خانه / آخرین اخبار / ایران بزرگمهری راد (بازیگر و دوبلور) درگذشت +عکس و بیوگرافی

ایران بزرگمهری راد (بازیگر و دوبلور) درگذشت +عکس و بیوگرافی

ایران بزرگمهری راد بازیگر پیشکسوت و قدیمی تئاتر و دوبله چندی پیش به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شد.

مراسم تشییع بازیگران فاطمه بزرگمهری راد علت مرگ بازیگران توران مهرزاد بیوگرافی ایران بزرگمهری راد بیماری بازیگران
وی ساعت سه بامداد امروز دوم اسفند ماه به دلیل عفونت حاد ریوی و نارسایی قلبی در بیمارستان پارسا درگذشت.

وی دوبلور جین سیمونز در فیلم‌هایی چون دزیره، المرگنتری، اسپارتاکوس، سرزمین پهناور، این زمین مال من است، خرقه، پا در مه، پایان خوش، گلوله‌ای در انتظار است، این می‌تواند شب موعود باشد، تا زمانی که بادبان ها برفرازند، بس جوان، بازیگر، آدم و الین، قفس طلایی زرد چرک، اندروکلس و شیر بوده است.
ایران بزرگمهری راد، خواهر توران مهرزاد (فاطمه بزرگمهری راد )، از بازیگران پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای کشور از ۱۹ سالگی دوبله را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

او علاوه‌بر حضور در عرصه تئاتر کشور در سال‌های پیش، دوبلور جین سیمونز در فیلم‌هایی چون دزیره، المرگنتری، اسپارتاکوس، سرزمین پهناور، این زمین مال من است، خرقه، پا در مه، پایان خوش، گلوله‌ای در انتظار است، این می‌تواند شب موعود باشد، تا زمانی که بادبان ها برفرازند، بس جوان، بازیگر، آدم و الین، قفس طلایی زرد چرک، اندروکلس و شیر بوده است.
همچنین از دیگر فعالیت‌های او به دوبله نقش‌های دبورا کر در پادشاه و من، کریستین بلفورد در پول تو جیبی، مادر انریکو در بچه‌های مدرسه والت، خانم پیرینگل در رویای سبز، نامادری سونیا در جنگ و مکافات، خانم لمون در هرکول پوآرو، مدیر مدرسه در دریچه زندگی در پرواز در قفس، شهرزاد در پل، فهیمه ساعی در گرگ‌های گرسنه، نسرین قدیری در پرستو های عاشق، دوریس دی در مردی که زیاد می‌دانست، گالی سوندرگراد در علامت زورو، ایرنه پاپاس در زوربای یونانی، ماریانا کوخ در به خاطر یک مشت دلار و… اشاره کرد.
بزرگمهر در بسیاری از آثار سینمای ایران نیز به عنوان گوینده و دوبلور فعالیت داشته و به صورت خاص دوبلور “دوریس دی” در تمام فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی است.

مراسم تشییع بازیگران فاطمه بزرگمهری راد علت مرگ بازیگران توران مهرزاد بیوگرافی ایران بزرگمهری راد بیماری بازیگران

شهین دخت نجف زاده گوینده رادیو و از دوستان زنده یاد ایران بزرگمهری راد درباره تشییع پیکر این دوبلور فقید به خبرنگار مهر بیان کرد که فردا سه شنبه سوم اسفند ساعت ۱۰:۳۰ به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع می شود. مراسم سخنرانی نیز در بهشت زهرا انجام می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*