خانه / بازار / عظیم خودرو و داتیس خودرو مجوز پیش فروش ندارند +جزییات

عظیم خودرو و داتیس خودرو مجوز پیش فروش ندارند +جزییات

بنابر آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، در ۱۱ ماه سال‌ جاری در مجموع ۶۱ هزار و ۷۷ دستگاه انواع خودروی سواری به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۴۹ درصدی را نشان می ‌دهد که این آمار از جمله نشانه های رشد قابل توجه فروش این خودروها در کشورمان است.

یکی از روش های مرسوم در بازار خودرو، پیش خرید است که پس از بروز مشکلات مختلفی که در این زمینه رخ داد، وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس سند اهداف و سیاست ‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ که مکلف به اقداماتی برای حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خودروهای داخلی و خارجی شده، مقرراتی برای پیش فروش خودرو وضع کرد.

یکی از مهمترین مقررات وضع شده در این خصوص، اطلاعیه و الزام وزارت صنعت و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌ کنندگان است که در دی ماه سالجاری با صدور بیانیه ای رسمی و با استناد به ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو که فروردین ماه امسال به تصویب هیات وزیران رسید، تاکید کردند: پیش فروش خودرو صرفاً در قالب اخذ مجوز مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر خواهد بود و انتشار هر گونه آگهی و تبلیغات مبنی بر پیش فروش خودرو بدون اخذ مجوز مربوطه ممنوع است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی به هیچ وجه مجاز به عرضه خودرو در قالب پیش فروش نیستند و سازمان حمایت مصرف کنندگان از تمام متقاضیان خرید خودرو درخواست می کند از هرگونه انعقاد قرارداد در قالب پیش فروش خودرو یا پرداخت وجه به شرکتهایی که فاقد مجوز پیش فروش صادره از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، اکیدا خودداری کنند.

این سازمان همچنین مجوزهایی از قبیل پروانه کسب معتبر از اتحادیه ذیربط، گواهی نمایندگی رسمی از مرکز اصناف و بازرگانان و نظایر اینها را به هیچ عنوان به منزله مجوز معتبر برای پیش فروش خودرو مورد تایید ندانست و شماره تلفن ۲۲۰۵۸۵۶۰ را برای پاسخگویی به اصالت آگهی صادره و سامانه دریافت معرفی کرد.

تبلیغات رنگارنگ پیش فروش و ابهام خریداران

اگرچه اطلاعیه سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، واضح و به صورت گسترده در رسانه ها منعکس شد اما برخی تبلیغات و آگهی های مبهم منتشره توسط تعدادی از شرکت های فعال در حوزه خودرو، ابهاماتی را برای علاقمندان به خرید یا پیش خرید خودروهای خارجی ایجاد کرده بود.

برخی از کاربران با ارسال نمونه هایی از آگهی ها و تبلیغات شرکت های فعال در حوزه فروش خودروهای خارجی، این سوال را مطرح می کردند که آیا با وجود چنین تبلیغات متعدد و متنوعی، این شرکت ها مجوز پیش فروش را از وزارت صنعت و سازمان حمایت مصرف کنندگان دریافت کرده اند یا خیر؟

لیزینگ خودرو بدون مجوز کلاهبرداری لیزینگ خودرو عظیم خودرو داتیس خودرو پیش فروش خودرو اخبار کلاهبرداری

البته نکته مهم آن است که چند وقتی است در تبلیغات مکتوب و مجازی این شرکت ها، واژه پیش فروش یا کلمات شبیه به آن حذف شده اما در تماس با شرکت های مذکور یا مشاهده برخی تبلیغات آنها، این موضوع همچنان جاری و ساری است و علی رغم تاکید بر فروش های نقدی و تحویل فوری، نحوه پیش خرید نیز توسط کارمندان فروش این شرکت ها، به مردم توضیح داده می شود.

اولین راه حل برای اطلاع از این موضوع، تورق آگهی هایی بود که هر روزه توسط برخی مطبوعات مشهور کشورمان در این حوزه منتشر می شود. در میان این آگهی ها، شرکت های مشهوری چون «عظیم خودرو» و «داتیس خودرو» سهم زیادی را به خود اختصاص می دهند که شامل انتشار تبلیغات یک صفحه ای و نیم صفحه ای می شد.

با دستیابی به اسامی مذکور که البته اکثر سوالات کاربران نیز در خصوص همین شرکت هاست، به سراغ شماره تلفن اعلامی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان رفتیم.

کارشناس این سازمان پس از شنیدن نام شرکت های مد نظر خبرنگار ما همچون داتیس خودرو و عظیم خودرو اعلام کرد: پیش فروش خودروها فقط توسط نمایندگی های رسمی مجاز است و شرکتی مثل داتیس خودرو یا عظیم خودرو نماینده رسمی هیچ برندی نیست و اجازه پیش فروش خودرو ندارد؛ البته عظیم خودرو مجوز لیزینگ را دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص مکاتبه و تذکر داده شده که چنین اقداماتی تخلف است، افزود: اگر این شرکت ها می خواهند در حوزه فروش خودرو فعال باشند باید فقط به صورت نقدی و تحویل فوری فعالیت کنند و اقداماتی مثل پیش فروش و تحویل در زمانهایی مثل ۴ ماهه و ۶ ماهه تخلف است.

وزارت صنعت: آنها را نمی شناسیم؛ چه برسد به اینکه مجوز بدهیم

پس از گفتگو با تلفنی که توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام شده بود، کارشناس این سازمان با اعلام شماره ای از وزارت صنعت، اعلام کرد در صورت تمایل می توان اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت کرد.

پس از ارتباط با شماره مذکور، مشخص شد شماره مذکور مربوط به اداره کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که کارشناس این اداره کل نیز با تاکید بر اینکه فقط نمایندگان رسمی برندهای خودرویی داخلی و خارجی مانند آسان موتور، اطلس خودرو، ایرتویا، نگین خودرو، گروه بهمن، سایپا و … اجازه پیش فروش دارند، در پاسخ به سوالی در خصوص تبلیغات متعدد شرکت هایی چون داتیس خودرو برای پیش فروش خودرو گفت: داتیس خودرو وارد کننده رسمی برندی نیستند و اجازه پیش فروش خودروهای خارجی را ندارند.

وی در عین حال تاکید کرد: ما شرکت های واسطه که در این حوزه فعال هستند را نمی شناسیم چه برسد به اینکه به آنها اجازه پیش فروش خودرو بدهیم.

سودهای ویژه در پیش فروش خودرو

اما گفتگو با کارشناسان شرکت هایی که فعالیت چشمگیری در زمینه فروش خودروهای وارداتی دارند، ابهامات دیگری را عیان میکند. کارشناس این شرکت ها، با بیان اینکه امکان پیش خرید خودروهایی چون توسان، سانتافه یا اسپورتیج در بازه های زمانی مختلف ۳،۴ یا ۶ ماهه وجود دارد، تاکید می کنند که علاوه بر سودهای ۲۵ تا ۳۳ درصد برای پیش خرید، سود تاخیر در تحویل نیز تا ۴۰ درصد پرداخت خواهد شد!

لیزینگ خودرو بدون مجوز کلاهبرداری لیزینگ خودرو عظیم خودرو داتیس خودرو پیش فروش خودرو اخبار کلاهبرداری

حال سوال این است که چگونه اینگونه شرکت ها بدون دریافت مجوز، همچنان مشغول تبلیغات رسمی و غیررسمی برای اخذ وجه از علاقمندان به خرید خودرو هستند و با چه مکانیزمی سودهایی بعضا تا ۲ برابر سودهای مصوب بانکی را به مردم پرداخت خواهند کرد؟

رییس اتحادیه: فریب آگهی ها را نخورید

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران نیز با ابراز نگرانی از کلاهبرداری ها در جریان پیش فروش خودروهای خارجی می گوید: همواره به متقاضیان خرید خودرو هشدار داده شده که فریب اطلاعیه های مندرج در روزنامه ها و سایت هایی را که اقدام به فروش خودرو زیر قیمت می کنند را نخورده و اعتماد نکنند.

سعید موتمنی با بیان اینکه متاسفانه برخی از متقاضیان بدون هرگونه بررسی، فریب آگهی های موجود در روزنامه ها و سایت ها را مبنی بر عرضه خودرو زیر قیمت بازار می خورند، افزود: بر اساس مصوبه هیات دولت، کلیه شرکتهایی که خواستار پیش فروش هستند باید از وزارت صنعت و معدن مجوز دریافت کنند چرا که در جریان برخی از پیش فروش هایی که در جراید اعلام می شود کلاهبرداری هایی صورت می گیرد که عمدتا مربوط به نمایندگی ها و شرکتهای فاقد پروانه کسب است.

کدام فعالیت شرکت های مذکور قانونی است؟

خوشبختانه با پیگیری نهادهای مسئول و اهتمام مدیران برخی شرکت هایی که تبلیغات بسیاری را در رسانه ها انجام می دهند، آنها موفق به دریافت پروانه کسب و تامین زیر ساخت های لازم برای عضویت در اتحادیه نمایشگاه داران خودرو شده اند و با این مجوز می توانند به راحتی و آسودگی، در حوزه فروش نقدی و تحویل فوری خودروهای داخلی و خارجی فعالیت کنند که اکنون نیز چنین فعالیتی را انجام می دهند و مورد حمایت قانون و رسانه ها نیز خواهند بود.

اما نکته مهم و مد نظر ما، فعالیت این شرکت ها در حوزه پیش فروش خودرو (نه فروش لیزینگی) است که با تذکرات و هشدارهای پیاپی نهادهای مسئول در دولت نیز همراه شده است اما همچنان برخی شهروندان، به دلایل مختلف از این موضوع اطلاع کامل و کافی ندارند و چنین هشدارهایی، در جلوگیری از بروز تخلف یا گرفتار شدن آنها در مسیر بازپس گیری پولهای پرداختی، قطعا موثر خواهد بود.

منبع : صبحانه آنلاین

۲۷ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. کسی از داتیس خودرو تا حالا خودرو تحویل گرفته؟

  • باسلام
   کلا به این شرکت داتیس خودرو اعتمادی نیست. من یه خودرو بهمن ۹۵ ثبت نام کردم مثلا ۹۰ روزه.
   ۱۵ روز!!!! تعطیلات عید رو بهش اضافه کردن. جمعه ها رو کلا بهش اضافه کردن. حالا که موعد تحویل رسیده میگن حدود دوهفته زمان پلاک گذاری!!! هنوزم هیچ خبری از ماشین نیست . یعنی به جای ۹۰ روز در بهترین حالت ۱۴۰ روزه ماشینو تازه اگه تحویل بدن.
   یه قرارداد هم نوشتن که عملا همه چیز دسته خودشونه و تاخیر ها رو می تونن بپیچونن و هیچ سودی بهتون ندن. خلاصه اینکه مواکدا پیشنهاد میکنم گول شرایط جذاب این شرکت ها رو نخورید

   • من پس از ثبت نام یک دستگاه خودروی توسان ۹۰ روزه دقیقا خودرو را با ۱۰ روز تاخیر تحویل گرفتم و بطور کل از این شرکت رضایت دارم و از خدمات تعمیرگاه داتیس استفاده میکنم

   • افرادی شبیه شما کلا نباید خریدی این چنینی داشته باشند ، چون بدون تحقیق میگید نشده و نمیشه ، من پدرم اقای دکتر عباسی گمرک بندر عباسه و با این همه شرایط وسایل اعم از پارچه که برای خودش بود و نتونست ترخیص کنه ، چه برسه خودرو
    بعدم هر خرید وارداتی تاخیر داره و همیشم بعد اتمام قرارداد اون پرسه ٢هفته طول میکشه

 2. اتفاقا منم هفته پیش یه سوناتا تحویل گرفتم ..چند روزی تاخیر داشت ولی با هماهنگی پرسنل این شرکت خودرو رو تحویل گرفتم .۲تا گارانتی هم بهم دادن .زود قضاوت نکنید دوستان

  • داتیس افتضاحه بیچاره میشید اگر پول بزارید اونجا من دوسته خودم اونجا کار میکرد هرروز تو شرکت ۱۱۰ میومده
   مدیر عاملش ی جوان ۳۰سالست که ۴سال پیش توگروه بهمن کار میکرده
   یکی از فامیلامون ماشین ثبت نام کرد موقعه تحویل خودرو اینقدر اذیت کردن حد نداره الکی میگفتن بیا بهت سود میدیم خودرو دیگه ای بنویس اخرشم طرف پشیمون شد و رفت انصراف داد و با کلیس دردسر پول خودشو گرفت
   گول نخورید
   ی بارم پلمپ شده بود

  • الکی نگو دروغ نگو یا از خود پرسنلش هستی یا کلا ماشین ثبت نام نکردی که داری میگی من دوستم اونجا کار میکرده
   میدونم اصلا واردات خودرو نداره برو ببین برگ باربری بهت میده بری گمرک
   یا شماره ثبت سفارش بهت میده
   عمراً

   • دوست عزیز من کاری به این حرفها ندارم بنده خودروی توسان تحویل گرفتم و از تعمیرگاهم استفاده کردم و کلا راضیم

 3. شرکت داتیس شاید تاخیر داشته باشه اما قابل اطمینانه . دوست عزیزی که میفرمایی داتیس افتضاحه ، اىل بگو چقدر پول گرفتی برای تخریب این شرکت بهد نظر بده ، من ٣ ساله دارم یرمایه گذاری میکنم و ٣خودرو هم تحویل گرفتم ، رضایت را از من باید پرسید نه از شما

  • ثبت نام توسان ۷۵ روزه در تاریخ ۱۴ آذر ۹۵ وتکمیل وجه در ۱۴ اسفند ۹۵ حال که آخر تیر ۹۶ هستیم هیچ خبری نیست شماها چطور از داتیس خودرو تحویل گرفتید ؟ کلیه مدارک موجود است .

 4. من پارسال سار خودرو ثبت نام داشتم ، این شرکت از همون اولش دروغ بووووود تا آخرش … آخرشم بعد از ۴ ماه تاخیر با داد و بیداد و پلیس آوردن یه چک ۲ماهه بهمون دادن . بعدش رفتم داتیس خودرو یه پریوس مشکی ۹۰ روزه نوشتم. از موقع تحویل هم دارم از تعمیرگاه مرکزیشون تو خیابون دماوند خدمات میگیرم. و کلا ازشون راضیم ..خدا خیرشون بده .

 5. من از داتیس خودرو تونستم یه خونه بخرم ، هرکی میگه میگه بده ، باید ببینی چی نوشته و چی بوده
  من هم ماشین تحویل گرفتم اونم ٩٠ روزه ثبت نام کردم اما ١٢۵ روزه گرفتم با تکمیل وجه که یه چیز طبیعی است و بعد از اونم همش سرمایه گذاری کردم تا خرید خونم
  تعمیرگاهشونم خیلی حرفه ای اند اما یکم تعمیرشون زمان برد

  • مشتری داتیس خودرو

   داتیس خودرو مجاز به واردات خودرو نیست- پول می گیرد و پس نمی دهد و خدا می داند در چه راهی مصرف می کند. گول زدن هموطنان برای کسب درآمد شرکت شما- وجدانا غیر اخلاقی است

 6. دوستان من از آذرماه ۹۵ برای یک خودرو با تحویل ۹۰ روزه نزد داتیس خودرو ثبت نام کردم. الان که به نیمه خرداد ۹۶ نزدیک میشیم بعد از ۶ ماه هنوز هیچ خبری نیست که نیست! هربار هم که برای پیگیری تماس میگیرم متاسفانه با پاسخهای نامفهوم و غیرمنطقی رو به رو میشم… آیا واقعا به این میشه گفت اطمینان؟
  زمان تکمیل وجه بنده با محاسبات خود داتیس تو فروردین بود و من که خیلی خوش بین یا به اصلاح ساده لوح بودم تو اردیبهشت میخواستم ماشین زیر پامو هم بفروشم و برای یه خودروی هیبریدی هم ثبت نام کنم و فقط گفتم کمی صبر کنم ماشین قبلی رو بگیرم که بدون ماشین نمونم (یعنی شانس آوردم دومی رو ثبت نام نکردم).

 7. مشتری داتیس خودرو

  با سلام – متاسفانه اصحاب رسانه در ترویج و تقویت … برداری سهیم هستند- واقعا تبلیغ برای پرداخت سود واهی سی و سه درصدی- خدمت به اقتصاد کشور است؟ کسب درآمد از طریق جذب آگهی خوب است ولی نه به قیمت به روز سیاه نشاندن مردم در دستان …بردان خودروئی- لطفا به این آگهی توجه کنید، آیا سایت جام جم نمی داند که در این وضعیت اقتصادی- تبلیغ سود واهی سی و سه درصدی از سوی داتیس خودرو – نشدنی و غیر واقعی است؟
  http://jamejamonline.ir/online/2697025400625777702

 8. مشتری سابق داتیس خودرو

  داتیس خودرو در ادامه کار آفرینی یعنی سرکار گذاشتن خریدارنی که نه رنگ خودرو را می بینند و نه رنگ پولی را که از دست داده اند- اخیرا می خواهد ولوو پیش فروش کند- نمی دانم سازمان های نظارت و بازرسی کجا هستند

 9. مطمئن باشین آنهایی که در دفاع از داتیس خودرو اومدن پیغام گذاشتن از طرف خود داتیس بودند. این شرکت بعد از عید ۹۶ حتی یک خودرو هم تحویل نداده.
  اصلا بعیده حتی ثبت سفارش کرده باشه. هربارهم کلی وعده دروغ میدن. هیچ حسابی رو این شرکت نکنید تا مثل امثال من پولو اعصابتون رو فناندید.

 10. سلام. لطفا باتوجه به پیشنهاد مشتریان ۳۱تیر ساعت ۱۰صبح روبرو دفتر مرکزی داتیس حاضر شوید .اطلاع رسانی کنید

 11. میهمان پاسخ امروز, ۱۱:۵۲ ارمان
  سلام عزیزانی که وارد هستند جهت آشنایی وپیگیری حق خود از داتیس خودروکانالی در تلگرام ایجا د تابقیه عضو گردند/

 12. مشتری مال باخته داتیس خودرو

  سکوت با معنی !! داتیس خودروی درستکار در مقابل رسانه ها
  به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ سازمان حمایت پیش از این اعلام کرده بود: «با توجه به تکرار تبلیغات پیش فروش سواری ولوو توسط داتیس خودرو و اطلاع سازمان حمایت مصرف کنندگان از اقدام این شرکت به ثبت نام افراد برای پیش فروش این خودرو، پرونده تخلفات آنها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.»

  این در حالی است که با پیگیری های متعدد خبرنگار از مسوولین ذی ربط این شرکت مبنی بر درخواست مصاحبه و طرح این سوال که آیا داتیس خودرو تاکنون مجوز رسمی نمایندگی ولوو و پیش فروش محصولات این شرکت را دریافت کرده است یا خیر، بعد از گذشت حدود ۲ هفته همچنان بی پاسخ مانده است.

  گفتنی است شرکت داتیس خودرو در تبلیغات خود، با اعلام دریافت مجوز واردات از یک شرکت به نام “هیکو اسپورتیو” که در اصل نمایندگی تیونینگ کردن خودروهای سوئدی ولوو، در کشور آلمان است، اقدام به تبلیغات پیش فروش این خودرو کرده بود.

  این در حالی است که مدیران شرکت داتیس خودرو مدعی هستند داتیس خودرو نماینده رسمی ولوو در ایران است.

  تنها یک نمایندگی خدمات پس از فروش در کشور!

  جالب ماجرا انجاست که این شرکت در معرفی خود در سایت رسمی شرکت آورده است: ارائه خدمات گسترده پس از فروش، در کنار واردات بی واسطه و مستقیم قطعات یدکی از شرکت های تولید کننده خودرو این اطمینان را به شما می دهد که با خیالی آسوده از انتخاب خود لذت ببرید.

  اما با مراجعه به قسمت خدمات پس از فروش سایت رسمی این شرکت تنها آدرس یک نمایندگی وجود دارد و یک نمایندگی هم قرار است به زودی فعالیت خود را آغاز کند!

  منبع: خودروکار

 13. من اردیبهشت ۹۵ ثبت نام یک دستگاه سانتافه تک راداربدون اتوپارک کردم دی ماه اومدم واسه مبایعه نامه قراردادم ۹۰ روز کاری الی ۱۲۰روز کاری بود من فکر می‌کردم باید ۹۰ روز بگیرم امّا تا ۱۲۰ روز طول کشید، ۱ ماه تأخیر بعد از مبایعه‌نامه تقریباً ماشین با ۴۵ روزتأخیر به دستم رسید هم بهم روز شماره ۱۵۰ دادن و ازم ۷میلیون هم بیشتر گرفتن اون روز خیلی عصبانی بودم که چرا باید پول بدم امّا بعداً دیدم هم ماشین رو یکسال بالاتر بهم دادن هم به جای تک رادار بدون اتوپارک ، با ۳ رادار با اتوپارک و دوربین ۳۶۰ بهم دادن و الان واقعاً بابت اینکه اون روز الکی ناراحت شدم خیلی ناراحتم اگر قصد خرید با اصالت آپشن رودارین و شرکتی که از مدیر عامل تا نگهبان جوابگو و پیگیر کارتون هستن من عظیم خودرو را پیشنهاد میدهم و الان هم باز اقدام به خرید کردم.

 14. من رفتم عظیم خودرو به خاطر ۵ میلیون معامله بهم خورد کارشناس بیچاره می‌گفت مال ما اصالت آپشن داره آپشن ها فابریکه امّا من به خاطر قیمت رفتم جای دیگر و الان واقعاً پشیمانم ـ تصادف کردم ایربگ ها بازنشد و همسرم و فرزندم دچار سانحه شدن و الان می فهیم قیمت مهمه امّا نه اندازه آپشن و خدمات و اعتبار.

 15. من سالهای قبل از عظیم خودرو خرید کردم اون زمان که تو کارگر دفتر داشتند و بعد هم که به دفتر حقانی رفتند اونجاهم برای یکی از دوستانم خرید کردم، اون زمان درست طبق قرارداد و مفاد آن رفتار می کردند، حالا شاید بزرگتر و یا نوعی خودرو ساز هم دارن میشن کمی بهم ریخته هستن ولی یادمه اون زمان مدیریتش حسابی مشتری را نگهداری و مراقبت می کرد.الان بعضی از این خبرا که میشنوم بارم نمیشه.ولی میشه فهمید این ها مخاطرات بزرگ شدن و توسعه پیدا کردن هست.امیدوارم به روزهای اوج خودش برگرده.

 16. من یک سال پیش تو عظیم خودرو ثبت نام کردم گفتن ۶ ماه میدیم
  سر شش ماه مابقی پول و ریختم وقرار بود ظرف ١ ماه دیگه ماشینو تحویل بگریم بعد الان قریب به یک سال شده وخبری از ماشین نیست
  حالا اون موقع میگفتن اگر شرکت عظیم خودرو نتونه به تعهداتش عمل کنه ٢٧ درصد سود میده
  حالا که نمیتونه ماشین بدن به من میگن١۴ درصد سود میدیم
  پس حواستون باشه ثبت نام نکنید

 17. با سلام شرکت داتیس خودرو فقط زرق و برق و کارمندای چرب زبون داره پول مردم میگیرن بعد چندین ماه تازه اصل پول خودتم نمیتونی بگیری من خودم از این شرکت خرید کردم ولی بیش از ۹ ماهه نه تونستم ماشینی بگیرم نه اصل پولمو.
  از دولت میخوام جلو این جور موارد بگیره نذاره یه عده سود جو از اب گل الود ماهی بگیره و به ریشش بخنده. تعجب میکنم این شرکت با اینکه اصلا مجوزی برای واردات خودرو و لیزینک و فروش اقساطی نداره چطور اجازه میدن حتی نمایشگاه بزنه و توی نمایشگاه شرکت کنه ..

 18. شرکت کارما یک … بردار هست من ۱۳ شهریور ۹۶ پول ماشین را پرداخت کردم بعد از اون با کلی دوندگی گفتند زمان تحویل ۱۵ مهر هست از ۱۵ مهر تا الان ۲ هفته به ۲ هفته عقب انداختند تا انصراف دادم و قرار شد پول را ۱۴ دی پس بدن که امروز با کلی دعوا گفتند یا بیا پولتو تو ۲ قسط برای ۲۷ دی و ۱۸ بهمن بدیم یا به جاش ماشین داخلی بدیم.که همین حرفاشونم میدونم که رو هواست.نخرید از این …بردار ها هیچی

 19. شرکت دانیس خودرو به جز وعده سر خرمن دادن کاری بلد نیست خیلی راحت و توی روز روشن داره … میکنه
  خودرو ۹۰ روزه ویت نام کردم آذر ماه سال گذشته الان بیش از یکسال گذشته ، پول خودم هم هنوز پس ندادند و هر هفته به هفته بعد پاس میدن

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*