خانه / آخرین اخبار / حادثه پلاسکو روز پنجم /کشف ۴ پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک/ انجام ۶۰ درصد آواربرداری

حادثه پلاسکو روز پنجم /کشف ۴ پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک/ انجام ۶۰ درصد آواربرداری

درر زیر آخرین روند اقدامات انجام شده را می‌خوانید:

۱۰:۰۸/ پس از ۵ روز جدال آتش نشانان با آهن و سنگ و دود هنوز ادامه دارد.

ساختمان پلاسکو اخبار تهران آتش سوزی ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو اخبار تهران آتش سوزی ساختمان پلاسکو

۱۰:۰۶/ عملیات آوار برداری با سرعت بیشتری در حال انجام است و بیش از ۶۰ درصد آوارها تا کنون برداشته شده است.

ساختمان پلاسکو اخبار تهران آتش سوزی ساختمان پلاسکو

۱۰:۰۵/ ورود نیروهای خدماتی برای تمیز کردن محوطه

ساختمان پلاسکو اخبار تهران آتش سوزی ساختمان پلاسکو

۰۹:۲۰/ ۲ مدرسه دخترانه که به دلیل مجاورت با ساختمان حادثه دیده پلاسکو و عملیات آواربرداری و جست‌وجو از روز شنبه ۲ بهمن تعطیل بود، امروز دایر است.

۰۹:۰۹/ هم اکنون ۱۵۰ کامیون در حال فعالیت هستند و آوارها را از محل حادثه خارج می کنند. از اولین روز حادثه تا امروز بیش از ۶۰۰۰ تُن آوار از محل خارج شده و فعالیت به طور مداوم ادامه دارد. پیش‌بینی می شود عملیات آواربرداری و کشف مفقودین تا پایان هفته ادامه یابد.

۰۸:۳۰/ ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: بامداد امروز تنها ۴ جسد از هموطنان از زیر آوار بیرون کشیده شده است. عملیات ادامه دارد هنوز خبری از جسد پنجم نیست. اجساد برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل شدند.

۰۸:۰۰/ دودهای ناشی از آتش همواره از زیرآوارها متصاعد می‌شود و آتش‌نشانان سعی می کنند با پاشیدن آب، کار را تسهیل کنند. جست‌وجوها در ضلع غربی حادثه پلاسکو که به ظاهر امکان یافتن پیکرهای بیشتری وجود دارد با دقت بیشتری در حال انجام است.

۰۷:۱۰/ برخی شهروندان، با صبحانه گرم از آتش‌نشانان و تیم جست‌وجو کننده در حال پذیرایی هستند.

۰۷:۰۵/ شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی: تونلی به سمت موتورخانه یعنی طبقه منفی یک حفر شد ولی چیزی یافت نشد اما تونل دیگری به کنار موتورخانه زدیم که ۴ پیکر که مربوط به شهروندان بود، یافت شد و به سختی بیرون کشیده شد.
سختی کار ما، برش آهن و برداشتن سقف فوقانی بود که برداشته شد و اکنون آواربرداری به آرامی انجام می‌شود و دو تیم حرفه‌ای، کار جست‌وجو را ادامه می‌دهند.
امیدواریم بتوانیم به محبوس شدگان دست یابیم و در این مسیر، دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم که بی احترامی به پیکر همکاران ما شود. کماکان امیدواریم کسانی را که زنده‌ هستند، از زیر آوار خارج کنیم؛ چند بیل مکانیکی به همراه لودر در حال کار هستند.
ساختمان پلاسکو اخبار تهران آتش سوزی ساختمان پلاسکو

۰۷:۰۳/ پلیس راهور تهران: هیچ‌گونه تغییری در محدودیت ترافیکی در محدوده مرکزی ایجاد نشده است. غرب به شرق خیابان جمهوری از تقاطع خیابان حافظ و ۳۰ تیر و همچنین خیابان فردوسی از میدان امام(ره) به سمت شمال کماکان مسدود است.

۰۱:۵۶/ جلال ملکی، سخنگوی سازمان اتش نشانی در گفتگو با فارس: این چهار پیکر از تونل‌هایی که به طبقه منفی یک وصل می شد، کشف شدند. هر چهار پیکر زیر آوار بودند و شدیدا آسیب دیده بودند.

۰۱:۲۷/ با کشف پیکر ۴ نفر از شهروندان (غیر آتش نشان) تا کنون مجموعا پیکر ۶ نفر از زیر آوارها بیرون کشیده شده است. جست و جوی نیروهای امدادی برای کشف پیکرهای مطهر شهدا و یا سایر جانباختگان احتمالی حادثه ادامه دارد.

۰۰:۵۸/ جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی: تیم های امدادی با حفر کانال از سمت غرب پاساژ پلاسکو وارد ساختمان شده و دقایقی قبل موفق شدند چهار جسد را کشف کنند. این اجساد همگی شهروند بوده و در میان آنها آتش نشانی وجود ندارد.
سخنگوی آتش نشانی با بیان اینکه امدادگران اورژانس پس از معاینه اجساد مرگ آنها را تایید کردند، افزود: مشخص شد چند روزی از مرگ این افراد می گذرد و علت مرگ آنها ریزش آوار است.
ملکی در مورد سن این افراد اظهار کرد: سن اجساد کشف شده میانسال به بالا است

۰۰:۴۹/ کولیوند،رییس اورژانس کشور:حادثه پلاسکو تاکنون ۱۸۷ مصدوم داشته است. از این تعداد ۱۴۳ نفر در محل مداوا و ۴۴ نفر هم به بیمارستان منتقل شدند. از این تعداد فقط سه نفر در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند که حال عمومی شان مساعد است.

۰۰:۲۵/ برخی از مسوولان عملیاتی حاضر در میدان به خبرنگار فارس گفتند: تاکنون به طور قطع کشف چهار پیکر تایید شده و تلاش ها برای جست و جوی بیشتر ادامه دارد.

۰۰:۰۱/ دو پیکر کشف‌شده از قسمت تونل هایی منتهی به طبقه منفی یک پیدا شدند که یکی از آن‌ها شهروند عادی است و دیگری هنوز مشخص نیست.

تعداد پیکرهای کشف‌شده بیش از دو نفر است که مربوط به افراد عادی و کارکنان پلاسکو است. تاکنون فقط پیکر یکی از آن‌ها از زیر آوار خارج شده است.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*