خانه / بورس و سهام / آگهی فروش املاک “خساپا”

آگهی فروش املاک “خساپا”

ساتین : بزرگترین خودروسازان داخلی همچون شرکت های ایران خودرو و سایپا در حالی خبر از برنامه های خود پیرامون فروش برخی از دارایی های تحت تملک به منظور تأمین نقدینگی و منابع مالی مورد نیاز تولید و در نهایت بهبود وضعیت تولید و سودآوری داده اند که به نظر می رسد شرکت های مذکور در حال اجرای این برنامه ها هستند.

براساس گزارش بورس نیوز، در پی اقدام شرکت ایران خودور جهت فروش برخی از دارایی های تحت تملک آن همچون فروش بلوک 33 درصدی بانک پارسیان و سایر زیر مجموعه ها، خبرهایی نیز از اجرای برنامه های سایپا در راستای تأمین نقدینگی مورد نیاز تولید و تبدیل دارایی های غیر مولد آن به دارایی های مولد منتشر شده است.

براساس این گزارش، شرکت سایپا آگهی مزایده فروش برخی املاک خود را در روزنامه صبح روز جاری همشهری منتشر کرده که تصویر آن در ذیل مشاهده می شود. با توجه به آگهی مزایده منتشر شده از سوی شرکت، ارزش پایه دارایی ها به مبلغ بیش از 452 میلیارد تومان محاسبه شده که این رقم معادل بیش از 43 درصد از سرمایه “خساپا” می باشد.

در پایان این گزارش می افزاید، در صورت موفقیت شرکت سایپا در انجام این امر، میزان قابل توجهی از حجم نقدینگی وارد چرخه تولید این مجموعه بزرگ خودروساز داخلی خواهد شد و به نظر می رسد “خساپا” توانسته بدین نحو گام های اساسی جهت بهبود وضعیت تولید و سودآوری خود بردارد، به گونه ای که می توان به تحقق امیدها و خوش بینی های به وجود آمده پیرامون چشم انداز صنعت خودرو امیدوار بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*