خانه / آخرین اخبار / قیمت انواع ترقه و لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

قیمت انواع ترقه و لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

در آخرین چهارشنبه سال، برخی از افراد برای خود، کار و کاسبی موقتی راه انداخته‌اند و به گفته خودشان از این راه سود قابل توجهی به دست می‌آورند و عده زیادی که حتی تحصیلات دانشگاهی دارند از روی ناچار و به دلیل بیکاری این کار را انجام می‌دهند.
در راستای خیابان مولوی، چند قدم جلوتر که می‌روی، اولین دست‌فروش را می‌بینی، دست‌فروشی که شاید کمتر از ۲۵ سال سن دارد، بالن آرزوها را می‌فروشد و چند متر آن طرف‌تر شخصی مواد محترقه بسیار خطرناکی را می‌فروشد که ممکن است آرزوهای بسیاری از افراد را خراب کند.

در این بازار از محصولاتی که خطر کمتری دارند همچون بالن و منور گرفته تا محصولاتی همچون اکلیل سرنج که ممکن است حتی جان انسان را به خطر بیندازد فروخته می‌شود.

قیمت لوازم چهارشنبه سوری قیمت لوازم آتش بازی قیمت ترقه کپسولی قیمت ترقه قیمت اکلیل سرنج فروش اکلیل سرنج درآمد دستفروشی حوادث چهارشنبه سوری انفجار ترقه اسم ترقه ها
جدول قیمت انواع مواد محترقه

محصولاتتعداد در هر بستهقیمت(تومان)
بالن۳۵,۰۰۰
هفت ترقه۵۰۶,۰۰۰
سوتی۱۲۴,۰۰۰
تی‌ان‌تی۵۵۲,۰۰۰
پروانه‌ای۲۰۶,۰۰۰
زنبوری۶۴,۰۰۰
کپسول۲۴۲۰,۰۰۰
آبشار۲۲,۰۰۰
اکلیل سرنج سه گوش۵۰۱۴,۰۰۰
اکلیل سرنجکیلویی۲۵,۰۰۰
منور۱۲۱۰,۰۰۰

فروشنده این محصولات چه کسانی هستند؟

به گفته یکی از فروشنده‌ها بسیاری از این دستفروشان دارای مدارک تحصیلی بالایی هستند. او می‌گوید که مدرک تحصیلی خودش لیسانس است و دارای همسر و فرزندانی است و به دلیل نبود کار مجبور به فروش مواد محترقه شده است.

یکی دیگر از فروشنده‌ها نیز می‌گوید که دانشجوی دانشگاه اراک است و رضایت زیادی از این شغل دارد، او می‌گوید که با خرید ۴۰ میلیون تومان مواد محترقه ۲۵ میلیون تومان سود می‌کند!

یکی از خریداران پسر کوچکی است که با هیجان از فروشنده مواد محترقه پر سروصدا را طلب می‌کند و مدام سوال می‌کند کدام صدای بیشتری دارد، و می‌گوید: «دوست دارم صداش زیاد باشه، خیلی حال می‌ده.»

یکی دیگر از خریداران پدر جوانی است که از میان مواد محترقه وسایل کم‌خطر و پر نور را تهیه می‌کند و می‌گوید: «من این وسایل را خودم برای فرزندم می‌خرم، پسرم دوست دارد و با این کار من مطمئن هستم از وسایل خطرناک استفاده نمی‌کند و در این شب پرخطر کنار خودم است.»

یک پسر تقریباً ۱۸ ساله‌ با ترس در خیابان مولوی حرکت کرده و با نگاه به جلو و آرام می‌گوید: «اکلیل سرنج کیلویی ۲۵ هزار تومان و ایرانی آن ۱۰ هزار تومان است ولی نوع اسرائیلی آن بهتر است و اگر بخواهید من برایتان تهیه می‌کنم.»

به گفته این پسر، او به همراه دوستان خود جمع شده و با این مواد خطرناک «نارنجک» درست کرده و در خیابان‌ها آن را منفجر می‌کنند.

در میان خریداران گاه دختران جوانی هم به چشم می‌خورند که از دست‌فروشان این خیابان پروانه، آبشاری و بالن‌آرزوها خریداری می‌کنند.

اما در میان این خریداران، بیشتر پسران جوانی به چشم می‌خورند که به صورت باکسی خریداری کرده و آنها را در محل‌های دیگر می‌فروشند.

با ورود ماموران در این خیابان دست‌فروشان پراکنده می‌شوند ولی با هیچ کدام از دست‌فروشان به صورت جدی برخورد نمی‌شود و برخی از دست‌فروشان از جای خود تکان هم نمی‌خوردند و همچنان با آرامش خاطر به کار خود ادامه می‌دهند تا بخشی از نیاز برخی متقاضیان بازار مواد محترقه در آخرین چهارشنبه سال تامین شود.

قیمت انواع ترقه در بازار (تومان)

پروانه ۱۲۵۰
بالن آرزوها ۳۰۰۰
مشعل کوچک ۱۲۵۰
موشک ۲۵۰۰
کهکشان تکی ۱۱۰۰۰
کهکشان شش تایی ۷۸۰۰۰
ابشار ارغوان ۲۲۵۰
ابشار رز ۵۰۰۰
ابشار شقایق ۶۰۰۰
ابشار سرو ۸۰۰۰
(تفاوت در ارتفاع می باشد)

ابشار دستی کوچک ۴۰۰۰
ابشار دستی بزرگ ۵۰۰۰
چلچله ۷ شوت ۲۶۰۰۰

 

بنابر گزارشی که چندی قبل در روزنامه شرق به چاپ رسید طبق آمار مرکز آمار ایران اگر هر ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار خانواده ایرانی فقط یک نوع از مواد محترقه ارزان قیمت، به طور مثال یک آبشار ۲هزارتومانی خریداری کند. در روزهای پایانی سال گردش مالی این مواد محترقه به ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از کشور خارج می شود. این در حالی است که برای برگزاری مراسم تا چندصدهزارتومن نیزتوسط یک نفر خرج می شود.

۲۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. آره دیگه پلیس وشهرداری نمیاد اینارو جمع کنه که باعث بدبختی جوونای مردم میشن اونوقت میرن سراغ یه بدبختی که چندتا جوراب ودستکش میفروشه ازسرناچاری میرن به اون بیچاره ها گیرمیدن اگه راست میگین بیاین این خونه خراب کن هایی که وسایل آتیش بازی میفروشن رو جمع کنید اخه سالانه مملکت ما چقدر باید تلفات وسوختگی داشته باشه به خاطر سهل انگاری پلیس وشهرداری

 2. یک دونه ترقه ی آبشار دستی کوچک

 3. سلام ببخشید من دو کیلو اکلیل فرنچ میخوام میتونید برام بفرستید

 4. سلام من مقدار زیادی برای چهارشنبه سوری امسال می خوام خرید کنم آیا کسی هست با قیمت مناسب سراغ داشته باشه ؟

 5. سلان لطفا جواب منو بدید من مال لرستانم مقدار خیلی زیادی اکلیل سرنج میخوام از کجای تهران باید بخرم از میتونید خودتون برام بفرستید

 6. لطفا زود جواب سوال هارو بدید ما منتظریم

 7. فرد ناشناس ایرانی می خوای یا خارجی

 8. tnt55 تاش دوهزار تومن؟

 9. ترقه جدید خفن چی اومده

 10. ادمین کو؟؟؟
  من تی ان تی میخوام

 11. سلام من هزمزگان هستم بندر لنگه هفت ترقه میخوام میشه بهم بگید بندر لنگه هشت هفت ترقه یا ن

 12. آبشار و بالن و هفت ترقه و چلچه و سوتی میخوام

 13. چطور از همین سایت خریداری کنیم

 14. اقایون سریع جواب بدید یا بفرمایید اهواز از کجا تهیه کنم.یا بفرستید درب منزل پولش را تقدیم کنم
  ممنونم

 15. سلام من اکلیل سرنج می خواهم لطفاً یه کیلو می خوام ردارید من تو کرجم

 16. من لازم دارم ترخدا امیر علی قیمتشم بگو

 17. سلام از کجا بفهمم ترقه کپسولی اصل هست یا نه و قیمتش چنده

 18. سلام مولوی پارسال کپسول و بمبک پارسال باکس ۴۰ تایی چند بود؟؟
  من میخواهم بخرم میخوام قیمت داشته باشم
  لطفا سریع جواب بدید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*