خانه / آخرین اخبار / مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۶ چقدر است؟

مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۶ چقدر است؟

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۹۶

بر این اساس به گفته سخنگوی دولت، مستمری خانوارهای تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سال‌جاری ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

 

افزایش این مستمری برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از سوی دولت صورت خواهد گرفت. پیش از این سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد درتاریخ ۱۹ دی ماه سال ۹۵، دریک برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از افزایش ۵/ ۲ برابری مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد خبر داده بود.

فتاح در آن گفت‌وگو اعلام کرده بود که «با توجه به مصوبه اخیر مجلس میزان مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد به حداقل ۱۸۰ هزار تومان خواهد رسید که معادل ۵/ ۲ برابر شدن مستمری آنها است.» رئیس کمیته امداد همچنین اعلام کرده بود که به‌طور متوسط هر خانواده تحت پوشش کمیته امداد ماهانه ۷۲ هزار تومان از این محل مستمری می‌گیرد. همچنین پیش از این انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کمترین مبلغ پرداختی به مددجویان بهزیستی را ۵۷ هزار تومان و بیشترین میزان آن ۱۲۰ هزار تومان برای خانواده‌های پنج نفر به بالا اعلام کرده بود. او همچنین گفته بود کف مستمری پرداختی سازمان به مددجویان بهزیستی هر سال مطابق قانون ۲۰ درصد افزایش یافته است.

روز ۱۸ دی ماه ۹۵، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف کردند تا حداقل مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را علاوه بر یارانه ای که اکنون دریافت می کنند به میزان ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار افزایش دهند.

مقرر شده بود اعتبارات این افزایش از محل منبع هدفمند سازی یارانه‌ ها و حذف خانواده ‌های پردرآمد تامین شود.

مصوبه مجلس، با ۱۸۳ رای موافق به تصویب رسید.

بر اساس آمار، بیش از یک میلیون و ۶۲۰ هزار خانواده از کمیته امداد امام خمینی (ره) مستمری ماهیانه دریافت می کنند و ۴۵۰ هزار خانوار نیز مستمری بگیر سازمان بهزیستی کشور هستند.

۶ دیدگاه

 1. ستاد هدفمندسازی یارانه ها با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد در راستای اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و به منظور افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور مستمری مددجویان مذکور به صورت علی الحساب به شرح جدول ذیل افزایش یافته و علاوه بر یارانه پرداختی فروردین ماه در ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۶ به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد گردید:

  ۹۵۰,۰۰۰ ریال برای خانوار یک نفره
  ۱,۸۹۰,۰۰۰ ریال برای خانوار دو نفره
  ۲,۵۳۰,۰۰۰ ریال برای خانوار سه نفره
  ۳,۳۷۰,۰۰۰ ریال برای خانوار چهار نفره
  ۳,۶۵۰,۰۰۰ ریال برای خانوار پنج نفره و بیشتر

  (8)(3)
 2. پس ما عضو بهزیستی هستیم اما همون ۴۵۵۰۰رو دادن این چطوره اخه

  (0)(1)
 3. سلام.پسرم تحت پوشش بهزیستی هست ولی مبلغی اضاف واریز نکردن.آیا به ایشون تعلق میگیره.ممنون

  (4)(0)
 4. سلم من تحت پوشش کمیته امدا هستم قبل از اینکه این طرح اجرا بشه شماره حساب دادیم بابت واریز حقوق ولی الان با پیدا کردن افزایش یارلنه و واریز ان به کارت یارانه حقوق ها هم در کارت یارانه واریز میشه که در عمل الان کارتی که برای واریز حقوق هست دیگه به کار نمیاد در ضمن قرار بود ۲۰%به حقوق ها اضافه بشه و نه مستمری که با مبلغ یارانه ها محاسبه بشه توضیح بدهید تا روشن بشیم ببینیم قضیه چیه

  (12)(20)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*