خانه / سیاسی / ثبت نام برادر هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری +سوابق

ثبت نام برادر هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری +سوابق

محمد هاشمی ،برادر مرحوم آیت الله هاشمی برای ثبت نام در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
محمد هاشمی گفت: شرایط مهیا باشد تا آخر می‌مانم و رقابت می‌کنم.

برادر مرحوم آیت الله هاشمی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من با توجه به آرمان و اندیشه مرحوم هاشمی که اعتلای ایران، رفاه و آسایش برای مردم است، بر آن شدم از این طریق در حد توان خود، آرمان‌های ایشان را پیگیری کنم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم شما فردی بوده یا تصمیم جمعی خانواده مرحوم هاشمی بوده است، ‌اظهار کرد: این تصمیم، تصمیم جمعی خانواده ایشان است.

هاشمی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع روحانی کنار خواهید رفت؟ تصریح کرد: این حرف‌ها برای کناره گیری زود است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که آیا شما با اصلاح طلبان هم مشورت کرده‌اید؟ گفت: با برخی افراد در این زمینه صحبت کرده‌ام که نمی‌خواهم نامی از آنها ببرم. من هم مشورت داشته‌ام و هم به من تکلیف شده که در انتخابات حضور داشته باشم، زیرا صحنه‌های انتخابات بسیار حساس است و به من تکلیف شد که در صحنه حضور داشته باشم.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات مستقل است افزود: ضرورت هایی وجود داشته که من کاندیدا شوم از جمله توصیه‌های مرحوم هاشمی. نظر ایشان این بود که با توجه به صحنه رقابت‌ها حتما لازم است بیشتر از یک نفر در صحنه حضور داشته باشد و من بر این اساس وارد انتخابات شدم.

خبرنگاری در ادامه از هاشمی پرسید که نظر شما در مورد ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چیست؟ که وی در پاسخ گفت: این مساله با حوزه مقام معظم رهبری مرتبط می شود که از ماه گذشته نقل و قولهایی در مورد جلسه احمدی نژاد با رهبری مطرح شده است و نمی توانم در این زمینه خیلی اظهار نظر کنم.

وی در پایان درباره اولویت‌های دولت احتمالی وی نیز تصریح کرد: قانون و برنامه ششم توسعه اولویت‌ها را مشخص کرده و من هم بر اساس همین اولویت ها عمل خواهم کرد.

 سوابق محمد هاشمی رفسنجانی خانواده هاشمی رفسنجانی بیوگرافی محمد هاشمی رفسنجانی برادر هاشمی رفسنجانی انتخابات ایران 96 اخبار انتخابات ریاست جمهوری 96
محمد هاشمی در ۱۳۲۱ خورشیدی در رفسنجان متولد شد. او یکی از ۸ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌بی‌بی صفریان است. در دانشگاه برکلی کالیفرنیا تحصیل کرد و دارای فوق لیسانس مدیریت و دارای تحصیلات حوزوی است.

از فعالیت‌های سیاسی او می‌توان به مشارکت فعال در نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی در دهه ۱۳۴۰ اشاره کرد که به دستگیری و تبعید و زندان وی انجامید. او در پایه‌گذاری و اداره انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا مشارکت داشت.

از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران بود و در تأسیس حزب کارگزاران سازندگی به عنوان عضو مؤسس شرکت کرد. او عضو سابق شورای مرکزی و کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی است.

از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۷۳ رئیس سازمان صداوسیما بود و سپس مدتی در وزارت امور خارجه ایران کار کرد. وی از سال ۱۳۷۵ تا دوره ششم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

او برادر اکبر هاشمی رفسنجانی می‌باشد.

سوابق محمد هاشمی رفسنجانی خانواده هاشمی رفسنجانی بیوگرافی محمد هاشمی رفسنجانی برادر هاشمی رفسنجانی انتخابات ایران 96 اخبار انتخابات ریاست جمهوری 96

سمت‌های اجرایی و حکومتی محمد هاشمی

معاون وزیر کشاورزی
معاون نخست‌وزیر
سرپرست وزارت امور خارجه
ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی (از ۱۳۶۳ تا ۱۳۷۳)
قائم مقام وزیر امور خارجه
معاون اجرایی رئیس‌جمهوری
عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام (از ۱۳۷۵ تاکنون)
ریاست دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

۱ دیدگاه

  1. آقای روحانی، انتظار می رفت شعارهای آزادی ی فرگیر، امنیت پایدار، اشتغال مولد را که در پوسترهای انتخاباتی تان نوشته اید در مناظره ی تلویزیونی مطرح می کردید و توضیح می دادید که آیا: آزادی ی فراگیر مخالفان نظام را هم در بر می گیرد؟ منظور از امنیت پایدار فقط جلوگیری از حمله داعش به ایران است و یا کیف قاپی و مزاحمت خیابانی برای زنان و ربودن آنان را نیز شامل می شود؟ برای ایجاد اشتغال مولد چه سرمایه ای قرار است به کار گرفته شود آیا سرمایه ی دولتی و یا سرمایه گذاری ی بخش خصوصی؟ سرور گرامی، مطمئن باشید سرنوشت انتخابات ۹۶ بستگی به شفافیت گفتار شما دارد موفق باشید محمد رضا کیانفر ۰۹۳۶۵۴۷۶۳۲۲

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*