خانه / آخرین اخبار / ساعت بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ +پیش بازی

ساعت بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ +پیش بازی

رئال مادرید که در دیدار رفت موفق شده بود ۲-۱ بایرن را شکست دهد و مونیخ را با پیروزی ترک کند، حالا در خانه باید از پیروزی مهم خود دفاع کند تا برای سومین سال پیاپی به فینال چمپیونزلیگ صعود کنند. شاگردان زیدان که در دو دوره اخیر رقابت ها به قهرمانی دست پیدا کرده اند، به دنبال رکورد شکنی و ثبت یک هت تریک خواهند بود و این موضوع انگیزه ویژه ای به آنها داده تا در بازی امروز با تمام وجود در زمین ظاهر شوند و برای صعود تلاش کنند.

در سوی دیگر میدان، بایرن مونیخ که فصل خوبی را با هاینکس سپری کرده، در این رویاست که با سرمربی ۷۲ ساله خود، برای دومین بار سه گانه را فتح کند.  هر چند که رسیدن به این رویا هنوز ممکن است ولی بایرن به خوبی می‌داند که چه کار دشواری پیش روی آنها خواهد بود. شاگردان هاینکس که در دیدار رفت عملکرد بسیار خوبی داشتند، متحمل شکست شده و حالا باید در خانه رئال به دنبال کسب پیروزی برود.

در ۶ تقابل اخیری که دو تیم به مصاف یکدیگر رفته اند، رئال در هر ۶ بازی به پیروزی رسیده و بایرن مونیخ به دنبال به هم زدن این روند استثنایی رئال است و باید طلسم کسب پیروزی را بشکند. دنی کارواخال، غایب مهم رئال برای این بازی است، هر چند حضور ناچو، واران و ایسکو مشخص نیست. جای خالی کارواخال در سمت راست خط دفاعی را احتمالا لوکاس پر خواهد کرد که در دیدار رفت نیز عملکرد خوبی در این منطقه داشت.

در آن سو، جروم بواتنگ، کومان، ویدال، روبن و نویر غایب خواهند بود و داوید آلابا که در دیدار رفت به علت مصدومیت غایب بود، در فهرست بایرن حضور دارد؛ هرچند که ممکن است فیکس نباشد.

زمان و مکان برگزاری مسابقه

زمان بازی: سه شنبه | ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ هجری شمسی |۱ می ۲۰۱۸ میلادی

ساعت: ۲۳:۱۵

ورزشگاه: سانتیاگو برنابئو

داور بازی؛ جونیت چاکر

خلاصه ای از بازی رفت

بازی رفت دو تیم فوق العاده جذاب بود. باواریایی ها از ابتدا دچار مشکلاتی عجیب شدند و در همان دقایق ابتدایی روبن و بواتنگ را از دست دادند. با این وجود این تیم هاینکس بود که توسط کیمیش گل اول بازی را زد اما کهکشانی ها طی دو غافلگیری توانستند دو گل را به ثمر برسانند. علی رغم برتری باواریایی ها در آمار، تیم زیدان توانست با نتیجه ۲-۱ پیروز شود. دو گل کهکشانی ها را مارسلو و آسنسیو به ثمر رساندند.

شاگردان زیدان هم دو مصدوم در نیمه دوم داشتند. آن ها کارواخال و ایسکو را به دلیل مصدومیت تعویض کردند اما نکته جالب تر این که مارتینز، دیگر بازیکن بایرن مونیخ هم مصدوم شد تا پنج تعویض از شش تعویض بازی از روی اجبار صورت بگیرد. مارسلو بهترین بازیکن این دیدار شد.

بازی برگشت؛

با وجود پیروزی در خانه حریف، شاگردان زیدان خوب می دانند که هنوز کار صعود تمام نشده است. آن ها سال قبل هم در آلیانز آرنا ۲-۱ پیروز شدند اما در بازی برگشت کار به وقت های اضافه کشید.

بایرن مونیخ؛ باواریایی ها همچنان با قدرت در بوندس لیگا ظاهر شده اند. آن ها قهرمانی خود را در لیگ قطعی کرده اند. از طرفی در فینال جام حذفی هم در برلین باید به مصاف آینتراخت فرانکفورت بروند و قهرمانی در این جام هم چندان دور به نظر نمی رسد. با این حال آن ها تمام تمرکزشان را روی فتح لیگ قهرمانان اروپا گذاشته اند. با به گفته های هاینکس باواریایی ها هنوز به بازی برگشت امید دارند. البته بدون شک لشکر مصدومان آن ها را کمی از این رویا دور خواهد کرد. پنج بازیکن ترکیب اصلی در بازی برگشت به دلیل مصدومیت حضور نخواهند داشت و احتمال دارد آلابا هم به این لیست اضافه شود.

مصدومان؛ نویر، بواتنگ، ویدال، کومان، روبن

باواریایی ها همراه خود به مادرید چند بازیکن را از تیم دوم برده اند. شابانی، مای و دورش بازیکنانی هستند که در این لیست حضور دارند.

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا گلزنان لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب جدول لیگ قهرمانان اروپا 2017 پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار ورزشی اخبار رئال مادرید uefa champions league 2016 17

رئال مادرید؛ کهکشانی ها وضعیت متفاوتی دارند. آن ها خیلی وقت است که از کوپا دل ری حذف شده اند. به علاوه شب گذشته بارسلونا نیز توانست قهرمانی اش در دیگر جام داخلی اسپانیا را قطعی کند. بدین ترتیب هر دو جام داخلی از دسترس رئال خارج شدند. آن ها حالا فقط و فقط به جامی که در آن استاد هستند، امید دارند. جامی که دو سال پیاپی آن را بالای سر برده اند. تیم زیدان پاری سن ژرمن و یوونتوس را حذف کرد و حالا در آستانه حذف دیگر قدرت اروپا یعنی بایرن مونیخ قرار دارد. باید دید آن ها می توانند دوباره به فینال برسند یا خیر! 

مصدومان؛ غیبت کارواخال قطعی است. ایسکو و ناچو هم مصدوم بودند اما در تمرینات شرکت کردند و احتمال حضور آن ها برابر بایرن مونیخ وجود دارد.

نکات جالب بازی

سهم دو تیم از ۲۵ دیدار رودررو، ۱۲ برد برای رئال مادرید و ۱۱ برد برای بایرن مونیخ بوده است. دو بازی باقی مانده هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

 رئال مادرید ۳۹ گل وارد دروازه بایرن مونیخ نموده، در حالی که بایرن مونیخ ۳۷ بار دروازه حریف را باز کرده است.

این دوازدهمین مصاف دو تیم در مرحله حذفی جام باشگاه های اروپا/ لیگ قهرمانان اروپا است. در ۱۱ مصاف قبلی، ۶ بار رئال مادرید در مجموع دو دیدار صعود کرده است و سهم بایرن مونیخ ۵ صعود بوده است

این بازی، هفتمین مصاف دو تیم در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا/ لیگ قهرمانان است. در شش مصاف قبلی، ۴ بار باواریایی ها پیروز بوده اند و ۲ بار کهکشانی ها.

آخرین بازی دو تیم در سانیتاگو برنابئو با نتیجه ۴-۲ به سود رئال مادرید به پایان رسیده است.

کریستیانو رونالدو با ۹ و جیووانی البر با ۴ گل، بهترین گلزنان دو تیم در برابر هم هستند.

هاینکس ۱۱ بار برابر تیم های اسپانیایی ها بازی کرده که در ۸ مرتبه از آنها، برنده بوده است.

زیدان ۸ بار برابر تیم های آلمانی قرار گرفته که در تمام موارد برنده بوده است.

سریع ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان در تقابل دو تیم به ثمر رسیده است. روی ماکای این گل را در ثانیه ۱۰.۱۲ در ۷ مارس ۲۰۰۷ به ثمر رسانده است

کریستیانو رونالدو، تنها بازیکنی است که در این بازی هتریک کرده است.

زیدان و هاینکس هر کدام در صورت کسب عنوان قهرمانی این فصل در چمپیونز لیگ، می توانند با ۳ قهرمانی اروپا، خود را به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ این رقابت ها در کنار کارلو آنچلوتی (میلان و رئال مادرید) و باب پیزلی (لیورپول) قرار دهند.

بایرن مونیخ هر شش دیدار قبلی خود برابر رئال مادرید را با شکست به پایان برده است.

شش دیدار اخیر دو تیم برابر هم ۱۸ گل داشته که سهم رئال مادرید ۱۳ و سهم بایرن مونیخ ۵ گل بوده است.

شش دیدار اخیر دو تیم برابر هم ۱۵ کارت زرد و ۲ کارت قرمز داشته است. سهم کهکشانی ها ۵ کارت زرد و سهم باواریایی ها ۱۰ کارت زرد و ۲ کارت قرمز بوده است.

ترکیب احتمالی دو تیم از نگاه هواسکورد

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا گلزنان لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب جدول لیگ قهرمانان اروپا 2017 پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار ورزشی اخبار رئال مادرید uefa champions league 2016 17

بهترین بازیکنان دو تیم از نگاه هواسکورد

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا گلزنان لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب جدول لیگ قهرمانان اروپا 2017 پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار ورزشی اخبار رئال مادرید uefa champions league 2016 17

تاریخچه دیدار های رئال مادرید و بایرن مونیخ

سهم دو تیم از ۲۵ دیدار رودررو، ۱۲ برد برای رئال مادرید و ۱۱ برد برای بایرن بوده و فقط دو بازی با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. رئال مادرید ۳۹ گل وارد دروازه بایرن مونیخ نموده، در حالی که بایرن مونیخ ۳۷ بار دروازه حریف را گشوده است.

فصلبایرن مونیخرئال مادرید
۱۹۷۵-۷۶۳۱
۱۹۸۶-۸۷۴۲
۱۹۹۹-۰۰۲۳
۲۰۰۰-۰۱۳۱
۲۰۱۱-۱۲۳۳
۲۰۱۳-۱۴۰۵
۲۰۱۷-۱۸۱۲

دوران پیش از لیگ قهرمانان

در دهه ۷۰، باوارایی ها شرایط بهتری نسبت به قوهای سپید داشتند و گرد مولر هر ۳ گل تیمش را در مرحله نیمه نهایی سال ۱۹۷۶ برابر رئال به ثمر رساند تا در نهایت بایرن سومین قهرمانی متوالی را کسب کند.

در سال ۱۹۸۷، این سناریو باز هم تکرار شد و بایرن این بار ۱-۴ حریف قدرتمند خود را در مجموع مغلوب کرد.

یک سال بعد کهکشانی ها با پیروزی ۳-۴ انتقام خود را از حریف آلمانی در مرحله یک چهارم گرفتند اما در نیمه نهایی، مغلوب آیندهوون شدند.

اوج رقابت (۱۹۹۹-۲۰۰۲)

در بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲، کهکشانی ها ۳ بار موفق شدند بر بام اروپا تکیه بزنند و علیرغم شکست بایرن برابر یونایتد در سال ۱۹۹۹، آنها نیز در سال ۲۰۰۱ قهرمانی را از آن خود کردند. طی این ۵ فصل، بایرن و رئال مجموعا ۸ بار به مصاف یکدیگر رفتند.

در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ دو تیم در مرحله گروهی با هم روبرو شدند که بایرن موفق شد با نتایج پرگل ۱-۴ و ۲-۴ حریف پرآوازه را مغلوب کرده و لقب (جانور سیاه) را از رسانه های حامی مادرید دریافت کند.

اما در همان فصل کهکشانی ها در مرحله نیمه نهایی نیز به مصاف بایرن رفتند و در مجموع موفق شدند حریف آلمانی را با درخشش نیکولاس آنلکا ۲-۳ پیروز شده و در نهایت عنوان قهرمانی را ازآن خود کنند.

فصل بعد و با درخشش جیوانی البر، این بار بایرن در مرحله نیمه نهایی رئال را مغلوب کرد و با غلبه بر والنسیا در فینال، به ۲۵ سال ناکامی خود در قاره سبز پایان داد.

سومین فصل متوالی، باز هم این دو قدرت سنتی فوتبال اروپا این بار در یک چهارم مقابل هم صف آرایی کردند که لوس بلانکوس مجموعا با پیروزی ۲-۳، راهی نیمه نهایی شده و در نهایت سومین قهرمانی طی ۵ فصل را نیز از آن خود کرد.

نبردهای ۱۵ سال اخیر

علیرغم عدم کسب موفقیت در اواسط دهه اول هزاره جدید، رقابت این دو تیم به قوت خود باقی ماند. در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳، مادریدی ها با درخشش زیدان بر حریف خود غلبه کردند و در سال ۲۰۰۶، گل به یادماندنی روی ماکای در ثانیه ۱۲ در نهایت حکم به صعود باوارایی ها داد.

در سال ۲۰۱۱، دو تیم یک بار دیگر همدیگر را در مرحله نیمه نهایی یکدیگر را ملاقات کردند که کار در نهایت در برنابئو به ضربات پنالتی کشید و نویر با مهار پنالتی های کاکا و رونالدو، حکم صعود بایرن به فینال را امضا کرد.

۳ فصل پیش، کهکشانی ها با هدایت کارلتو بدترین باخت خانگی تاریخ بایرن در اروپا را رقم زدند و با درخشش رونالدو، در مونیخ ۰-۴ و مجموعا ۰-۵ حریف را مغلوب کرده و با گذشتن از سد اتلتیکو در فینال، برای دهمین بار فاتح اروپا شدند.

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*