خانه / آخرین اخبار / اکران فروشنده اصغر فرهادی در اسرائیل

اکران فروشنده اصغر فرهادی در اسرائیل

فیلم سینمایی “فروشنده” ساخته اصغر فرهادی از ۲۶ اسفندماه (شانزدهم مارس) در مجموعه سینماهای “لو” در رژیم صهیونیستی اسرائیل به روی پرده خواهد رفت.

بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی مجموعه‌ سینماهای “لو”، آخرین فیلم اصغر فرهادی که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان سال ۲۰۱۷ را از آن خود کرده، قرار است به زودی در کشور اسرائیل اکران ‌شود.
فیلمهای اصغر فرهادی فروشنده اصغر فرهادی بیوگرافی اصغر فرهادی بازیگران فیلم فروشنده

گفتنی است سرمایه گذار این فیلم یک شاهزاده قطری و پخش کننده بین المللی آن نیز سایت آمازون است. این ترکیب به اندازه کافی پرحاشیه و معنا دار هست که بتواند پاسخ اتفاق عجیب اکران اسرائیلی این فیلم را روشن کند!

 

علاوه بر آن داستان این فیلم و تصویری که از ایران منعکس می کند نیز احتمالا باب میل مسئولان فرهنگی رژیم صهیونیستی قرار گفته است.

روزنامه کیهان نوشت:
درحالی که هنرمندان آزادی‌خواه و مستقل جهان در بایکوت رژیم صهیونیستی و رسانه‌های وابسته به آن رقابت می‌کنند و معمولا امکان نمایش یا اجرای آثار خود در فلسطین را ندارند، اصغر فرهادی هنوز هیچ واکنشی به خبر استقبال اسرائیلی‌ها به فیلم «فروشنده» نشان نداده است. در روزهایی که برخی افراد ساده اندیش سرگرم تبریک گفتن به جایزه اسکار اصغر فرهادی هستند و این نشان را نشانه موفقیت هنر ایرانی در جهان معرفی می‌کنند، رژیم صهیونیستی هم خریدار «فروشنده» شد!

روز گذشته سایت‌های صهیونیستی به تبلیغ فیلم «فروشنده» پرداختند و اعلام کردند که پیش فروش بلیط‌های این فیلم از روز ۱۶ مارس در اسرائیل آغاز می‌شود. پس از افشای هویت ضدایرانی و ضد دینی نماینده اصغر فرهادی در مراسم آمریکایی اسکار، استقبال اشغالگران قدس تازه‌ترین دستاورد این فیلم در آن سوی مرزهاست! اما واضح است که رژیم صهیونیستی از این فیلم به عنوان تبلیغی علیه ملت ایران استفاده خواهد کرد.

البته این اولین بار نیست که فیلمی از اصغر فرهادی در اسرائیل اکران می‌شود. پیش از این فیلم «جدایی نادر از سیمین» هم با استقبال این رژیم اشغالگر قدس مواجه شد و اسفند سال ۹۰ روی پرده سینماهای اسرائیل رفته بود. متأسفانه اصغر فرهادی، نه موقع اکران «جدایی…» و نه الان که «فروشنده» قرار است در اسرائیل به نمایش در بیاید هیچ واکنشی نشان نداده است. این درحالی است که معمولا هنرمندان آزادی خواه و مستقل جهان، امکان اجرا یا نمایش آثار هنری خود در فلسطین را ندارند. برخی منابع رایزنی تهیه کننده قطری فیلم را در نمایش فروشنده در سرزمین‌های اشغالی بی‌تأثیر نمی‌دانند. این تهیه کننده؛ «دوحه فیلم» متعلق به دختر امیر قطر است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*