خانه / سلامت / چه زمانی باید دندان عقل‌ را جراحی کنید؟ +هزینه کشیدن دندان عقل

چه زمانی باید دندان عقل‌ را جراحی کنید؟ +هزینه کشیدن دندان عقل

دبیر علمی بخش جراحی دهان، فک و صورت یازدهمین کنگره بین‌المللی دندانپزشکان عمومی ایران گفت: بهترین زمان جراحی دندان عقل سن ۲۸ تا ۲۵ سالگی است.
دکتر علیرضا جهانگیرنیا در یازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران افزود : اما در سنین بالای ۳۰ سال اگر دندان عقل عفونت و کیست نداشته باشد و موجب آسیب ، درد و تورم در دهان نشود ، پیشنهاد می‌شود که از دهان خارج نشود .
وی ادامه داد: در این سنین استخوان فک متراکم شده و اگر دندان عقل مشکلی ایجاد نکند ، نیازی به جراحی و خارج کردن دندان نیست .
جهانگیرنیا افزود: اما اگر نیاز به جراحی دندان باشد ، باید دندان پزشکان عمومی متبحر یا متخصصان جراحی دهان ، فک و صورت اینکار را انجام دهند .
هزینه و تعرفه های دندانپزشکی هزینه کشیدن دندان عقل متخصص دندانپزشک درمان دندان درد درد دندان عقل
دبیر علمی بخش جراحی دهان فک و صورت کنگره دندانپزشکان عمومی ایران گفت: علت نامگذاری دندان عقل این است که دیرتر از سایر دندان‌ها و در زمان عاقل و بالغ بودن فرد رویش می‌نمایند.
جهانگیرنیا افزود : چون دندان عقل دیرتر درمی‌آید ، یا با زاویه خارج می‌شود یا دچار پوسیدگی می‌شود و معمولا در فک جایی برای رویش آن وجود ندارد و از طرفی نقش زیادی نیز در جویدن ندارد ، لازم است که از حفره دهان خارج شود.
وی ادامه داد : اگر در فردی فک برای دندان عقل جانداشته باشد یا پوسیدگی ایجاد شده باشد و ترمیم به نفع دندان نباشد ، دندان جراحی یا کشیده می‌شود.
جهانگیرنیا در خصوص پوشش بیمه‌ای جراحی دندان عقل اظهار داشت : بیمه‌های تامین اجتماعی و خدمات درمانی جراحی دندان عقل را پوشش بیمه‌ای می‌دادند اما اخیرا این پوشش بیمه‌ای حذف و فقط کشیدن ساده دندان‌ها تحت پوشش بیمه است. البته برخی بیمه‌های تکمیلی پوشش می‌دهند.
هزینه و تعرفه های دندانپزشکی هزینه کشیدن دندان عقل متخصص دندانپزشک درمان دندان درد درد دندان عقل

تعرفه خدمات دندانپزشکی در تهران

ردیفجراحی دهانتعرفه عمومی (ریال)تعرفه تخصصی (ریال)متخصص مشمول حق تخصصتوضیحات
۱کشیدن هر دندان قدامی۴۰۰,۰۰۰۵۲۰,۰۰۰جراح فک و صورت
۲کشیدن هر دندان خلفی۵۰۰,۰۰۰۶۵۰,۰۰۰جراح فک و صورت
۳کشیدن هر دندان عقل۶۰۰,۰۰۰۷۸۰,۰۰۰جراح فک و صورت
۴جراحی دندان کانین و عقل نهفته درنسج نرم۱,۰۰۰,۰۰۰۱,۳۰۰,۰۰۰جراح فک و صورتنیاز به فلپ نسج نرم و بخیه موضع باشد.هزینه فلپ و بخیه در محاسبات لحاظ شده و جداگانه محاسبه نخواهد شد.گرافی قبل و پس از عمل نیازمند است.
۵جراحی دندان کانین و عقل نهفته درنسج سخت۱,۸۰۰,۰۰۰۲,۷۰۰,۰۰۰جراح فک و صورتنیاز به فلپ نسج نرم و برداشت استخوان و بخیه موضع باشد.هزینه فلپ و بخیه در محاسبات لحاظ شده و جداگانه محاسبه نخواهد شد.گرافی قبل و پس از عمل نیازمند است.
ساتین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*