خانه / آخرین اخبار / تقاضای شهرام شب پره برای بازگشت به ایران

تقاضای شهرام شب پره برای بازگشت به ایران

اخیرا ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن، شهرام شب‌پره، خواننده قبل از انقلاب که با استقرار نظام جمهوری اسلامی به خارج از کشور رفته و فعالیت‌های خود را ادامه داده است، تقاضا کرده که به وی اجازه دهند تا به ایران بازگردد.

وی ضمن انتقاد نصفه نیمه از دولت آمریکا، گفته که اگر اجازه دهند خوانندگی‌اش در ایران ادامه پیدا کند وی همین فردا صبح به ایران می‌آید. همچنین معتقد است خیلی آثار موسیقایی که‌ امروزه در ایران ساخته می‌شود شبیه آهنگ‌های وی بوده و به همین دلیل نباید مشکلی بر سر راه بازگشت وی وجود داشته باشد.

همسر شهرام شب پره همسر پوری بنایی خواننده لس آنجلسی خواننده قبل از انقلاب بیوگرافی شهرام شب پره بیوگرافی شهبال شب پره بیوگرافی پوری بنایی

در انتها نیز گفته که فکر می‌کند تنها مشکل موجود بر سر راه بازگشت او به ایران این است که‌ سابقه خوانندگی در رژیم پهلوی داشته است. اما در مورد این قضیه هم خودش را مقصر نمی‌داند، چون گفته که از این راه در آن ایام پول درمی‌آورده و ادعا کرده برای گذران زندگی، چاره‌ای جز این نداشته است.

بعد از انتشار این ویدئو دیده شده که برخی کاربران فضای مجازی در داخل ایران، تحت تاثیر قرار گرفته‌ و می‌گویند که باید به او اجازه دهند تا به ایران باز گردد. به عبارت دیگر، حرف‌ها و ادعاهای او را درست دانسته و خواسته‌اند که این خواننده قبل از انقلاب، به وطن برگشته و در همین‌جا، به فعالیتش ادامه دهد.

متاسفانه این هموطنان عزیز ما، به دو سه نکته در این قضیه توجه نکرده‌اند. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره کرده و از هم‌میهن‌مان می‌خواهیم با در نظر گرفتن این نکات، در مورد این قضیه اظهار نظر کنند.

همسر شهرام شب پره همسر پوری بنایی خواننده لس آنجلسی خواننده قبل از انقلاب بیوگرافی شهرام شب پره بیوگرافی شهبال شب پره بیوگرافی پوری بنایی

نکته اول اینکه شهرام شب‌پره از آن دسته از خواننده‌های قبل از انقلاب است که‌ سراغ موسیقی مبتذل و گناه‌آلود رفته و در ساخت و تولید و اشاعه فساد از طریق این موسیقی، از هیچ اقدامی کوتاهی نکرده است. یعنی در زمانی که مردم ایران درگیر بسیاری مشکلات و ظلم و ستم نظام پهلوی بودند، وی برخلاف خیلی از هنرمندان متعهد و دلسوز، به در بی‌خیالی زده و تبدیل به یکی از مهره‌های پروژه فساد درمانی این مشکلات توسط رژیم پهلوی شده بود.

نکته دوم اینکه، شهرام شب‌پره پس از پیروزی انقلاب، نخواست کنار مردمش باشد. وی برعکس بسیاری از هنرمندان زمان پهلوی که ماندند و با نابسامانی‌ها ساختند تا شرایط عادی شد و به کار هنری معقول و پذیرفته‌شان ادامه دادند، به خارج از کشور رفت و باز هم به موسیقی فسادآلود خویش ادامه داد. زمانی که مردم درگیر مشکلات بعداز انقلاب بودند، زمانی که مردم درگیر مشکلات جنگ بودند، زمانی که مردم با مشکلات مختلف امنیتی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کردند، وی با عیاشی دست به تولید موسیقی مبتذل زده است.

و نکته سوم اینکه او آثار داخلی را با شبه موسیقی‌های خودش مقایسه کرده و تولیداتش را در قیاس با آنها بهتر ارزیابی می‌کند. شاید منظور وی برخی موسیقی‌های زیرزمینی باشد. اما اگر منظورش موسیقی‌های مجوزدار است، باید گفت وی به خطا رفته. همچنین از این مقایسه تصور می‌شود که‌ وی دنبال ادامه فعالیت‌های مستجهنش در صورت ورود به کشور است.

در این شرایط، وقتی هنرمندی آن سابقه ابتذال را داشته و این ابتذال را ادامه داده و پیداست که اگر به ایران برگردد، باز هم این ابتذال را ادامه می‌دهد، رواست که اجازه پیدا کند به ایران بیاید؟ آیا صدور احتمالی مجوز ورود شهرام شب‌پره و افرادی امثال او، تایید فساد و ابتذال دیروز و امروز او نیست؟ آیا کسی که سال‌ها بجای بودن در کنار مردم، در کنار مفسدین بوده، لیاقت نشستن در بین مردم این کشور را دارد؟ قضاوت با شما …

شهرام شب‌پره (متولد ۱۷ بهمن ۱۳۲۶ تهران) خواننده، آهنگ‌ساز، بازیگر و ترانه‌سرای ایرانی است.

او کار خود را به‌عنوان خواننده از تابستان سال ۱۳۴۳ از متل قو در شمال ایران با فعالیت در گروه ریبلز آغاز کرد.

شهرام در اوایل دههٔ ۱۹۶۰ میلادی و هنگامی که ۱۳ سال داشت، فعالیت موسیقی خود را به‌عنوان نوازندهٔ سازِ درامز آغاز کرد. پس از آن، در اوایل دههٔ ۱۹۶۰ میلادی و در ۱۷سالگی، گروه «شورشیان» را به‌همراه ابراهیم حامدی (ابی) و سیاوش قمیشی تشکیل داد. او تاکنون با خوانندگانی همچون گوگوش، لیلا فروهر، شهره و ناهید همکاری داشته و علاوه بر ارائهٔ آلبوم‌هایی، خوانندگانی را نیز شناسایی و به موسیقی پاپ ایران معرفی کرده‌است. شهبال شب‌پره برادر بزرگ‌ترِ اوست.

وی یک برادر دیگر به نام شهنام و یک خواهر به نام شهناز دارد.

منبع : بولتن نیوز

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*