خانه / آخرین اخبار / سیستان و بلوچستان را سیل برد +تصاویر ویرانی ها

سیستان و بلوچستان را سیل برد +تصاویر ویرانی ها

۶ روستا در سیستان و بلوچستان تخلیه کامل شد/امدادرسانی به ۷۷۷۵ نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در جریان بارندگی های اخیر در سطح استان شش روستا که در مسیر سیلاب قرار داشتند به طور کامل تخلیه شدند.

رسول راشکی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در جریان بارندگی های اخیر در سطح استان سیستان و بلوچستان شش روستا که در مسیر سیلاب قرار داشت به طور کامل تخلیه شد.

عکس سیل حوادث زاهدان اخبار نیکشهر اخبار سیستان و بلوچستان اخبار زاهدان اخبار چابهار اخبار ایرانشهر

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ خانوار در این روستاها سکونت داشتند، افزود: با توجه به آمادگی نیروهای امدادی در منطقه خوشبختانه این روستاها با توجه به احتمال خطر به موقع تخلیه شدند و خانوارها در محلی امن سکونت داده شدند.

وی گفت: تاکنون هزار و ۱۰۹ چادر امدادی، ۱۱ هزار و ۵۶۰ قوطی کنسرو، سه هزار و ۳۸۷ تخته پتو و مقدار لازم مواد غذایی و اقلام ضروری دیگر در میان آسیب دیدگان این حادثه توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به آمادگی نیروهای امدادی خوشبختانه میزان تلفات جانی در این حادثه بسیار ناچیز بوده است و در این مدت ۱۶۲ تیم امدادی مشتمل بر هزار و ۸۲۴ امدادگر و ۱۲۷ دستگاه خودرو کار خدمت رسانی را به هفت هزار و ۷۷۵ نفر سیل‌زده استان انجام داده اند.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۶۵ خودروی حامل سرنشین که در سیلاب گرفتار شده بودند توسط نیروهای هلال احمر استان سیستان و بلوچستان رهاسازی شدند.

عکس سیل حوادث زاهدان اخبار نیکشهر اخبار سیستان و بلوچستان اخبار زاهدان اخبار چابهار اخبار ایرانشهر

وی گفت: همچنین در این مدت کمک های ارسالی از سوی جمعیت هلال احمر استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، فارس، کرمان، هرمزگان و سازمان امداد و نجات کشور به استان رسیده و در میان آسیب دیدگان تقسیم شده است.

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات برای منازل آسیب دیده استان، گفت: مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۴ درصد به همه خانوارهایی که منازل مسکونی آنها در پی بارندگی اخیر بالای ۶۰ درصد تخریب شده تعلق می‌گیرد

‌به گزارش ایسنا، رضا اربابی در جلسه مدیریت بحران استان افزود: براساس بررسی‌های انجام شده توسط تیم‌های ارزیاب سیستان و بلوچستان، تاکنون ۱۶۰ واحد مسکونی تخریب شده در پی بارندگی اخیر در سطح استان شناسایی شده است.

وی با اشاره به خسارات وارده در پی بارندگی‌های شدید روزهای اخیر در شهرستان‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بیشترین خسارات وارده در پی بارندگی و جاری شدن سیلاب به بخش راه‌ها، کشاورزی و واحدهای مسکونی بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۲۰ تیم متشکل از کارشناسان بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در حال بازرسی از مناطق سیل‌زده برای شناسایی واحدهای مسکونی خسارت دیده هستند.

اربابی با اشاره به روند خدمت‌رسانی به مردم مناطق آسیب دیده در پی بارندگی، بیان کرد: امکانات معیشتی اولیه لازم برای اسکان موقت مردمی که منازل آنها در پی بارندگی دچار آسیب شده در مناطق مختلف استان فراهم است.

وی افزود: همچنین جهت اعطای تسهیلات بلاعوض بازسازی منازل سیل‌زدگان، پیگیری لازم جهت انجام  روند اداری در حال انجام است تا در صورت امکان این تسهیلات نیز به مردم سیستان و بلوچستان پرداخت شود که البته این روند مقداری زمانبر است.

عکس سیل حوادث زاهدان اخبار نیکشهر اخبار سیستان و بلوچستان اخبار زاهدان اخبار چابهار اخبار ایرانشهر

اربابی با اشاره به آسیب‌دیدگی جدی بخشی از زمین‌های کشاورزی مردم استان در پی وقوع بارندگی شدید، تصریح کرد: خسارات کشاورزان از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشترین خسارات وارده مربوط به شهرستان‌های کنارک، دلگان، خاش، نیکشهر، ایرانشهر، قصرقند و چابهار بوده و عمده خسارات مربوط به واحدهای مسکونی مناطق روستایی بوده است.

وی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش‌گیری انجام شده از شهرستان‌های درگیر سیلاب، تاکنون تنها مرگ یک زن ۶۰ ساله در پی بارندگی شدید و ریزش آوار سقف منزل شخصی در شهرستان خاش تایید شده و بقیه آسیب‌دیدگی مردم جدی نبوده است.

اربابی گفت: در حال حاضر برآورد دقیقی از میزان خسارات وارده در پی بارندگی‌های اخیر در دست نیست و با توجه به استقرار و فعالیت تیم‌های ارزیاب در مناطق سیل‌زده سطح استان و تلاش ادارت مختلف برای ارزیابی خسارات زیرساختی، پیش‌بینی می‌شود ظرف ۳ تا ۴ روز آینده میزان خسارات وارده برآورد شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*