خانه / آخرین اخبار / مبلغ سود سهام عدالت چقدر است/ زمان واریز سود در سال ۹۶

مبلغ سود سهام عدالت چقدر است/ زمان واریز سود در سال ۹۶

وزیر اقتصاد از پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر خبر داد.

مسعود کرباسیان (روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶) با اشاره به تصمیمات جدید دولت در خصوص پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گفت: پرداخت کامل سود سهام عدالت برای اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر امسال صورت می‌گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که در این مرحله کل سود سهام عدالت طبقات پایین درآمدی پرداخت شود افزود: مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در دهه فجر امسال، باقی مانده سود سهام عدالت خود را به میزان ۱۰۰ هزار تومان برای هر فرد دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به این که در مرحله نخست توزیع شود سهام عدالت، این دسته از مشمولان سود ۵۰ هزار تومانی دریافت کرد‌ه‌اند گفت: سود سهام عدالت بقیه مشمولان نیز به مرور پرداخت خواهد شد؛ چراکه ما سود شرکتهای مشمول سهام عدالت را به مرور دریافت می کنیم و تخصیص خواهیم داد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آن دسته از مشمولانی که از (پنجشنبه) باقیمانده سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند افزود: مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالی بافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت، تاکسیرانان، خبرنگاران و … از جمله ۱۶ گروهی هستند که جمیعت آنها حدود ۲۲ درصد جمعیت کل مشمولان سهام عدالت را شامل می شود و از فردا تسویه کامل سود سهام عدالت آنها که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است انجام می شود.

پوری حسینی تاکید کرد: در مجموع مشمولانی که فردا سود سهام عدالت خود را دریافت نخواهند کرد و پس از پایان دهه فجر و تا پایان سال به مرور سود سهام عدالت آنها واریز خواهد شد عبارتند از کارمندان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری، کارگران فصلی و ساختمانی، روستائیان و عشایری که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند و مددجویانی که قبلا تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده اند و با بهبود شرایط زندگی از پوشش این نهادها خارج شده اند.
وی ادامه داد: این دسته از مشمولان فردا سود سهام عدالت دریافت نخواهند کرد که ۷۸ درصد کل جمعیت مشمولان سهام عدالت را شامل می‌شوند.

وی گفت: بنابراین بجز این ۴ گروه که سود سهام عدالت آنها پس از دهه فجر و تا پایان سال به مرور واریز خواهد و در این زمینه نیز اطلاع رسانی می‌شود، بقیه مشمولان سود سهام عدالت خود را همزمان با آغاز دهه فجر، از فردا دریافت می‌کنند.

پوری حسینی ادامه داد: سود سهام عدالت تنها به میان مشمولانی توزیع می شود که شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند، بنابراین از  حدود ۱۱ میلیون مشمول باقی مانده ای که تا کنون شماره شبای خود را وارد این سامانه نکرده اند تقاضا داریم هر چه سریع تر این کار را انجام دهند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: مشمولانی که از فردا سود سهام عدالت خود را می گیرند، این اتفاق به منزله تسویه مانده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر است که به آنها داده شده است و دیگر تا پایان سال سودی نخواهند گرفت.

***

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی از واریز مرحله نخست سود سهام عدالت به حساب مشمولان در بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ خبر داد. رقم سود مرحله اول برای مالکان کل سهام ۵۰هزار تومان و برای بقیه مردم کمی بیشتر از نصف این مبلغ است.

پوری حسینی با ابراز این‌که از میان این ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، حدود ۲ میلیون نفر متوفی هستند افزود: بر اساس قانون پس از پایان مهلت ۱۰ سال تسویه اقساط سهام عدالت، سود سهام سال مالی ۹۵ این شرکتها باید در سال ۹۶ میان مشمولان توزیع شود.

وی با یادآوری این‌که دیروز ریاست محترم جمهوری موافقت خود را با آغاز انتقال سود سهام عدالت میان مشمولین اعلام داشت اضافه کرد: بر این اساس مشمولانی که میزان سهام عدالت آنها یک‌میلیون تومان است (شامل مشمولان مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و نیز افرادی که از محل آورده نقدی خود اقدام به تسویه مانده بدهی اقساط سهام خود نموده‌اند) بابت عملکرد سود سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه‌پذیر، ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد که البته این سود به‌مرور و طی دو یا سه مرحله به حساب آنها واریز خواهد شد.

پوری حسینی گفت: افرادی هم که سهام عدالت آنها کمتر از یک‌میلیون تومان ارزش دارد، به‌نسبت ارزش سهام خود سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

وی  گفت: کلیه ۴۹ میلیون نفری که ثبت‌نام‌شده قطعی سهام عدالت هستند، قطعاً سود مربوط به سهام خود را دریافت می‌کنند. کل سود پرداختی ۱۵۰ هزار تومان است که در سه نوبت و برای کسانی که سهامشان یک‌میلیون تومان است پرداخت شده و مابقی سهامداران نیز به‌اندازه ۵۳ درصد از سهام خود، سود دریافت می‌کنند که در مجموع حدود ۸۰ هزار تومان است و در دو تا سه قسط پرداخت می‌شود.

افرادی که سهام عدالت آنها کمتر از یک‌میلیون تومان ارزش دارد، به‌نسبت ارزش سهام خود سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد. طبق اطلاعات دریافتی، سود سهام عدالت افرادی که مالک ۵۳۲ هزار تومان سهام عدالت هستند، ۲۶۶۰۰ تومان در مرحله اول است. مجموع سود پرداختی به این افراد در سال جاری علی‌الحساب ۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان است. سود سهام عدالت کسانی که مالک حدود ۴۰۰ هزار تومان سهام هستند، بیش از ۲۰ هزار تومان در مرحله اول و ۶۱ هزار تومان در یک سال است.

وی­ افزود: سعی سازمان خصوصی سازی این است که الباقی مبلغ سود را قبل از عید واریز کند که این بستگی به دریافت سود از شرکت‌های سرمایه پذیر دارد. اگر تا پایان سال سازمان خصوصی سازی نتوانست­ همه ­سود را از شرکت‌ها دریافت کند مرحله سوم و نهایی پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۶، اوایل سال ۹۷ واریز خواهد شد.

پوری حسینی گفت: بر این اساس اگر مشمولان پرسش یا ابهامی در مورد سود پرداختی سهام عدالت دارند می‌توانند با تلفن مرکز پاسخگویی سهام عدالت به‌شماره ۸۳۳۳۸-۰۲۱ تماس بگیرند و یا با مراجعه به سامانه سهام عدالت به‌نشانی www.samanese.ir اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنند.

بر اساس مفاد این اطلاعیه، واریز سود سهام عدالت متناسب با مبلغ سهامداری هر نفر، به حساب شخص مشمول واریز می شود. لذا هر یک از مشمولان که تا تاریخ ۳۱/۵/۱۳۹۶ در قید حیات بوده و شماره شبا بانکی خود را در سامانه سهام عدالت به تأئید نهایی رسانیده و اکنون حساب بانکی آنان مسدود یا دچار مشکل نمی باشد، از سود نقدی این مرحله برخوردار می شوند. بدیهی است مشمولین در قید حیات که تا کنون شماره شبا بانکی خود را به تایید سامانه سهام عدالت نرسانده اند، در این مرحله واریز سود ندارند و سود متعلق به آنان در مراحل بعد به طور یک جا پرداخت خواهد شد. این مشمولان مکلفند برای بهره مندی از سود سهام در مراحل آتی، نسبت به درج شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت به نشانیwww.samanese.ir   اقدام نمایند.

 

*** خبر ۱۸ دی ماه ۹۶

با موافقت رئیس‌جمهور توزیع سود سهام عدالت به مشمولین ثبت‌نام‌شده قطعی این طرح، از امروز، ۱۸ دی ماه ۹۶ آغاز می‌شود.

آن دسته از مشمولین که از محل تخفیف یا آورده خود یک میلیون تومان سهام دارند، ۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. این رقم در نوبت‌های بعدی تا ۱۵۰ هزار تومان تکمیل می‌شود.

سایرمشمولین سهام عدالت نیز متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره‌مند می‌شوند.

این تصمیم در خلال جلسه امروز صبح (دوشنبه) رییس جمهور با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی اخذ شد.

مشمولان سهام عدالت قیمت سهام عدالت سود سهام‌ عدالت سایت سهام عدالت پیگیری سهام عدالت با کد ملی پوپولیسم حسن روحانی استعلام سهام عدالت اخبار سهام عدالت

سیدجعفر سبحانی ( ۲۶ شهریور ۹۶) در مورد واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین تا پایان شهریور ماه امسال اظهار داشت: با توجه به‌ این که سازمان خصوصی‌سازی از سی‌ام فروردین ماه از کلیه مشمولین درخواست اعلام شماره شبا کرد، تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه ما وارد کرده‌اند و بیش از ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز صورت حساب‌های خود را در سامانه مشاهده کرده‌اند.

مشاور رییس‌ کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان‌ اینکه برای پرداخت سود سهام عدالت خواهیم داشت افزود:‌ برای پرداخت سود سهام عدالت به مشمولینی‌ که شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند با اولویت‌بندی دهک های پایینی درآمدی، سودها را پرداخت خواهیم کرد که برای این منظور در انتظار مصوبه شورا هستیم.

وی با بیان اینکه این سود را در چند مرحله واریز خواهیم کرد گفت: در هر مرحله‌ای که بتوانیم این سودها را جمع آوری خواهیم کرد و تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان سود جمع آوری و دریافت شده است.

وی گفت: زمانی می‌توانیم به همه مشمولین سود بدهیم که همه منابع در دست‌مان باشد اما اکنون که به صورت بخش بخش این منابع و سودها را دریافت می‌کنیم نمی‌توانیم سودها را یکباره پرداخت کنیم  و بر اساس اولویت‌بندی دهکهای پایینی جامعه سود میان مشمولین عزیز توزیع و بقیه مشمولین اولین مرحله سود سهام عدالت خود را در سال ۹۶ در مرحله بعدی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: سود سهام عدالت اول به مشمولان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت خواهد شد اما این موضوع در مقدار سود دریافتی هیچ تاثیری ندارد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به اینکه مبلغ سود برای سال مالی ۹۵ چقدر خواهد بود، گفت: بعضی از مشمولین سهام عدالت شامل ۵۰ درصد تخفیف شده‌اند و در نتیجه حساب آنها تا سقف یک میلیون تومان پر است. علاوه بر این تعدادی از مشمولان نیز خود حساب‌شان را تا سقف یک میلیون تومان پر کرده‌اند. به این افراد حدودا ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان بابت سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت خواهد شد. برای باقی افراد نیز به تناسب اینکه حساب خود را چقدر پر کرده‌اند، سود پرداخت می‌شود.

سبحانی در پاسخ به اینکه این سود در چند مرحله پرداخت می‌شود، گفت: پایان شهریورماه اولین مرحله واریز سود خواهد بود اما پیش‌بینی می‌کنیم که این سود در سه مرحله پرداخت شود اما برای این موضوعات باید ببینیم که از شرکت‌ها چقدر سود دریافت می‌شود تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان توسط سازمان خصوصی‌سازی از شرکت های سرمایه‌پذیر سود دریافت شده اما با توجه به اینکه طبق قانون تا هشت ماه شرکت ها فرصت دارند تا سود خود را پرداخت کنند، امکان دارد این مبلغ تفاوت چشمگیری کند.

 

*** خبر ۳۰ فروردین ۹۶

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به دریافت شماره حساب مشمولان برای واریز سود سهام عدالت از روز (چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶)، خاطرنشان کرد: پرداخت سود سهام قبل از ماه های تیر و مرداد اجرایی نخواهد شد.

پوری حسینی شهریور ماه را زمان خاتمه مراجعه به سامانه سهام عدالت عنوان کرد و افزود: «اگر مشمولان تا این تاریخ به سامانه مراجعه نکنند و کد شبای خود را اعلام نکنند، مبالغ سود سهام این دسته از مشمولان در حساب ما نگهداری می شود تا اطلاعات خود را تکمیل نمایند!»

*** خبر ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

علی‌ اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی گفت : اتفاقی که افتاده این است که به مشمولان سهام عدالت بعد از ۱۰ سال گفته شد چه مقدار سود به آنها تعلق گرفته است که برای افراد مختلف متفاوت است و برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی این رقم ۱ میلیون تومان و برای دیگر افراد ۵۳۰ هزار تومان است.

پوری حسینی افزود: ۶۰ شرکت سرمایه پذیر داریم که از یک درصد تا ۹۰ درصد به سبد سهام عدالت اختصاص یافته است و نکته مهم اینکه در حال حاضر سهم هیچ شرکتی متعلق به هیچ یک از مشمولان نیست.

او با اشاره به نحوه توزیع سود سهام عدالت گفت: سود تا پایان سال ۹۴ که پایان ۱۰ ساله بود دریافت و به حساب خزانه واریز می شد اما بعد از اتمام ۱۰ ساله باید به اطلاع مردم می رسید که این کار انجام شد و سود سال ۹۴ در سال ۹۵ و سود سال ۹۵ در سال ۹۶ واریز می شود و به برگزاری مجمع شرکت ها برمی گردد.

پوری حسینی افزود: کمترین سود در طول ۳ سال گذشته ۴ هزار میلیارد و بیشترین سود ۷ هزار میلیارد بوده است که بین ۴۹ میلیون نفر تقسیم می شود و حدود ۹۰ هزار تومان میانگین سهم هر نفر خواهد بود.

او گفت: تا امروز هیچ برگه سهمی بین مشمولان توزیع نشده و آنها اجازه خرید و فروش را تا زمان تعیین شرکت های واسط ندارند همچنین ما اجازه برای ثبت نام جدید نداریم و بعد از تعیین تکلیف این به جامانده ها خواهیم پرداخت.

*** خبر ۱۸ اسفند ۹۵

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ارزش پرتفوی سهام عدالت حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: سالانه حدود ۳۲ هزار تومان از محل سود سهام عدالت به هر فرد تعلق می گیرد.

محمد رضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه موضوع سهام عدالت یکی از موضوعات مهم و اساسی اقتصاد ایران است، گفت: از سال ۸۵ واگذاری سهام عدالت در دستورکار مسئولان قرار گرفت و بازه زمانی ده ساله برای سهام در نظر گرفته شد، که هم اکنون یک دارایی رها شده در اقتصاد ایران است.

وی با بیان اینکه سهام حدود ۶۰ شرکت بزرگ به نام سهام عدالت به مردم واگذار شد، یادآور شد:ارزش پرتفوی سهام عدالت در ابتدا ۹۶هزار میلیارد تومان بوده که بر اساس برآوردهای جدید ارزش سهام هم اکنون حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان شده و ارزش آن کاهش یافته است.

پورابراهیمی با اشاره به خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از سبد سهام عدالت، افزود: دولت حسن روحانی با خروج این ۷ شرکت ارش سهام عدالت را کاهش داد، که این ۷ شرکت سودآورترین شرکت های بورسی بود و به جای آنها ۲ شرکت غیر بورسی را ارائه کرد.

هفته پیش خبری منتشر شد مبنی بر این که هیات دولت در جلسه ۲۷ بهمن‌ماه به پیشنهاد وزارت اقتصاد و به استناد ماده ۳۴ قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی تصمیمی را به تصویب رساند تا ۲۰ درصد سهام ۷ شرکت پالایشگاهی را از سبد سهام عدالت خارج کند.

بر اساس این گزارش؛ پالایش نفت اصفهان، تبریز، لاوان، تهران، شیراز، کرمانشاه و بندرعباس شرکت‌هایی هستند که بر اساس این مصوبه نام آنها از فهرست‌ شرکت‌های واگذار شده به طرح توزیع سهام عدالت خارج شده است.

***** خبر ۹ اسفند ۹۵

مرحله اول آزادسازی سهام عدالت کلید خورد
طبق گفته‌های معاون وزیراقتصاد آزادسازی سهام عدالت در سه مرحله انجام خواهد شد که شامل صدور صورتحساب، توزیع اوراق سهام و امکان خرید و فروش می‌شود. در مرحله نخست که از ابتدای هفته آینده به صورت رسمی آغاز می‌شود، فرایند صدور صورتحساب مشمولان انجام می‌شود. برهمین اساس با توجه به وجود ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ ثبت‌نام شده قطعی سهام عدالت، صدور صورتحساب تنها از طریق سایت امکانپذیر بود که سامانه WWW.SAMANESE.IR راه‌اندازی و هفته آینده با حضور مقامات دولتی رونمایی می‌شود.
مشمولان مراقب باشند
پوری‌حسینی در همین رابطه افزود: بجز این سامانه هیچ سامانه دیگری در رابطه با این طرح با مردم تماس نخواهد گرفت و راه‌اندازی هر سامانه و دریافت هر نوع وجوه از مشمولین طرح سهام عدالت غیرقانونی است. همچنین شماره تلفن ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط از روز گذشته فعال شد که مشمولین سهام عدالت می‌توانند از آن استفاده کنند.
 نحوه دریافت صورتحساب
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با استفاده از این سامانه گفت: تا ۱۰ روز نخست راه‌اندازی سایت بر اساس رقم یکان کد ملی (رقم سمت راست کدملی)، مشمول، باید در روزهای خاصی به این سامانه مراجعه شود. برای مثال اگر سامانه در روز ۱۶ اسفند افتتاح شد، تنها مشمولین با کد ملی که آخرین رقم سمت راست آن ۶ است، می‌توانند صورتحساب خود را دریافت کنند و در روز بعد از آن یعنی ۱۷ اسفند، مشمولین با رقم ۷ در یکان کد ملی خود می‌توانند از سامانه استفاده کنند. اما پس از اتمام ۱۰ روز سامانه برای تمام افراد باز خواهد بود و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. به گفته وی برای ورود به سایت تنها به کد ملی نیاز است و برگه‌هایی که در زمان ثبت‌نام به آنها داده شده هیچ ارزشی ندارد و نیازی به آن نیست.
پوری‌حسینی با اشاره به مراحل استفاده از این سامانه گفت: پس از وارد کردن کد ملی سامانه چند سؤال برای احراز هویت استفاده‌کننده خواهد پرسید تا به اطمینان برسد که شخص استفاده‌کننده خود مشمول است. این سامانه تنها از داخل کشور قابل دسترسی است. علاوه براین افرادی که از فیلترشکن استفاده می‌کنند امکان دیدن این سامانه را ندارند، بنابراین باید قبل از مراجعه به سامان سهام عدالت اقدام به غیرفعال کردن آن کنند.
 تعیین تکلیف متوفیان  در مرحله بعد
بر اساس آمارهای موجود حدود ۲ میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت در حال حاضر متوفی هستند که دراین مرحله امکان استفاده از سایت را ندارند و درآینده به وراث آنها اطلاع داده خواهد شد تا با مدارک موردنیاز برای دریافت صورتحساب و سپس ورقه سهم مراجعه کنند. علاوه براین حدود ۲ میلیون نفر که مراحل ثبت‌نام خود را قطعی نکرده‌اند نیز جزو ۴۹ میلیون مشمول قطعی محسوب نمی‌شوند. ولی دولت این اجازه را دارد تا درآینده در مورد جامانده‌ها و همچنین افراد تازه متولد شده تصمیم‌گیری کند.
 مشمولین سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان سود می‌گیرند
وی همچنین در خصوص ارزش کنونی سهام عدالت مشمولین گفت: در حال حاضر ارزش بازار برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت مشمولین، حدود ۲ میلیون تومان است که سود سالانه آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود که مشمولین از سال آینده و در سالیان آتی در صورت نگه داشتن سهام خود، می‌توانند از آن بهر مند شوند.
در واقع پس از صدور صورتحساب‌های سهام عدالت، مشمولان مطلع می‌شوند که تاکنون چه میزان سود از شرکت‌ها بابت قیمت سهام به خزانه دولت واریز شده است که در زمان آزادسازی به همان میزان سهم برای آنها آزاد می‌شود. ولی مشمولان می‌توانند مابه التفاوت پرداخت سود و تسویه ارزش سهام را به‌عنوان آورده نقدی پرداخت کنند تا سهام آنها به صورت کامل آزاد شود که برای این کار تا مهر ماه سال آینده فرصت دارند.

سهامداران از اواخر سال ۹۶ سود می‌گیرند
طبق قانون باید پس از ۱۰ سال سهام عدالت آزادسازی شود که با توجه به آغاز این طرح از فروردین ۱۳۸۵ امسال موعد آزادسازی است. هرچند مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ اجازه پرداخت سود را صادر کرده است، ولی آنگونه که پوری حسینی توضیح می‌دهد، با توجه به اینکه مجامع شرکت‌های مشمول سهام عدالت تیرماه سال آینده برگزار می‌شود و طبق قانون تجارت شرکت‌ها ۸ ماه برای توزیع سود فرصت دارند، به طور قطع تعیین سود هر مشمول و توزیع آن زودتر از اواخر سال آینده امکانپذیر نیست. بنابراین تا پایان سال ۹۶ باید این اتفاق بیفتد و مشمولین می‌توانند در سال آینده سود سهام عدالت خود را دریافت کنند و دیگر این سود بابت اقساط سهام آنها به خزانه واریز نخواهد شد.برهمین اساس وی از برخی از رسانه‌ها خواست که سهام عدالت را سیاسی نکنند چرا که سیاسی کاری آفت بزرگی برای آن است. به گفته وی طرح سهام عدالت متعلق به یک جناح سیاسی نیست، چه آنکه نخستین آیین نامه آن در دولت هشتم تصویب شد و در دولت‌های نهم و دهم ادامه یافت و اکنون در دولت یازدهم دنبال می‌شود.

 

۸۹ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. امروز وارد سایت شدم دولت بی عرضه بجای دادن سهام عدالت بعد از ۱۰ سال برای هر سهم ۱ ملیونی حدود ۵۰۰ هزار تومان هم طلب دارد براتون قسط بندی کرده همه را مدیران شرکتها خصوصی شده بی صاحب بالا کشیده اند

 2. بختیاری از نوادگان تیمور اسمم بهرامه

  ما ایرانو میخوایم باز انتخابات شرو شد باز میخواین به ما استخون بدین اولشم خودم …. چرا پارسال ندادین سود سهام همیشه دم انتخابات کور خوندین

  • مثلا میخواین چیکار کنین . باز دست از پا درازتر بدو بدو … . بعدشم اونی که چهار سال به حساب خودش خدمت کرده. اینا چهار سال دیگرم بهش میدن انتخاب تو تو دیگه اینجا کارایی نداره . تا الان که تک دوره ای نداشتیم .به قول سران دولتی ۹۹ درصد خوده خودشه. پس بیخود خودتو نرنجون

 3. تابه کی در به دری انقدر حرف میزنید راجب سهام عدالت انگار از جیب خودتون میخواین بدین واقعان متاسفم برای خودم که تو ایران به دنیا اومدم..کاش میشد اصالتم رو عوض کنم …

 4. واقعا متاسفم به این دولت

 5. سلام دوستان من سهامم از طریق بهزیستی هست ی فقره کاغذ یک میلیونی دستمه ب نظرتون چقد سهم میدن؟

 6. بابا دوباره انتخابات شد و حرف سهام وسود شده … چهار سال پیش نیروی … با تبلیغات و کلی سر وصدا ما را گول زد که ۴میلیون نقد و ۴میلیون اقساط بدیم بعضی ها که تا ۴۵ میلیون هم ریختند تا بعد ۴سال یعنی۲۵ میلیون بدهند اما حالا بعد چند ماه که گذشته ۱۶میلیون دادند ….

  اگر رهبر هم به همه مسئولین همین الان بگوید مشکل مردم را حل کنید .از این گوش میشنوند و از آن در میکنند …

 7. خدارو خوش نمیاد این طور مردم بپیچونید باید در ان دنیا جواب پس بدید سود ما رو کنید ماهی باید نفری بالای ۵۰۰تومن بدید یارانه هم همینطور واقعا برای شما بزرگ ها ایران متاسفیم سالی صد تومان هم ارزونی خودتون ……………

 8. وای خیلی زیاده ۹۰ هزاررررررر چیکارش کنیم مسخره کردن

 9. خاک تو سرشون دوتا بسته پفک نمیشه ملت مسخره کردن مردم خودشون کم بدبختی دارن هم دم انتخابات شده دلقک بازیاشون شرو شده

 10. وای بر ما که گیر اینا افتادیم میدونیم چی دارن بسرمون میدن ولی بازم مثل ……..

 11. عرلقم ی کشوره در حال جنگه بزرگترین شهر نفت خیزشونم دس دائشه ماهانه داره به هر کدومشون۴۰۰دینار میده که به پول ما میشه یک میلیونو۳۰۰هزارتومن +شکر و حبوباتی که ماهانه بهشون مجانی میدن حسابشو بکنید …

 12. سلام .طبق اعلام سازمان سهام عدالت از سال ۹۵ به بعد ثبت نام سهام عدالت نیست پس چطور بچه های ۵ساله در این بین قرار گرفتند آیا استثنا وجود دارد یا من اشتباه میکنم

 13. چرا اخه ما ایرانیا انقد ساده ایم…من از این شاخ در میارم سال به سال گدا تر و بدبخت تر میشیم باز سال به سال ….

 14. سالانه ۳۲ هزار تومن سود داشته باشه بله دیکه میشه ۹۰ هزار تومن متاسفم برای کشورم که به قول قالیباف مملکت دست ۴ درصدی هست که دارن میبلعنش تو ژآپن ۸۰ درصد مردمش آی کیوشون پایینه اما مملکتشون دست اون ۲۰ درصد نخبه است.تو ایران برعکسه قضلوت کنییییییییییییییییییییید.

 15. اینا خوردن غول شدن ….
  … اندکی صبر سحر نزدیک است نسل جدید آگاهن انشالله ماشالله.

  • یکی به من بگه با ماهی یک میلیون تومن درامد دونفره با هزینه های بالای زندگی رومزه و قسط و اجاره خونه چطور میشه زندگی کرد با این ۹۰ تومن کدوم یکی از این چاله هارو میشه پر کرد. تورم رشد کرد اما یارانه ماهانه ثابت موند یکی به من تعادل این دوتا رو توضیح بده اصلا نمیفهمم
   آیا کسی هست صدای درد ما جوونا رو بشنوه

 16. ۹۰تومن واسه خودتون….ملت گشنه هستن کسیم که گشنه باشه دینو ایمون نداره

 17. حالا چی میشه کی میدن این ۹۰t ما به همین هم راضییم

 18. اعصاب نزاشتن که روزی ۹۰هزارتومن خرجمه خسته شدم برم یکم مهراب گوش کنم ماکه مردیم ایران درست میشه اما ما دیگه نیستیم

 19. سلام

  واقعا باعث خوشحالی داره که همین ۹۰ تومن رو بگیریم.
  جهنم یعنی این …
  تو رو خدا منو از ایران ببرید.میخوام پناهنده بشم برم آفریقا برم موریتانی برم سنگال

 20. سلام شماره شبای بانکی را وارد کرده ایم بعد ۱۵ که هیچ ۲۰روزم گذشته هنوزم ثبت نهایی نشده خواهشا رهنمای کنید

 21. سلام شماره شبای بنده هم بعد از ۱۵ روز هنوز ثبت نشده باید چکار کنیم؟ اگه راه حلی دارید بگید با تشکر

 22. به امید روزی که گرسنگان ایران به پا بخیزند البته اگه زنده باشن😂

 23. واقعا خجالت نمیکشن که بعد از ۱۰ _۱۱ سال میخوان ۹۰ تومن بندازن جلو مردم؟!!!!
  از یک میلیون تومنی که شب عید ۹۶ وعده داده بودن رسید به شهریور ماه؛ اونم ۹۰ تومن
  واقعا برای کشورم و مردمش متاسفم.

 24. لعنت بهشون این پول مارو خوردن یعنی پول من و تو نیست ها اما چرا از اول میگید و بعد عمل نمیکنید به خدا چند سال پیش یه پیر مرده نوشت برا سهام عمرش جواب نداد و مرد … تا کی بدبختی شعار ملی ایرانی گرسنه و گدا عرب سیر سیر دوست دارم اصالتم عوض شه کاش انگلیسی بودم

 25. واقعا خودتونو مسخره گردید اگه این سودی که ازش حرف میزنند بخان کامل بدنش خیلی بیشتر از این صدتومن دویس تومنه مگه ما گداییم یا مارو خیلی املیم که ندونیم این سود چقدر میشه که میخان ۹۰هزار بدن ارزونی خودتون بابا با مدرک لیسانس برق تو ایران دارم تو زمینای کشاورزی مردم کار بکنم هلاک بشم برای روزی فقط ۳۵ هزار تومن چون یه اقای محترم کلاس دوم ابتدایی با مدرکش و پارتیش اومده جای شغلی منو گرفته .متاسفم برای کشوری که تو اون زاده شدم

  • آخ داغ دل منو گفتی! دو چشمش کوره واست کاغذ مهر میکنه با مدرک سیکل، بعد تو با فوق لیسانس باید جلوش خم و راست شی! آدم اینارو به کی بگه، آخه لعنتی ها این که نشد عدالت!

 26. ملت ایران ببین دست کیا افتاده نفری ۵۰۰ تومان رو کردن ۹۰ هم من هیچی نگم بهتره خدا

 27. بابا جون به لبمون کردین با این سهامتون

 28. صدالبته که گوش اگر گوش تو وناله اگرناله من. آنچه البته به جایی نرسد فریاد است..جانبازاعصاب وروان وشیمیایی هستم با یک میلیون و پانصد هزار ….بارها و بارها عریضه نوشتم هیچکس اصلا زحمت خواندن هم به خودش نداد..

 29. هرکی تابتونه می‌خوره ومیبره حق فقرارو.بخداکه کاردرستی میکنن.بخورین وبیاشامین حق ضعفاروکه می‌تونین.به خداوندی همون خدایی که ازش درآمد کسب میکنین یه روزی هم خواهد رسید که شماهم گریه خواهیدکردولی بدونی آن روزدیگربخششی نخواهد بود..

 30. یعنی چی؟تو سایت نوشته سود شما ۵۰۰هزارتومن اما اینجا میگن ۹۰هزارتومن برای ده سال؟یه مشت … اون بالا نشستن.

 31. فقط میخاستن از یه سری آدم ساده اون ۵۰۰هزارتومنو بگیرن؟بعد ده سال بخاطر تبلیغات واسه ریاست جمهوری که مردم بیان رای بدن.تقصیر خودمونه.خودمون وقتی حرفی نزنیم اینا هم میزنن تو سرمون.

 32. ۹۰ هزار تومن پول ادامس از ما بهترونه…..

 33. سلام
  ترابخدا سهام دردی را دوا نمیکند . پیشنهاد میکنم ان را در پیشرفت پروژه های کلیدی مجدد سرمایه گذاری کنید . شاید فرجی برای آینده گان باشد . با تشکر

 34. ملتو مسخره کردین ۹۰ هزار تومن ؟؟؟
  ۹۰ هزار تومن اصن ارزش نداشت اینقدر بریم دنبالش اینور و اونور واقعا که همش به فکر پولداراین اصن به ما فقیرا فکر نمیکنن

 35. به نظرتون خیلی زیاد نیست من پولو بدن یکسره ویلا میخرم

 36. این ۹۰هزارتومان هم بدید به اقازاده ها ببخشید منظورم حروم … هاست تا پس انداز کنند همچین تو بوق وکرنا کردند این ۹۰ تومانو که دل کشورهای دیگه از غصه اب شد … .البته اینها یک مشت … هستند و سر سفرهای مردم بزرگ شدند …

 37. مهم نیس،مهم اینه که ایرانی بیشتر از این لیاقت نداره

 38. یه سهام بعداز گذشت ۱۰سال یعنی سودش نتونسته قسطاشو بازپرداخت کنه؟بعدش چطور بعدازگذشت ده سال این یک تومن ارزشش هنوز یک تومنه!!برگردیم به قبل اگه سهام حق مردمه چراباید قسطاشوبدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینم بکنار اگه سالی ده درصد رویه تومن سهام میرفت الان ارزش سهام ۱۰تومن نبود بعدازگذشت ده سال؟اینم بکنار.یه میلیون رو تقسیم برده سال قسط کنی چقددرمیاد؟؟؟؟

 39. خلایق هرچه لایق…وقتی کسی صداش درنمیادهرکاری دوست دارید بکنید.!!!!!احتمالا فردا توی دنیا بخاطر پرداخت این پول به مردمتون کلی هم به خودتون میخواین ببالین…مردم ایران باید هرکدوم واسه خودتون یه قبربکنید وخودتون دفن کنید قبل ازاین که از گشنگی بمیرید….ازماست که برماست……

  • خدا لعنت کنه اونایی ها رو مردم رو مهتاج چقدر پول کردن قرون وسطا انقدر به مردم فشار نمیوردن ما اینجا پیام مینویسیم اونا با خانواده اون ور دنیا حال میکنن خدا لعنتتون کنه از کوچیک تا بزرگتون

   • الکی خودتون را درگیر این مسخره بازیا یی ک سرمون در میارن نکنید …. اگر واقعا بفکر مردم بودن خیانت نمیکردن بهمون اینجا مردم از گرسنگی شبا شرمنده زن و بچشونن و اونجا بعضی ها با حقوق های نجومی … و خوش گذرونی میکنن .. …

  • احسنت منم قبول دارم

 40. همه فهمیدن که ما یه مشت ساده و نفهمیم! همینجوری هم همیشه سرمون شیره مالیدن و برای پیشبرد اهداف خودشون بهمون قول یه لقمه نون خشک دادن! حقمونه خودمون نادونیم! این همه وایسادیم واسه ۱۳۰ تومن! نخواستیم بابا، به جای اینکارا یکم به فکر عدالت باشین که همش ازش حرف میزنین! جوونای بیکار، بیچاره و ولگرد تحویل جامعه ندین!

 41. سهام اعدالت؟میگین اعدالتی نیست بعدش دنبال سهام اعدالتین؟چرا ترکیه انقدر پیشرفت کرده ما از کشورا افریقایی عقب تریم؟واقعا دلیلش چیه

 42. وای چقدر پول ۱۵۰ تومن . بعد چند سال . خب یه دونه پورشه میخرم . یه دونه ام ویلا یه دونم اپارتمان . یه دونم آیفون و …. تموم نمیشه وای تا حالا انقدر پول یه جا نداشتم ۱۵۰تومن . اوف . خخخخ باو بیخیال. مسخره کردن حق این ملت حداقل ماهی ‏n ‎‏ تومنه . اون وقت عن تومن میدین . تعریفم میکنین ازشو به خودتون میبالین . وطنم پاره تنم اینا دارن مارو به کجا میبرن

 43. قیمت یک شرت خوب ۱۰ سال پیش ۱۰۰۰ تومان بود اگه این این سهام یک میلیون تومانی پول می دادند الان حداقل ۵ میلیون تومان از فروش این شرت ها سود می کردیم به همین دلیل دولت مردم را … فرض کرده است .

 44. خاااک برسرتون

 45. ولا ما خونه نداریم از این زندگی خسته ایم هر ماه پول اجار رو با یارانه میدیم حتی دوچرخه ندارم تا برم مدرسه تا کی پیاده برم کاکشکی یارانه رو بیشتر میکردن

 46. همش الکیه-بی خودی خودتون را درگیر و پیگیر این چند غاز نکنید.

 47. فردا توی دنیا بخاطر پرداخت این پول به مردمتون کلی هم به خودتون میخواین ببالین…مردم ایران باید هرکدوم واسه خودتون یه قبربکنید وخودتون دفن کنید قبل ازاین که از گشنگی بمیرید….ازماست که برماست

 48. علی مینی زادده

  زارت تو این دولت جاودان خخخخ ..با اون ….

 49. یا خدا ۹۰هزار تومن میتونم ۴پورشه لامبور گینی۷ویلا بخرم خیلی ممنون از مسئولین که انقدر زحمت میکشششششن اووووووه بخشید یه لحظه فکر کردم ۵۰ سال پیش بود حواسم نبود ….

 50. ریامه ای زندگی بوشن آمین

 51. ننگ واقعا ننگ بر اینا که با پول (سود)سهام عدالت مردم را دلخوش میکنند …

 52. ۱۵۰تومان دارن میدن اونم همه رو یه جا نه مثلا یه ۵۰تومان امسال یکی سال بعد بعد اون وقت با این پول تو این گرانی چی میخوای بخری نده اقا همه رو خوردی اینم روش

 53. هعی روزگار…من که تا حالا سهام عدالت نگرفتم…رفتم ثبت نام کنم…گفتن دوره قبل نبودی این دوره هم نمیدیم…واقعا خاک……

 54. بابامامرگی بخوریم سودسهام عدالت میخوایم چیکار….مابریم جنگ بریم راهپیمایی کنیم ….مامثل چی صبح تاشب بدوییم مابایدتورنج وسختی باشیم

 55. چکار کنیم دیگه زندگیه ….فقط ما اینطوری هستیم😢

 56. … تو این سهام حالا ۱۰ سال ده بار منا بیکار کرده حالا هم می خوان ۵۰۰۰۰ایا بدن ایا ندن

 57. وای خدای من چقد زیاده کجا سرمایه گذاری کنم
  ۱۸۸۰۰هزارتومن

 58. رفتم تو سایت سهام عدالت چک کنم ببینم سودش واریز شده یا نه! تا وارد شد مبلغی رو که زده بود نگاه کردم. دهانم از تعجب باز موند. فقط ۲۴۶۰۰ تومان. این همه شلوغکاری و گرفتن شماره حساب و … برای همین مبلغ بیش از حد کم! با خودم فکر کردم با این پول دقیقا میشه چکار کرد. میتونم خونه بخرم!یا ماشین!یا قسطامو بدم! حتی میتونم قرض بدم و ثواب کنم و یا در حساب قرض الحسنه بذارم و دعای خیر یه عالمه ادم پشت سرم باشه!غرق در همین تخیلات مهمل بودم که همکارم اومد و گفت عزیزم ۲۰ تومن بدهکاریتو به تنخواه بده لطفا!!با لبخندی مصنوعی و گفتن چشم جوابش را دادم. خب از سود سهام عدالت ۴۶۰۰ تومن میمونه که میتونم باهاش خودمو به خونه برسونم!الهی شکر!

 59. … با حقوقهای ۳۰ میلیون ۴۰ میلیون ۵۰ میلیون و حتی ۲۰۰ میلیونی زندگی میکنن بعدا میخان مردم با یکی دومیلیون زندگیشونو بچرخونن ای امام زمان زودتر بیا تا بیشتر ازاین این قوم ظالم ظلمی نکرده اند خدایا خودت شاهد باش آخه سود سهام عدالت بعدا زچند سال ۲۰ و خورده ای میشه خدا لعنتشون کنه خدایا بداد مردم بیگناه برس آمین

 60. واقعا تاسف می خورم که ایرانیم, … که با۲۰تومن سهام که بعد ده سال واریز می شه سر مردمو شیره میمالن,اخه یکی نیس بگه بی … با ۴۵تومن یارانه و ۲۰تومن سهام در ده سال, باید …

 61. تا خر هست خرسواری هم هست

 62. سلام،مسئولین نسبتا محترم باید خجالت بکشند واقعا مقام انسان و آدم رو تا چقدر دارید کوچک میکنید واقعا بترسید از. قیامت که……
  حیف که ادب اجازه نمیده بیشتر بگم حیف…..
  سوال آخرم مسئولین روی پیشانی ما چیزی نوشته شده؟؟!!!!!!!!!!

 63. ملت رو خسته کردین ، من ۲۹سالمه از ۱۲سالگی کارگری کردم الان سرپرست خانوادم با ماهیانه ۹۰۰تومن تازه تونستم دانشگاه ثبت نام کنم نه اینکه درس خون نبودم ، رشته ریاضی ساله ۸۵ با معدل هجده دیپلم گرفتم دیگه نتونستم خرج دانشگاهمو بدم …خدایا خودت نگاهمون کن چقدر این … عدالت رو اجرا میکنن

 64. واقعا برای ۹۶٪مردم افسوس که۴٪جامعه دارن حقمون رو میخورن .البته به گفته خودشون حقشونه واقعا راست میگن چون سرمایه این مملکت خیلی زیادتر از اینکه که ما فکر میکنیم …. بزرگ دارن از همدیگه فقط جلو میزنن چون نبرن میبرن.

 65. ارزش سهام من۱میلیون تومان است چرا ۲۶۶۰۰۰بحسابم واریز شده

 66. ارزش سهام عدالت من یک میلیون و دویست هزار بعد تو دی ماه ب من ۲۶۶۰۰تومان دادن و الانم دور دومشه بهم هیچی ندادن…

 67. از دولت اقای روحانی این کارا هم بعید نیست قولشو از سال ۱۳۸۵ دادن هنوز روی قولشان نیستن دولت تدبیر و امید چیکار کردین فقط به دنبال منافع خودشان هستن به کسی رحم نمیکنن فقط پول مردمو میگیرن

 68. با تشکر به ریاست جمهوری و مسئولین. از وقتی ۹۰ تومان رو که ۲۶۶۰۰ بود درواقع بهم دادین زندگیم دگرگون شد. خدا خیرتون بده. واقعا تو عذاب بودیم. از اون زمان تونستم یه BMW بخر و برم یجای خوب تو ولنجک ساکن شم. تازه با بقیه پولشم همین خونمون رو که الان ولنجکه زیرشو استخر ساختیم. دوستان واقعا پولام اضافه اومده ، کسی خواست واریز کنم به حسابش. الان با این همه خرج هنوز ۱۳ هزار و دویست تومان مونده برام.
  البته فکر بدیم نیست خودخ خرجش کنم ، فرصت سرمایه گذاری خوبی میده تو آلانیا ، آنتالیا ، دوبی و کشور های اطراف
  واقعا از تمام مسئولین سپاس گذارم
  فقط ما اینجا که ساکنیم همش برقا قطع میشه آدرسشو میذارم اگه شد بیان رسیدگی کنید پولشم هر چی شد با من
  تیمارستان امین آباد ، بخش بیماران حاد دو قطبی ، سلول ۱۶
  با تشکر مجدد

 69. دارن مسخرمون میکنن؟
  ۱۰۰تومن چیه اخه؟
  نمیدونم به این حالمون گریه کنم یا بخندم

 70. بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هستم و برگه سهام یک میلیون تومن میباشد مرحله اول ۲۴ هزار تومن سود دریافت کردم اما مرحله دوم نه علت چه میباشد ممنون میشم جوابمو بدید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*