خانه / حوادث / برج ساز تهرانی را دزدیدند و ۱۰ میلیارد تومان پول خواستند +عکس

برج ساز تهرانی را دزدیدند و ۱۰ میلیارد تومان پول خواستند +عکس

۴مرد گروگانگیر که با ربودن برج ساز تهرانی می خواستند یک شبه ۱۰ میلیارد تومان به جیب بزنند دستگیر شدند.
گروگانگیری تهران حوادث تهران اخبار آدم ربایی

ساعت ۱۸:۳۰ عصر ۲۸ دیماه امسال، اپراتور پلیس ۱۱۰ ماجرای یک آدم ربایی در مقابل یک پروژه ساختمانی در محدوده اتوبان شهید رجایی را به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم مخابره کرد.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سرنشینان یک خودروی سراتو سفید رنگ ، با تهدید چاقو اقدام به ربودن صاحب پروژه ساختمانی به نام “ابوالقاسم . ح” ( ۶۳ ساله ) کرده و پس از اقدام به آدم ربایی گریخته اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “آدم ربایی” و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای  شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران  قرار گرفت .

کارآگاهان در نخستین اقدام با حضور در محل وقوع آدم ربایی به تحقیق از شاهدان پرداختند . یکی از شاهدان گفت : ” حدود ساعت ۶ عصر “ابوالقاسم . ح” به همراه یکی از کارمندان خود به نام “امید . ب” و مهندس “ابراهیم . ش” از در پروژه خارج شد ؛ “امید . ب” و مهندس “ابراهیم . ش” هر دو  به طرف خودروهای شخصی خود رفته و “ابوالقاسم . ح” نیز قصد سوار شدن به خودرو شخصی خود را داشت که ناگهان سه مرد وی را به زور و با تهدید چاقو سوار یک  سراتوی سفید رنگ کرده و به سرعت محل را ترک کردند ؛ دو نفر از آنها  ۳۵ ساله و درشت هیکل بودند و نفر سوم قدی متوسط داشت ” .

کمتر از ۲۴ ساعت از زمان آغاز تحقیقات پلیسی در پایگاه نهم آگاهی در خصوص پرونده ی آدم ربایی روز  ۲۹ دیماه مرد برج ساز با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران به کارآگاهان اعلام داشت که آدم ربایان او را در ساعت یک بامداد مورخه ۲۹/۱۰/۱۳۹۵ در بیابان های اطراف اتوبان شهید کریمی رها کرده اند .

“ابوالقاسم . ح” در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” آدم ربایان پس از سوار کردن من به ماشین ، بلافاصله چشمانم را بستند ؛ حدودا یک ساعت داخل ماشین بودم که احساس کردم ماشین وارد یک جاده فرعی و خاکی شده است. زمانیکه مرا از ماشین پیاده کردند ، زمین خاکی بود ؛ مرا به داخل محلی ناشناس برده ، دست و پایم را بسته و پس از آن چشمانم را باز کردند ؛ حدودا پس از گذشت دو ساعت ، دو مرد به سراغ من آمده و شروع به صحبت کردند . آنها در مذاکرات اولیه درخواست ۱۰ میلیارد تومان پول در ازای آزادی من داشتند که عنوان داشتم چنین پولی را ندارم ؛ پس از گذشت چند ساعت آنها میزان پولِ درخواستی خود را به ۵ میلیارد تومان کاهش دادند اما باز عنوان کردم که در حال حاضر چنین پولی در اختیار ندارم در این مدت آنها اقدام به گرفتن تمامی مدارک و عابربانک های همراهم کرده بودند که پس از رهایی از دست آنها متوجه شدم که  ۱۲۰ میلیون تومان پول داخل حساب ها توسط آنها برداشت شده است . ربایندگان تهدید کرده بودند که اگر پیگیر شکایت خود باشم ، آنها به من و اعضای خانواده ام آسیب می رسانند  سرانجام در تاریکی شب دوباره مرا سوار ماشین کرده ، چشمانم را بسته ، به محلی تاریک و بیابانی منتقل و در آنجا مرا رها کردند ” .

“ابوالقاسم . ح” در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “ربایندگان اطلاعات کامل و دقیقی در خصوص اعضای خانواده ام ، محل زندگی و کارشان ، زمان عروسی فرزندانم و حتی نوع ماشین عروسی پسرم در سال گذشته ، حساب های بانکی و … در اختیار داشتند ” .

با توجه به اظهارات “ابوالقاسم . ح” ، کارآگاهان تحقیقات خود را  روی افراد مرتبط با وی و بویژه همکارانش قرار دادند ؛ کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همزمان با وقوع آدم ربایی ، سرکارگرِ “ابوالقاسم . ح” به نام “موسی . ش” ۳۱ ساله نیز به صورت ناگهانی محل کارش در پروژه ساختمانیرا ترک کرده و فردای آن روز دوباره در محل کارش حاضر شده است .

کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که موسی از حدود ۴ سال پیش ابتدا به عنوان کارگر ساختمانی ساده نزد”ابوالقاسم . ح” مشغول بکار شده  است در این مدت اعتماد او و فرزندانش را به صورت کامل جلب و پس از مدت کوتاهی حتی به محل زندگی همه آنها رفت و آمد و تردد پیدا کرده و در مراسم عروسی آخرین فرزند مرد برج ساز نیز حضور داشته است .

گروگانگیری تهران حوادث تهران اخبار آدم ربایی

بنا بر اظهارات “ابوالقاسم . ح” ، اعتماد وی به سرکارگرش به اندازه ای افزایش پیدا کرده بود که مسئولیت همه امورات مالی پروژه های ساختمانی و اطلاعات حساب های بانکی خود را نیز در اختیار وی قرار داده بود .

کارآگاهان در بررسی سوابق “موسی . ش” اطلاع پیدا کردند که او در سال ۱۳۸۱ نیز دارای سابقه دستگیری در شهرستان میانه است . در ادامه ، خانه موسی در منطقه کیانشهر شناسایی و تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت .

با همین اقدام کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که موسی با دو تن از همسایگانش به نام های “اکبر” (۳۱ ساله) و “صادق” (۳۶ ساله) که هر سه نفر در یک مجتمع مسکونی زندگی می کنند ارتباط نزدیکی داشته است ، اکبر صاحب یک  سواری سراتو سفید رنگ بوده و صادق نیز دارای یک کارگاه در و پنجره سازی که مشابه محل نگهداری گروگانشان بود  در شهرستان اسلامشهر است .

با توجه به اطلاعات بدست آمده ، بررسی نقش و مشارکت موسی ، اکبر و صادق در ربودن  “ابوالقاسم . ح” در دستور کار  قرار گرفت و با انجام اقدامات ویزه پلیسی ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که هر سه نفر آنها مشارکت مستقیم در آدم ربایی داشته اند.

موسی ، اکبر و صادق ، ۲۰ بهمن ماه در خانه شان در منطقه کیانشهر دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران  منتقل شدند .

با آغاز تحقیقات از این سه نفر ، آنها در اظهارات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در آدم ربایی شده اما در ادامه لب به اعتراف گشوده و به طراحی آدم ربایی و اجرای آن به همراه دو تن از دوستان اکبر به نام های مرتضی ۳۳ ساله و علیرضا  ۳۴ ساله  اعتراف کردند . با شناسایی مرتضی و علیرضا به عنوان دو عضو دیگر گروه آدم ربایی ، آنها نیز در منطقه ی رباط کریم شناسایی ، دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند .

مرتضی و علیرضا پس از دستگیری ، در اعترافاتشان عنوان داشتند که در ازای دریافت  ۴۵ میلیون تومان حاضر به مشارکت در آدم ربایی شده اند .

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران  ، با اعلام این خبر گفت : “با اعتراف صریح گروگانگیران ۱۰ میلیارد تومانی به  آدم ربایی ، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و آنان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند ” .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*