خانه / آخرین اخبار / آیا استاد علی معلم دامغانی درگذشت؟ +بیوگرافی

آیا استاد علی معلم دامغانی درگذشت؟ +بیوگرافی

بنابر اخبار دریافتی، علی معلم دامغانی متولد ۱۳۳۰، تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در دامغان و سپس در شاهرود و سمنان به پایان رساند و در ادامه برای تکمیل تحصیلات خود در دانشکده ادبیات و حقوق دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت.

معلم دامغانی همزمان به شعر و ادبیات و پژوهش‌های ادبی در زمینه بیدل‌شناسی نیز روی آورد.

وی در زمینه شعر و موسیقی همکاری‌های مؤثری با واحدهای ادبیات، شعر و موسیقی حوزه هنری داشت و به نوعی در برخی از مهم‌ترین تحولات و رخدادهای این سه حوزه این نهاد فرهنگی، هنری دخیل بود.

مدیریت گروه ادبی رادیو، ریاست شورای شعر و موسیقی سازمان صدا و سیما و مشاور هنری ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از دیگر فعالیت‌های ایشان است.

از آثار علی معلم می‌توان به کتاب «رجعت سرخ ستاره» و سری کتاب‌های «گزیده ادبیات معاصر» که توسط نشر نیستان منتشر شده‌است، اشاره کرد.

علی معلم در زمینه بیدل‌شناسی و نیز شناخت ظرفیت‌ها و ظرافت‌های شعر خاقانی دستی چیره دارد و برخی از درس گفتارهای وی درباره این دو شاعر از تلویزیون پخش می‌شود.

از ویژگی‌های شعر معلم می‌توان به ساختار منحصر به فرد و حماسی، استخدام وزن‌ها، اسطوره‌پردازی، ردیف‌های بلند، دشوارنویسی و به‌کارگیری واژگان مهجور و محلی و داشتن موسیقی درونی اشاره کرد.

شایعات و شنیده ها خبر مرگ بازیگران بیوگرافی علی معلم دامغانی

محمدعلی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر در سلامت کامل به سر می‌برند و اخبار منتشر شده درباره درگذشت وی شایعه بوده است.

طی کسب اطلاع فارس از خانواده وی به عمل آمد با خبر شدیم که یکی از اقوام استاد معلم دامغانی درگذشته و استاد معلم دامغانی در صحت و سلامت به سر می‌برند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*