خانه / آخرین اخبار / سبد کالای جدید (اردیبهشت ۹۶) به چه کسانی می رسد +زمان توزیع

سبد کالای جدید (اردیبهشت ۹۶) به چه کسانی می رسد +زمان توزیع

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز ۱۶ اردیبهشت ۹۶ هیئت دولت در جمع خبرنگاران از توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه کماکان از برنامه های دولت در سال جاری است و بر اساس تصمیم امروز در دولت اعتبار مورد نیاز سبد کالا تامین شد.

******

علی ربیعی روز شنبه ۲۱ اسفند ۹۵ در چهاردهمین اجلاس مدیران سازمان بیمه سلامت ایران درجمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: خرید با این بسته حدود دو ماه فرصت دارد و افراد تحت پوشش می‌توانند با مراجعه به فروشگاه های تعیین شده سبد غذایی خود را دریافت کنند.
وی اضافه کرد: این چهارمین بسته حمایتی غذایی است که در این دولت برای حمایت از افراد نیازمند توزیع می شود و یکی از این بسته ها به صورت خاص برای زنان و کودکان دچار سوء تغذیه خواهد بود.
وزیر رفاه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره ی میزان سبد حمایتی گفت: اعتبار کل این بسته حمایتی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است و برای هر خانواده تا سقف ۱۲۰ هزار تومان امکان خرید به وجود می آورد و ۱۱ میلیون نفر می‌توانند از این بسته حمایتی استفاده کنند.
وزیر رفاه گفت: کالاهای مشخصی در این بسته حمایتی پیش‌بینی شده است که خانواده‌ها می‌توانند در چهارچوب این کالاها به هر میزان که بخواهند خرید کنند و حتی می‌توانند خرید خود را در چند نوبت انجام دهند.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی برای نیازمندان از هفته آینده خبر داد و گفت: در این مرحله ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش قرار می گیرند.

****

خبر مربوط به سبد کالا در ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

علی ربیعی با اشاره به توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی برای نیازمندان از هفته آینده گفت: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح در این مرحله ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است از نیازمندانی که تاکنون شناسایی شده اند خواست برای دریافت بسته غذایی خود منتظر دریافت پیامک از طریق تلفن های همراه خود باشند.

وی درباره افرادی هم که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی قرار دارند گفت : وظیفه توزیع و اطلاع رسانی بسته‌های غذایی برای نیازمندان تحت پوشش، برعهده این دو نهاد حمایتی است که همزمان اجرا می‌شود.

ربیعی ارزش ریالی هر بسته غذایی را بین ۳۰ تا ۱۲۰ هزارتومان برای خانوارهای کم جمعیت و پرجمعیت اعلام کرد و افزود: در این مرحله تلاش شده است بسته های غذایی پیش بینی شده از تنوع کالا برخوردار باشد.

وی گفت: به محض اطلاع رسانی به نیازمندان و جامعه هدف، این افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای و یا شرکت های تعاونی اقلام پیش بینی شده را تحویل بگیرند.

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین افزود : مرحله سوم توزیع بسته حمایت غذایی در آستانه عید نوروز است.

ربیعی با بیان اینکه دولت برای حمایت غذایی از نیازمندان ۴ بسته حمایتی پیش بینی کرده است حمایت از کودکان و زنان باردار در معرض سوءتغذیه را از مهمترین برنامه های دولت برشمرد و گفت: براین اساس تلاش کردیم در این مدت یک بسته غذایی را در قالب غذاهای گرم و توزیع شیردر مدارس به این افراد تحویل دهیم.

۳۵ دیدگاه

 1. واقعا واسه خانواده ۳نفره ۵۰ تومن چی میشه؟ خاله من ۱ نفره فقط ۱نفر از بنیاد شهید داره ماهی ۵میلیون میگیره ۵۰ تومن فقط پول اژانس ۱نصف روزشه اونوقت مادر بدبخت من اوه مای گاد چه خوب دارن دم عیدی بهس ۵۰ تومن میدن وااااای چقدر زیاد یه وقت مملکت ورشکست نشه هه...

  (32)(7)
  • اینا همه دروغه بودجه رو بر میدارن میخورن و بعد میگن که به مردم سبد کالا دادیم ... لطفا مجلس بر نحوه ی توزیع چنین بودجه هایی نظارت کنه ، یعنی چی پول بیت المال رو میخورن و به اسم مردم تموم می کنن ... کلی افراد نیازمند میشناسم که به هیچکدومشون در طول این دولت حتی یک ریال هم بابت سبد کالای حمایتی تعلق نگرفته پس این پولها کجا خرج میشه... ... بعد میان میگن دولت قبل دزدی کرده ... فقط یک ... میتونه اینجوری به دیگران تهمت بزنه ...

   (9)(2)
 2. کسانی که تاریخ کارتشان گذشته وبانک کارت راتعویض کرده وکارت جدیدگرفته اندباکارت جدیدقادربه دریافت سبد کالانیستندچرا.لطفابررسی شود

  (27)(24)
 3. کسانی که تاریخ عابربانک شان گذشته بوده وعابربانک روتعویض کردندباعابربانک جدیدقادربه دریافت سبدکالانیستند.چرا

  (20)(13)
 4. فاطمه غلامی تروجنی

  این دیگه چ وضعشه ۵۰ بار اس زدیم جوابی نیومده بخوره تو سرتون نخاستیم بابا ۳۰ تومن یا۱۰۰ تومن ارزششو نداره چند ساعت بریم تو صف کمرمون نصف بشه

  (15)(4)
 5. بله دیگه ماکه به هر دری میزنیم بسته من یک کارگر ساده هستم نون اور دوتا فرزندکه از صبع تاشب جون میکنم که ماهی ۲۰۰اجاره میدم بدون خونه وبدون ماشین وهیچی تکلیف ماچی که سبد کالا تعلق نمیگیرم واقعا انصاف...اقای جون انصاف نیست دولت باید مردم رامثل هم نگاه کن نه دیگه یارو تا لینگه زوهر میخوایه وحقوق ماهیانش ۳ میلون تومان هست سبد کالا وسهام عدالت شاملش میشه خودتون قضاوت کنیت.....؟

  (21)(2)
 6. من یه زن بی سرپرستم ۳۳سالمه و یه بچه چهارساله دارم که با هم تنها زندگی میکنیم چون جوان هستم کمیته امداد و بهزیستی منو تحت پوشش نکردن در واقع میگن زنهای جوان نباید مستمری بگیرند در نتیجه سبد کالا هم به امثال من تعلق نمیگیره و تا الان نگرفتم خودم کارگری میکنم و خرج شکمون رو در میارم این عدالت مملکت ماست!
  بعد میگن چرا زنهای بیوه فاسد میشن!
  بخدا مجبور میشن واسه پر کردن شکم خودشون دست به هر کاری بزنند
  فقط خدا خودش کمکم کنه تا آخر بتونم با نون حلال شکم بچه ام رو سیر کنم منت کسی رو نکشم

  (60)(13)
  • یسنا خانم میخوای بیام شوهرت بشم تا تنها نمونی به شرطی که با مامانم زندگی کنی آدرس بده عزیزم

   (9)(36)
  • سلام. خیلی ها مشکل دارن اگه شما هم مشکلتون واقعا جدی هست. می توانید از بنده کمک بگیرین راهنمایی کنم برین. مستمری بگیرین.

   (3)(5)
  • ایول به غیرت شما،باید از امثال شما حمایت بشه نه بعضیا
   این غیرتی که شمادارید حتما حتما بچه ات نون حلال بزرگ میشه

   (9)(0)
  • واقعا واستون سخته و باید تحمل زیادی داشته باشید
   شما باید قوی تر باشید تا محتاج این دولتیا نباشید
   مادر منم تو ۲۸ سالگی بی سرپرست شده یعنی تو دو سالگی من و دوتا داداش کوچیک تراز خودم داشتم
   اما هیچوقت به فساد کشیده نشد و. دوباره هم شوهر نکرد
   و به حرفای کسایی مثه اصغر شاهی هم توجهی نکنید(مثه اینا زیادن)
   امیدوارم موفق باشید

   (10)(1)
  • خدا بزرگه یسنا خانم....
   دعا میکنم همینطور قوی باشی...

   (2)(0)
  • بدردنخورحرف خانم یسناچیزدیگه ای هست اونوقت توعوضی میری توفازی ک تووامسال تولایقش هستن

   (3)(1)
  • سلالم : ببینیدمشکل اقشارضعیف جامعه ازاول همین بوده وهست چون جامعه امروزی ومدیریت نمیکنه وافرادضعیف جمامعه هم دچارمشکلات اجتماعی اصفبار امروزی می شن انسان زجر میکشه که نمی تونه کاری بکنه

   (0)(0)
  • منم سرنوشتم عین توعه۱۲ سالگیم ازدواج اجباری داشتم والان خدود۱۲ساله جداشدم یه بچه ۱۵ساله داره خودمم ۳۰سالمه مجبورم خودم کارکنم دست ب هرکاری میزنم قالی میبافم تاپیش بچم شرمنده نشم تاالانم هیشکی دستمونگرفته بخلطربچم ازدواجم نکردم حالا کن حق دارم بخاطرپول خطابرم یانه؟اینه وضع مملکت ما

   (1)(0)
 7. سبد کالا مال پولداراست نه مال ما بد بختها که با سیلی صورتمون را سرخ نگه میداریم

  (11)(2)
 8. با سلام واقعا خجالت آوره اون مسئول بی کفایتی که با ذوق و شوق میاد این خبر را میده باید از خجالت آب بشه آخه ۳۰ هزار تومن چیه که میخواد تاثیر روی زندگی یک فقیر بگذاره خجالت هم خوب چیزیه بخدا حجالت هم خوب چیزیه

  (7)(0)
 9. بی عدالتی در توزیع سبدکالا.کسانی هستند که واقعا نیاز ندارن ولی بهشون میدن افراد نیازمند هم هیچ باید برن بمیرن.دولت ما هم شورشو در اوورده.

  (3)(0)
 10. ای خداااا چرا هیجا نظم نداره هیچکس جوابگو نیست همش اعصاب خردی درست میکنن برا مردم مگه مردم چه جنایتی کردن اخه

  (0)(0)
 11. تکلیف کارتهای بانکی که عوض شده چی میشه پس؟؟؟؟

  (4)(0)
 12. سلام پیامک سبدکالارادریافت ولی مراجعه کردم فروشگاه گفت به شماتعلق نگرفته.چرا؟؟

  (1)(0)
 13. خداوکیلی مادرامدمان درحدبخورنمیره بازم خداروشکرولی کسایی تومحلمون هستن چندشب وبدون غذامیخوابن خواهشا غیرت به خرج بدین شناسایی کنید ایناهم انسانند بهشون برسید

  (4)(1)
 14. سلام به همه ی ایران.یسنا جان تجدید فراش اونقدرهم بدک نیست اگر شوهر خوب پیدا بشه برات .دعا میکنم بشه.و اون اصغر شاهی که حرف زدن بلد نیستم براش متاسفیم.در اخر سبد گدایی رو ول کنید توروخدا.اولا روزی رو از خدا بخواین.تا هیچوقت دست گدایی نگیریم.مردم گل ایرانم به خودتون بیان.شاید وضع من از خیلی ها بدتر باشه. اما از قدیم گفتن از خدا بخواه بنده ها ول معطلا.پروردگارا به حق محمد و ال محمد.یاری و مددی بده به همه ی ما مردم سخت کوش ایران.و دولتی عادل.و نه شعار مثه همه ی این سی و هشت سال آمین یا رب العالمین

  (6)(0)
 15. قبلا سبد کالا میگرفتم کارتمو که عوض کردم ه بانک مراجعه کردم ثبت کردند ولی جوابی نگرفتم

  (4)(1)
 16. سلام خسته نیاشید من نیاز مند سبدکالا هستم واقعا تحت پوشش کمیته هم هستم ولی از پارسال به بعد چند دوره هست که سبد کالا نزدن تاریخ کارتمم نگذشته

  (1)(1)
 17. سلام همه این مشکلات برای سبد کالا طبیعیه چون کسی نیس به این مشکلات مردم رسیدگی کنه.

  (3)(0)
 18. سلام سبد کالا چند اردیبهشت ماه ۹۶توزیع میشود

  (4)(0)
 19. سبد کالا حمایتی ۱۳۹۶ کد ملی ۲۲۹۷۹۶۶۳۹۳ شماره موبایل ...

  (0)(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*