خانه / آخرین اخبار / تصویری از قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR منتشر شد

تصویری از قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR منتشر شد

در مراسمی با حضور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ATR و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره ATR امضا شد. 

فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم  با اشاره به اینکه قراردادی که امروز امضا شد برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR  هفتاده نفره ملخی  است، گفت:  این هواپیما توانایی پرواز ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر را در شرایط عادی دارد. 
 مشخصات هواپیما ATR قرارداد خرید هواپیما ایرباس قرارداد ایران با بوئینگ قرارداد ایران با ایرباس دولت تدبیر و امید خرید هواپیمای مسافربری توسط ایران بوئینگ 777 ایرباس 350

 قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR 
وی با بیان اینکه هواپیمای ATR در هر ساعت ۶۵۰ کیلوگرم سوخت مصرف می‌کند که رقم مناسبی است، افزود: براساس قرارداد ۲۰ فروند هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی تحویل ایران می‌شود. 

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه براساس قرارداد قطعی ۲۰ فروند دیگر نیز به صورت اختیاری گنجانده شده که در صورت تفاهم تعداد هواپیماهای ATR به ۴۰ فروند افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در حال حاض ۴ فروند از این هواپیماها آماده شده که تا یک ماه دیگر به تهران منتقل می‌شوند. 

پرورش  همچنین تاکید کرد: براساس قرارداد قطعی امروز تا پایان سال جاری میلادی ۵ فروند هواپیمای دیگر و در مجموع ۹ هواپیمای دیگر تحویل ایران می‌شود. 

وی یادآور شد: براساس قرارداد امضا شده با ATR‌ پیش‌بینی‌های لازم با نهادهای توانمند داخلی برای تولید قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هواپیماهای ATR در ایران مشارکت خواهد شد.

تاکنو هیچ جزییاتی از متن این قرارداد و سایر قرارداهای خرید هواپیما منتشر نشده است.

رسانه های اصلاح طلب عکس زیر را به عنوان قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR منتشر کرده اند

مشخصات هواپیما ATR قرارداد خرید هواپیما ایرباس قرارداد ایران با بوئینگ قرارداد ایران با ایرباس دولت تدبیر و امید خرید هواپیمای مسافربری توسط ایران بوئینگ 777 ایرباس 350

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*