پهنه دریا (۱۳۹۳)
 • دن کامیلو (۱۳۹۳)
 • نمایشنامه خوانی هاروی (۱۳۹۳)
 • شماره ۱۹۱۹۳(صدا پیشه) (۱۳۹۳)
 • کامنت (۱۳۹۳)
 • استوان اینیشمور (۱۳۹۴)
 • پروژه هملت/شکسپیر(۱۳۹۵)
 • مرگ هوتن (۱۳۹۵)

فیلم‌ و سریال های هوتن شکیبا

سینمایی

 • طبقه هساث (۱۳۹۲)
 • حق سکوت (۱۳۹۲)
 • شب بیرون (۱۳۹۲)

تلویزیونی

 • کلاه قرمزی ۹۴
 • کلاه‌قرمزی ۹۳
 • ابله (مجموعه نمایش خانگی)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*