خانه / بورس و سهام / سهام داران عمده بورس دست به کار شدند !

سهام داران عمده بورس دست به کار شدند !

به گزارش ساتین : در معاملات دیروز بازار سهام 502 میلیون سهم به ارزش دو هزار و 613 میلیارد و 826 میلیون سهم در بورس اوراق بهادار تهران خریداری شد.

 معاملات امروز بورس اوراق بهادار در 67 هزار و 794 دفعه انجام شد و شاخص کل با افت یک هزا رو 223 واحدی به 82 هزار و 28 واحد رسید. ارزش بازار سهام هم رقم 403 هزار میلیارد تومان را برای خود ثبت کرد.

در بازار امروز بیشترین ارزش معاملات به نام گروه دارویی ثبت شد؛ به طوری که 127 میلیون و 278 هزار سهم این گروه به ارزش 836 میلیارد و 726 میلیون ریال در بازار سهام تغییر مالکیت یافت. گروه فنی مهندسی و مالی نیز به ترتیب دومین و سومین صنعتی بودند که بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

تیپیکو که تازه وارد بورس اوراق بهادار است، امروز حجم معاملات بالایی را تجربه کرد و از همان ابتدای بازار، با صف خرید همراه شد، به طوری که پیش از آغاز معاملات صف خریدی بالغ بر 300 میلیون سهم داشت. در طول بازار صف خرید این سهم عرضه شد و در پایان ساعت معاملات صف خرید این سهم به 20 میلیون سهم رسید. در مقابل مپنا که چند ماهی است به یکی از لیدرهای بازار سهام تبدیل شده امروز صف فروش سنگینی را تجربه کرد.

از نیمه های بازار صف های فروش به سمت تعادل حرکت کردند و در بیشتر نمادها جمع آوری شدند. صف فروش شرکت های ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه ملی، باما، کالسیمین، توسعه معادن و فلزات، کارت اعتباری ایران کیش و سرمایه گذاری رنا از جمله نخستین شرکت هایی بودند که صف های فروششان جمع شد.

موثرترین ها بر شاخص

در معاملات امروز بازار سهام، مخابرات، مپنا، فولاد مبارکه، چادرملو، تاپیکو، همراه اول و سرمایه گذاری امید بیشترین تاثیر را بر روند شاخص داشتند.

خرید و فروش های امروز بازار سهام به گونه ای رقم خورد که شاخص صنعت با 955 واحد کاهش به 68 هزار و 965 واحد، شاخص بازار اول با یک هزار و 66 واحد کاهش به 61 هزار و 440 واحد و شاخص بازار دوم با هزار و 515 واحد کاهش به 155 هزار و 50 واحد رسید.

از میان شرکت هایی که سهامشان امروز میان سهام داران جابه جا شد، خدمات انفورماتیک، سرمایه گذاری دارویی تامین، کاشی و سرامیک حافظ، گروه صنعتی سدید، چرخشگر، پارس پامچال و صنعتی آما بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. در مقابل، بیشترین کاهش قیمت به نام شرکت های کارخانجات داروپخش، ماشین سازی نیرومحرکه، صنایع شیمیایی سینا، سرمایه گذاری ساختمان ایران و پارس سرام ثبت شد.

سنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*