خانه / آخرین اخبار / ساعت بازی امروز پرسپولیس – پیکان

ساعت بازی امروز پرسپولیس – پیکان

هفته بیست‌ و ششم لیگ برتر امروز چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶ با برگزاری دو دیدار در تهران و مشهد آغاز خواهد شد که در دیدار مهم‌  شاگردان برانکو ایوانکوویچ به مصاف پیکان خواهند رفت. 
هر دو دیدار حساسیت خاص خود را دارند و تیم‌های صدرنشین و قعرنشین لیگ با نتیجه‌ای که در دیدار امروز خود کسب خواهند کرد تا حدی تکلیف‌شان را برای ادامه لیگ بهتر خواهند شناخت. پرسپولیس در صورت برد ۸۰ درصد راه قهرمانی را طی کرده و سیاه‌جامگان نیز در صورت عدم پیروزی شانس خود را برای بقا در لیگ کمتر از قبل خواهد دید. در زیر نگاهی به این دو دیدار می‌اندازیم:

پرسپولیس – پیکان (ساعت ۱۸:۵۰)

شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از دو باخت پی‌درپی مقابل الریان قطر و نفت آبادان حال خود را در نزدیکی بحران می‌بینند. کمتر کسی انتظار داشت تیم برانکو به یکباره به این شکل نتیجه بگیرد، مخصوصاً اینکه تیمش با تمام مهره‌های خود در آبادان شکست خورد.
خیلی‌ها امیدوار بودند برانکو بعد از این دو شکست مجوز بازگشت رامین رضاییان به تیمش را صادر کند، اما او بر تصمیم قبلی خود پافشاری کرد تا به نوعی اعلام کند شکست‌های اخیر تیمش ارتباطی به نبود رضاییان نداشته است. تنها بازیکن مصدوم پرسپولیس برای بازی با پیکان فرشاد احمدزاده است و این امکان وجود دارد این بازیکن در بازی امروز جای خود را به صادق محرمی بدهد.
برانکو در آبادان دلیل شکست تیمش را خستگی عنوان کرد و به این خاطر روز یکشنبه این هفته را به تمامی شاگردانش استراحت داد. او همچنین تمرینات سرخپوشان را به پشت درهای بسته انتقال داد و به نوعی سعی کرد آرامش را به جمع سرخپوشان برگرداند.
پرسپولیس برای اینکه سرنوشت قهرمانی خود را به هفته‌های پایانی نکشاند چاره‌ای ندارد جز اینکه سه امتیاز خانگی این بازی را کسب کند. مسئله دیگر اینکه پرسپولیس سه بازی سخت دیگر هم در لیگ قهرمانان آسیا پیش‌رو دارد و برای اینکه در این رقابت‌ها با شرایط بهتری به میدان برود باید قبل از اتمام لیگ قهرمانی‌اش را قطعی کند. در سوی دیگر پیکان بسیار امیدوار است با کسب مقام چهارمی لیگ این شانس را داشته باشد تا در صورت قهرمانی تراکتورسازی در جام حذفی، برای اولین بار سهمیه آسیا را بگیرد.
این تیم در حال حاضر با ذوب‌آهن رده چهارمی هم‌امتیاز است و از مدعیان اصلی کسب این رده به حساب می‌آید. مرتضی آقاخان تنها غایب پیکان در دیدار امروز این تیم مقابل پرسپولیس است و امید اول این تیم برای گلزنی نیز گادوین منشا ۱۲ گله به شمار می‌آید. این مهاجم نیجریه‌ای انگیزه زیادی دارد تا در دیدار فردا توجه برانکو را به خود جلب کند. جدال او با مدافعان پرسپولیس جالب توجه خواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*