خانه / بورس و سهام / افزایش سود پیش بینی شده در “شیشه همدان” محتمل است

افزایش سود پیش بینی شده در “شیشه همدان” محتمل است

به گزارش ساتین : با توجه به اینکه سایر شرکت های تولیدکننده در بازار سهام حضور ندارند بنابراین اطلاعات دقیقی از وضعیت شرکت های تولیدکننده این نوع محصول در دست نمی باشد.

مدیر مالی شرکت “کهمدا” با بیان این مطلب در خصوص وضعیت صنعت در گفتگو با  بورس نیوز عنوان کرد: در صورت اجرای برنامه های دولت جهت حمایت از تولیدکنندگان و بهبود وضعیت کلان اقتصادی در کشور و فراهم شدن امکانات سرمایه گذاری بیشتر در این صنعت، می توان چشم انداز مناسبی را متصور بود.

سعید صانعی در خصوص وضعیت تولید و فروش اظهار داشت: با توجه به اینکه عمر کوره های شرکت 8 سال می باشد و در حال حاضر از عمر مفید کوره واحد تولیدی شماره دو شرکت 13 سال گذشته است بنابراین شرکت با پیش بینی هایی که طی چند سال اخیر اندیشیده توانسته همچنان توان تولیدی خویش را حفظ کند به گونه ای که می توان گفت روند تولید محصولات طی دوره مذکور با مشکل خاصی رو به رو نگردیده است.

این مقام مسئول در خصوص بدهی های ارزی شیشه همدان عنوان کرد: با توجه به طرح یک فوریت مجلس شورای اسلامی در خصوص تسهیل در بازپرداخت بدهی های ارزی شرکت های تولیدکننده که در حال پیگیری است امیدواریم با تعیین تکلیف شدن هرچه سریع تر این طرح و ابلاغ آن شاهد گشایش در روند حمایتی از تولیدکننده ها باشیم.

صانعی در خصوص طرح های شرکت در آینده نیز ابراز داشت: در صورت مشخص شدن شرایط تسویه بدهی ارزی شرکت شیشه همدان، شرکت برنامه ایجاد یک خط تولید جدید را در قالب طرح توسعه دارد که در مرحله امکان سنجی و تنظیم می باشد.

مدیر مالی شرکت شیشه همدان در خصوص نرخ فروش محصولات تولیدی تصریح کرد: بهای خرید کربنات سدیم در سال جاری افزایش زیادی را تجربه کرده که متناسب با آن قیمت محصولات تولیدی به منظور حفظ حاشیه سود شرکت رشد داشته است ولی با توجه به محدودیت هایی که شرکت های تولیدکننده در خصوص افزایش بیشتر نرخ فروش و همین طور نبود کشش بیشتر در بازار مواجه است امکان افزایش تولید بیشتر در حال حاضر وجود نخواهد داشت.

وی پیرامون صادرات تولیدی شرکت ابراز داشت: حدود 6 درصد از فروش محصولات به صادرات اختصاص دارد که درآمدهای ارزی حاصله از این امر با نرخ ارز مبادله ای در حساب ها و صورت های مالی شرکت شیشه همدان تسعیر می گردند.

سعید صانعی در ارتباط با بودجه برآوردی سال مالی جاری بیان کرد: بودجه برآوردی سال مالی 93 براساس فرض توقف 5 ماهه کوره شماره دو پیش بینی شده است. این در حالی است که در صورت تداوم روند مطلوب تولید طی سال مالی جاری و عدم بروز مشکل با اهمیتی در روند کاهش هزینه های وارداتی شرکت، امکان افزایش سودآوری دور از انتظار نخواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*