خانه / آخرین اخبار / راهنمای ثبت‌نام و خرید طرح ترافیک ۹۶ +نقشه و ساعت طرح زوج و فرد

راهنمای ثبت‌نام و خرید طرح ترافیک ۹۶ +نقشه و ساعت طرح زوج و فرد

محدوده نقشه و ساعت طرح زوج و فرد سال ۹۶ ،قیمت طرح ترافیک سالانه ۹۶ ،خرید طرح ترافیک ماهانه ،جریمه طرح ترافیک

با توجه به اینکه سامانه پرداخت عوارض و ثبت نام در روزهای ابتدایی ثبت نام مشکلاتی داشته و جمع کثیری از شهروندان بعضا ممکن است از ثبت نام اینترنتی جا مانده باشند، با تدابیر اندیشیده شده مهلت ثبت نام به مدت دو هفته و تا تاریخ ١۵ دی ماه تمدید شد”، مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل و ترافیک با اعلام این خبر، تصریح کرد: ۱۵ دی ماه آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی برای متقاضیان دریافت ارم طرح ترافیک سال ٩۶ است و به طور قطع مهلت اعلام شده تمدید نخواهد شد و پس از بررسی سیستماتیک، نتایج متقاضیان واجد شرایط دریافت آرم طرح ترافیک اواسط بهمن ماه ۹۵ اعلام می شود.

وی همچنین در مورد خودروهایی که برای تردد در محدوده طرح ترافیک ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک هستند، تصریح کرد:تمامی خودروهای پلاک عمومی شهر تهران که دو رقم سمت راست پلاک خودروهای آنها ایران ۱۱ ، ۲۲، ۳۳ و ۴۴ و… است، به منظور تردد در محدوده طرح ترافیک ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک بوده و باید نسبت به ثبت نام در سامانه شهرداری تهران (www.tehran.ir) اقدام کنند. همچنین خودروهای وانت، وانت بار، نیسان و کامیونت تا سقف ۶تن، سواری حمل و نقل عمومی، مینی بوس و اتوبوس های درون شهری را از جمله خودروهای پلاک «ع» برشمرد و بیان کرد: خودروهای امدادی متعلق به مخابرات، ادارات آب، برق و گاز، آمبولانس های متعلق به بیمارستان های خصوصی، امداد خودروها و جرثقیل های یدک کش نیز باید ثبت نام کنند.

گفتنی است متقاضیان می توانند با با مراجعه به سایت اینترنتی www.tehran.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه برای دریافت طرح سالانه ترافیک اقدام کنند. ضمن اینکه برابر قانون مجوز طرح ترافیک برای خودروهای فرسوده و خودروهایی که دارای برگه پرداخت عوارض و ‌معاینه فنی معتبر نیستند، صادر نمی شود.

همچنین افراد قبل از ارسال درخواست برای طرح ترافیک، باید اقدام به افتتاح حساب کاربری شهروندی کرده و پس از دریافت پیامک تایید،با نام کاربری دریافتی در سامانه حساب شهروندی با انتخاب گزینه ورود به سایت، وارد سامانه طرح ترافیک  شوند و پس از ورود به سامانه طرح ترافیک با استفاده از نام کاربری ایجاد شده ، گزینه ثبت نام شخص حقیقی را از منوی بالای صفحه انتخاب نموده و پس از تکمیل اطلاعات فردی و خودرو در بخش اشخاص حقیقی ، درخواست خود را ثبت نموده و شماره درخواست دریافت نمایند.

به گفته قنبرنژاد، در سال ۹۶ هم برچسب ورود به محدوده طرح ترافیک برای خودروها صادر نخواهد شد و از سال گذشته ای دی کارت ها جایگزین برچسب شده اند که به منزله کارت چند منظوره برای تردد در محدوده طرح ترافیک مورد استفاده قرار می گیرد و حتی شهروندان می توانند با فعال سازی آن در بانک شهر به عنوان کارت بانکی از آن استفاده کنند.

گفتنی است شهروندان باید توجه داشته باشند،  صرفا در صورتی که ورود هر روزه ایشان به محدوده طرح ترافیک ضرورت دارد، نسبت به ثبت نام اقدام کنند، در غیر این صورت از آرم‌های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

 جریمه طرح ترافیک چقدر است؟

خودروهای فاقد طرح ترافیک سال ۹۵ در صورت ورود غیرمجاز به محدوه طرح ترافیک و زوج و فرد ۲۰ هزار تومان به ازای هر ساعت جریمه خواهند شد

بر این اساس ساعات رفت و آمد و محدوده تردد ۱۳۹۵ تهران (در نیمه دوم سال – ۱ مهر تا ۲۹ اسفند) را به شرح زیر در پورتال آسمونی برایتان درج نموده ایم.

توضیحات، ایام و ساعات طرح :

طرح ترافیک ۹۵ :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷:۰۰
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۰۰
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– روزهای با هوای آلوده و ناسالم – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹:۰۰
– در ماه محرم تغییری در ساعت طرح ترافیک ایجاد نمی شود.
– در عید نوروز طرح ترافیک از ۲۸ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ لغو می باشد.

طرح ترافیک: حرکت کلیه خودروها، (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی)، در هسته مرکزی شهر ممنوع میباشد، و تنها خودروهایی میتوانند در این نواحی تردد نمایند که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک باشند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

طرح زوج و فرد ۹۵ :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷:۰۰
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۰۰
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– روزهای با هوای آلوده و ناسالم – ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹:۰۰
– در ماه رمضان فقط طرح زوج و فرد ۱ ساعت کم می شود (شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۸ می باشد).
– در عید نوروز طرح زوج و فرد از ۲۸ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ لغو می باشد.
– در نیمه اول سال فقط طرح زوج و فرد (اول فروردین تا پایان شهریور) ۲ ساعت بیشتر می شود (ساعت پایان طرح زوج و فرد ۱۹:۰۰ می شود).

طرح زوج و فرد: در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

اطلاعیه مهم: از ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۵ خودروهای فاقد معاینه فنی در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد، توسط دوربین ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

نقشه جدید محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد + نقشه محل دوربین ها ۹۵:

نقشه طرح ترافیک نقشه دوربینهای زوج و فرد محدوده طرح زوج و فرد سال 96 قیمت طرح ترافیک ماهانه قیمت طرح ترافیک سالانه قیمت طرح ترافیک روزانه فروش آرم طرح ترافیک طرح ترافیک رایگان ساعت طرح زوج و فرد خرید طرح ترافیک ماهانه جریمه طرح ترافیک ترفند طرح ترافیک

نقشه جدید محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد + نقشه محل دوربین ها ۹۶:

نقشه طرح ترافیک نقشه دوربینهای زوج و فرد محدوده طرح زوج و فرد سال 96 قیمت طرح ترافیک ماهانه قیمت طرح ترافیک سالانه قیمت طرح ترافیک روزانه فروش آرم طرح ترافیک طرح ترافیک رایگان ساعت طرح زوج و فرد خرید طرح ترافیک ماهانه جریمه طرح ترافیک ترفند طرح ترافیک

راهنمای نقشه فوق:

رنگ بنفش: محدوده طرح ترافیک (از شمال مطهری، از جنوب شوش، از غرب کارگر، از شرق ۱۷ شهریور و شریعتی)

رنگ صورتی: محدوده طرح زوج و فرد (از شمال همت، از جنوب بعثت، از غرب نواب، از شرق امام علی)

رنگ آبی: نقشه شهر تهران

نکته: مرز طرح ها شامل طرح نمی شود، برای مثال اتوبان نواب جزء طرح زوج و فرد نیست.

آرم ورود به طرح ترافیک ۱۳۹۶ :

آرم طرح ترافیک توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران جهت عبور و مرور خودروهای شخصی در ساعات و ایام طرح ترافیک و زوج و فرد صادر میشود.

البته به علت آلودگی هوا تا اطلاع ثانوی فروش آروم طرح ترافیک ممنوع شده است.

این مجوز به صورت روزانه ، هفتگی و سالانه بصورت اینترنتی ارائه می شود.

اشخاصی که آرم طرح ترافیک را خریداری میکنند، علاوه بر مجوز ورود به طرح ترافیک، مجوز ورود به محدوده زوج و فرد را نیز دارند.

جهت دریافت مجوز روزانه یا هفتگی از لینک پایین صفحه نمایید، همچنین برای تهیه مجوز طرح ترافیک روزانه صرفاً می توانید از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد #۱*۳*۱۳۷* اقدام نمایید.

جهت دریافت مجوز سالانه ۹۶ از لینک پایین صفحه استفاده نمایید.

روال ثبت نام اینترنتی:

۱- انتخاب تاریخ (روزانه، هفتگی، سالانه) و وارد نمودن شماره پلاک خودرو

۲- ثبت درخواست و دریافت شماره پیگیری

۳- پرداخت اینترنتی (با استفاده از شماره کارت بانک، رمز اینترنتی، رمز CVV2، تاریخ انقضای کارت)

۴- نمایش رسید پرداخت اینترنتی و مجوز طرح

– پس از نمایش مجوز می بایست آنرا چاپ و بر روی شیشه خودرو الصاق نمایید و آنرا تا پایان تاریخ مجوز همراه خود داشته باشید.

– پرداخت عوارض سالیانه شهرداری و داشتن معاینه فنی معتبر جزء الزامات ثبت نام اینترنتی است.

اطلاعیه مهم سال ۹۵ :

قابل توجه آن دسته ازمتقاضیان دارای پلاکهای عمومی (ع) تهران که درمرحله اول موفق به ثبت نام نشده اند می رساند، از تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، سایت اینترنتی به نشانی trafficlabel.tehran.ir پذیرای ثبت نام مرحله دوم این دسته از مالکان می باشد.

همچنین به اطلاع کلیه متقاضیانی مجوز سالیانه دوره ۱۳۹۵ که در مرحله اول ثبت نام با درخواست شان موافقت نشده، می رساند در اواسط اردیبهشت ماه سال ۹۵ به درخواستهای اعتراضی رسیدگی ونتایج از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

( تمدید تحویل مدارک برای آخرین بار ) قابل توجه متقاضیان مجوزطرح ترافیک ( سالیانه ) دوره ۱۳۹۵ ( افراد حقیقی و حقوقی غیرسهمیه ای ) ، چنانچه با درخواست مجوز طرح ترافیک شما موافقت شده است . می توانید پس از تکمیل اطلاعات خود در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک جهت ارائه مدارک و مستندات از تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ لغایت ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران مراجعه نمایید . 
مهلت یاد شده به هیچ عنوان قابل تمدید نمیباشد . لازم به ذکر است نتایج حائزین شرایط بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه بوده و در صورت عدم ارائه مدارک و مستندات از تکمیل اطلاعات و واریز وجه جدا خودداری نمایید.

قابل توجه متقاضیان مجوز روزانه ، شــما می تـوانیـــد به چهار روش ذیــل مجـــوز طــرح ترافیـــک روزانـه خــود را تهـــیه نمـاییــد. روش یک: مراجعه به سایت شهرداری تهران به آدرس www.tehran.ir ، روش دوم: شماره گیری # ۱ * ۳ * ۱۳۷ * از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامـداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر صـرفا جهت دارندگان سـیم کارتـهای اپراتور هـمراه اول و ایرانـسل ، روش سوم : شـماره گـیری # ۱۳۷ * ۷۲۴ * از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر صرفا جهت دارندگان سیم کارتهای اپراتوردوم ( ایرانسل ) ، روش چهارم : مراجعه به سامانه حساب شهروندی به آدرس اینترنتیtca.tehran.ir ، ثبت نام در سامانه ،شارژ حساب شهروندی ، شماره گیری #۱*۳*۱۳۷* از سـاعت ۰۰ : ۰۰ بامداد لغـایت ۰۰ : ۱۹ عصــر، ثبت پلاک خودرو و برداشت از شارژ حساب شهروندی. لازم به ذکر است هیچـگونه درخواست تغـییر تاریخ و پلاک مجوز طـرح ترافیـک روزانه خریداری شـده ، پذیرفته و اقدام نخواهد شد . همچنین جهت دریافت رسید مجوز طرح ترافیک خریداری شده از طریق # ۱۳۷ * و #۷۲۴* ، می توانید به سایت tca.tehran.ir مراجعه نمائید.

قابل توجه متقاضیان دریافت آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی ۹۶ :

شهروند گرامی لطفا قبل از درخواست به نکات زیر توجه فرمائید، در این قسمت امکان درخواست سه نوع مجوز طرح ترافیک برای شما وجود دارد :

الف – مجوز روزانه نوع ۱ (مجوز ورود در تمام ساعات روز) ۳۱۲۰۰۰ ریال 
۱. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

۲. مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ب – مجوز روزانه نوع ۲ (مجوز ورود پس از ساعت ۱۰ صبح) ۲۳۴۰۰۰ریال 
۱. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

۲. مجوز طرح ترافیک روزانه نوع ۲ فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی از ساعت ۱۰ صبح به بعد مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ج– مجوز هفتگی (مجوز ورود در تمام ساعات روز) ۱۰۹۲۰۰۰ ریال
۱. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک هفتگی توصیه می گردد قبل از شروع هفته مورد نظر نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)
۲. در صورت تمایل به خرید مجوز هفتگی در هفته جاری می بایست بیش از سه روز از هفته نگذشته باشد
۳. تاریخ شروع مجوز طرح ترافیک هفتگی از اول هفته (شنبه ) می باشد و شما فقط در هفته انتخابی و تایید شده مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

د – مراحل خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه و هفتگی
۱. ورود به سایت شهرداری تهران به آدرس اینترنتی : www.tehran.ir و انتخاب گزینه ثبت نام طرح ترافیک(سالیانه)
۲. انتخاب گزینه درخواست طرح ترافیک روزانه/هفتگی
۳. انتخاب نوع مجوز روزانه یا هفتگی
۴. انتخاب روز (روزانه)یا هفته مورد نظر(هفتگی)
۵. انتخاب کلید ثبت درخواست در پایین صفحه و دریافت شماره پیگیری(شماره پیگیری را حتماً یادداشت فرمایید)
۶. انتخاب گزینه پرداخت الکترونیکی
* پرداخت اینترنتی مستلزم دارا بودن یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با قابلیت پرداخت اینترنتی است که شامل موارد ذیل می باشد :
– دارا بودن رمز دوم یا رمز اینترنتی
– دارا بودن تاریخ انقضاء معتبر
– دارا بودن کد سه یا چهار رقمی پشت یا روی کارت بانکی (cvv2)
* نکته مهم : برای تکمیل فرایند پرداخت اینترنتی ابتدا اطلاعات کارت را وارد نموده و کلید خرید را انتخاب نمایید ، در صورت صحیح بودن اطلاعات کارت و داشتن موجودی کافی ، مبلغ مورد نظر از حساب شما برداشت خواهد شد ،سپس به منظور کامل شدن فرایند خرید، کلید تکمیل خرید را انتخاب نمایید؛ در صورت کامل شدن فرایند خرید و بازگشت به سایت فروشنده ( سازمان حمل و نقل و ترافیک)، با این پیغام که « برای این درخواست پرداخت انجام شده است»مواجه خواهید شد. در صورت اعلام پیغام خطا در رسید پرداخت و… مبلغ برداشت شده ظرف ۳ الی ۲۴ ساعت به کارت بانکی مورد نظر برگشت داده خواهد شد و مجدداً نسبت به پرداخت اقدام نمایید.
* در صورتی که در فرآیند پرداخت الکترونیکی مشکلی بوجود آمد ، با انتخاب گزینه پیگیری درخواست و سپس با وارد نمودن شماره پیگیری اعلام شده توسط سامانه ،اقدام به تکمیل فرآیند ثبت نام نمائید.
۷. انتخاب گزینه چاپ مجوز و تهیه پرینت از مجوز صادر شده بدیهی است در صورت عدم دریافت پرینت ثبت نام شما با مشکل مواجه می باشد،
۸. در صورت عدم دریافت پرینت از مجوز صادر شده پس از پرداخت الکترونیکی ، گزینه پیگیری درخواست را انتخاب نموده و با وارد نمودن شماره پیگیری و با انتخاب گزینه چاپ مجوز، از مجوز روزانه یا هفتگی خویش پرینت تهیه فرمایید.
۹. در صورت بروز هرگونه مشکلی اعم از جریمه شدن توسط دوربین یا پلیس همراه داشتن برگه مجوز چاپ شده به همراه کد پیگیری الزامی است .
۱۰. در صورتی که کد رهگیری خود را فراموش کرده اید می توانید با ثبت نام مجدد به شماره رهگیری خود دست پیدا کنید .
۱۱. لطفا بعد از دریافت مجوز طرح ترافیک روزانه و یا هفتگی می بایست آن را بر روی شیشه خودرو الصاق نمائید.

چنانچه فرآیند پیگیری درخواست از طریق سایت با مشکلی مواجه گردید ، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۸۱۶۷۷۴۱۱ تماس حاصل فرمائید

اطلاعیه های سازمانی!

– امکان انتخاب چند روز و یا هفته در یک درخواست و با یک پرداخت اضافه گردیده شده است.

– متقاضیان مجوزهای طرح ترافیک سالیانه اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) سال ۱۳۹۶می توانند از تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ لغایت ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد لذا توصیه می گردد ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.

– متقاضیان تعویض مجوز طرح ترافیک سالیانه دوره ۱۳۹۵ می بایست گزینه ورود به سامانه قدیم طرح ترافیک را انتخاب نمایند.

– دارندگان خودروهای پلاک عمومی و هیبریدی-برقی شهر تهران می بایست همانند سایر متقاضیان از تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ لغایت ۱۳۹۵/۱۰/۱۵در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک سالیانه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

– به اطلاع دارندگان خودروهای با کاربری حمل بار ( اعم از وانت،کامیونت،کامیون تا سقف ۶ تن) می رساند قبل از ثبت نام طرح ترافیک سالیانه ۱۳۹۶ ، می بایست به سامانه بارانه معاونت حمل بار و کالای سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به نشانی اینترنتی http://baraneh.tehran.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت اطلاعات خودروی باری خویش اقدام و یکی از شرکت های حمل و نقل که دارای مجوز فعالیت از شهرداری تهران می باشند را نیز انتخاب نمایند. در خصوص آگاهی از نحوه ثبت نام و انتخاب شرکت های حمل و نقلی نیز می توانید به نشانی اینترنتی فوق مراجعه فرمایید.

– قابل توجه متقاضیان مجوزهای طرح ترافیک سالیانه اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) سال ۱۳۹۶، مهلت ثبت نام تا تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ تمدید شد . لذا توصیه می گردد ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.

– به اطلاع آن دسته ا ز متقاضیان طرح ترافیک سالیانه دوره ۱۳۹۶ اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) دارای خودروی لیزینگی (اجاره به شرط تملیک ) می رساند به هنگام ثبت نام در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک می بایست مالک خودرو را براساس نام های درج شده (بعنوان مستاجر)در قرادادهای منعقده با شرکت های لیزینگ ثبت نمایند .

– پیرو دستور جناب آقای دکتر مازیار حسینی معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها و به منظور حفاظت از سلامت شهروندان از روز شنبه مورخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ مجوزهای روزانه و هفتگی طرح ترافیک صادر نمی گردد.

یک نظر ثبت شده

  1. با تشکر از سایت خوبتون خیلی استفاده کردیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*