خانه / بورس و سهام / “کماسه” و افزایش سرمایه 200 درصدی و انتقال کارخانه

“کماسه” و افزایش سرمایه 200 درصدی و انتقال کارخانه

به گزارش ساتین : براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، شرکت تأمین ماسه و ریخته گری، درآمد هر سهم را برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92، به میزان 603 ریال برآورد کرده، این در حالی است که براساس عملکرد واقعی 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه سال 92، درآمد هر سهم به میزان 507 ریال سود می باشد.

در این راستا نیکفر، مسئول امور سهام شرکت تأمین ماسه و ریخته گری، در گفتگو با  بورس نیوز اظهار داشت: مهمترین دلیل برآورد سود 603 ریالی افزایش نرخ فروش محصولات بوده و با توجه به پوشش 84 درصدی در گزارش 9 ماهه به نظر می رسد تا پایان سال بتوانیم بودجه برآوردی را به طور کامل پوشش دهیم.

نیکفر در خصوص کاهش مقدار تولید و فروش تصریح کرد: به دلیل تولید توأم ماسه خشک و تر، کیفیت ماسه تولیدی پایین آمده و در نتیجه مقدار تولید و فروش با کاهش مواجه می شود.

علاوه بر این، به دلیل مشکل زیست محیطی قصد انتقال کارخانه از فیروزکوه را داریم که در این رابطه محیط زیست، زمینی را برای این امر در نظر گرفته است.

وی افزود: در راستای انتقال کارخانه، به دلیل ایجاد تأسیسات زیرساختی و نصب دستگاه های جدید، قصد اعمال افزایش سرمایه 200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی در نظر گرفته شده که در صورت کسب مجوز از سازمان بورس و همچنین تأیید کارشناس رسمی دادگستری پس از ارزیابی های مربوطه این افزایش سرمایه به احتمال زیاد در سال 93 اعمال می شود. لازم به ذکر است، طی دو الی سه سال آینده انتقال کارخانه به محل جدید نیز به طور کامل صورت می گیرد.

مسئول امور سهام این شرکت بورسی پیرامون فروش صادراتی اظهار داشت: در گذشته، صادرات اندکی به کشورهای عربی انجام می شده اما هم اکنون به دلیل اینکه تأسیسات و تجهیزات تولیدی قدیمی هستند، در نتیجه حتی جوابگوی تولید داخل نبوده و بنابراین جهت صادراتی نیز نداریم.

وی در خاتمه سخنان خود گفت: به نظر می رسد پس از اعمال افزایش سرمایه و نصب دستگاه های جدید، میزان تولید نیز افزایش یابد.

یک نظر ثبت شده

  1. سهمی با احتمال بازدهی 50 درصدی…

    کماسه شرکتی با سرمایه 31.5 میلیارد یکی از کوچکترین سهم های بازار محسوب میشود .سهم به گفته مسئولینش در حال پیگیری افزایش سرمایه 200 درصدی از محل ارزیابی دارایی هاست

    سهم در یک حرکت شارپی از محدوده 700 تومان تا 1200 تومان رشد کرد و بازدهی 70درصدی در آذر و دیماه به همراه داشت که پس از برخورد به مقاومت خود و همراه شدن با روزهای منفی بورس اصلاح شدیدی را به خود دید .

    کماسه امروز در قیمت 9168 در صف فروش به سر می برد ولی معاملات روز شنبه برای سهم خیلی مهم هست چرا که با رسیدن به قیمت محدوده 894 ریال هم به محدوده 61.8 فیبوی اصلاحی خود میرسد و هم حمایت روانی 900 را در پیش روی دارد و rsi هم در این نقطه به خط روند نزولی خود برخورد می کند.در صورت برگشت از محدوده 61.8 سهم مستعد تشکیل الگوی هارمونیک AB=CD میشود که این الگو هدف قیمتی 1323 تومان را نشانه خواهد گرفت که بازدهی نزدیک 50 درصدی دارد. ولی اگر به این قیمت واکنش نشان ندهد حمایتهای بعدی سهم 859، 777 و حمایت قوی 700 تومان می باشد .

    *** این تحلیل پیشنهاد خرید یا فروش سهم نمی باشد***

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*