خانه / سیاسی / قالیباف :بعد از ۴ سال حرف و بی عملی، مجبور به بی صداقتی شدند

قالیباف :بعد از ۴ سال حرف و بی عملی، مجبور به بی صداقتی شدند

محمدباقر قالیباف شهردار تهران پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری اظهار داشت: روزهای سرنوشت سازِ اردیبهشتِ ۹۶، زمانی است برایِ یک انتخابِ تاریخی؛ چرا که قرار است تصمیمی بس بزرگ برای امروزِ خود و آینده‌ی فرزندانمان بگیریم.

وی افزود: یا رئیس جمهورِ فعلی مسیری که در پیش گرفته است را ادامه خواهد داد و یا در وضعِ موجود، تغییری بنیادین ایجاد خواهیم کرد.

شهردار تهران گفت: وضعِ موجود، نتیجه حاکم شدنِ مدیریتی است که برداشت دقیقی از واقعیت‌های اجرایی کشور نداشته و ندارد، لذا برای کسبِ رای، وعده ۱۰۰ روزه می‌دهد و بعد از ۴ سال حرف و بی عملی، مجبور به بی صداقتی می‌شود و آن وعده را انکار می‌کند. حال آیا می‌توان به دیگر وعده‌های او اعتماد کرد؟ «من نگفتم» نتیجه‌ی همین بی عملی و بی صداقتی است.قالیباف گفت: آقایِ روحانی از بهتر شدنِ وضعیتِ اقتصادی می‌گوید، اما اگر وی پای خود را از درون اتاق شان بیرون بگذارند و میانِ مردم بروند، از واقعیت‌های ملموسِ دَرونِ جامعه، تصویر دقیق تری پیدا می‌کنند و برایشان روشن می‌شود که تن‌ها ۴ درصدِ جامعه از وضعِ موجود رضایت دارند. واقعیت این است که اقشار مختلف از این که واحدهایِ تولیدیِ بزرگ و کوچک یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند یا کارگرانِ خود را به اجبار کاهش می‌دهند، بسیار ناراضی اند.

وی ادامه داد: اگر آقایِ رییس جمهور میانِ مردم بودند، می‌دیدند خانواده‌ها چگونه از بیکاریِ فرزندانِ تحصیل کرده خود رنج می‌برند و پدران برای اینکه از عهده مخارجِ روزمره زندگی برآیند، هر روز ساعت‌ها کار می‌کنند.

 وعده قالیباف سوابق محمدباقر قالیباف سخنرانی قالیباف برنامه قالیباف انتخابات ایران 96 اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری اخبار بدون سانسور سیاسی اخبار انتخابات ریاست جمهوری 96

شهردار تهران افزود: اگر آقایِ روحانی میانِ مردم بودند، به جای اینکه با «آمارهایِ کاغذی» از وضعیتِ خوبِ اقتصادی سخن بگویند، با گوش‌های خود می‌شنیدند که مردم می‌پرسند: چقدر شعار؟! چقدر وعده؟! و چقدر حرف؟!

شهردار تهران گفت: دادنِ یک فرصتِ چهارساله دیگر به دولتِ فعلی نیز، نخواهد توانست این اعتراض‌ها و نارضایتی‌ها را برطرف کند و در صورتِ «تکرارِ» این تجربه، نباید انتظارِ فردایی بهتر از دیروز داشت؛ اگر فردا بدتر از امروز نگردد. حرف کافی است، ۴ سال کافی است.

وی ادامه داد: اگر اینجا بودید، سوالی را صریح از من می‌پرسیدید که «قالیباف! قبلی‌ها هم همین حرف‌ها را می‌زدند، روی چه حسابی باید به حرف‌های شما اعتماد کنیم؟». پاسخِ من به دغدغه به حقِ شما، یادآوری یک نکته است که این حرف‌ها را قالیباف می‌زند و شما او را کاملا می‌شناسید، با همه قوت‌ها و ضعف هایش.

قالیباف گفت: شما می‌توانید به او اعتماد کنید، چون قالیباف هیچگاه از پشتِ میز‌ها مدیریت نکرده است، بلکه با لباسِ کار میان شما، وسطِ میدانِ عمل بوده است. شما می‌توانید به او اعتماد کنید، چون مثل تمامِ مسئولیت‌های قبلی اش، برنامه‌ای عملیاتی و متکی به ظرفیت‌های بزرگِ داخلی دارد.

شهردار تهران ادامه داد: شما می‌توانید به او اعتماد کنید، چون تیمی توانمند و پرانرژی، با ترکیبی از جوانی و تجربه، و روحیه‌ای جهادی را مسئولِ امور اجرایی کشور خواهد کرد. قالیباف هم، کم خطایِ فردی و کاری ندارد، اما همیشه بر این باور تکیه داشته است: «حرفی بزن که بتوانی عمل کنی» و سابقه اش نشان داده که همیشه متعهد به وعده هایش بوده است؛ و امروز یعنی ۲۶ فروردین ماهِ ۱۳۹۶ من، محمد باقر قالیباف، به شما تعهد می‌دهم، با توکل به خداوند منان و به پشتوانه شما، «دولتِ مردم» را تشکیل دهم و در یک دوره چهارساله با انقلابی اقتصادی درآمدِ کشور را دو و نیم برابر افزایش دهم، پنج میلیون شغل ایجاد کنم،نظامِ مالیاتی را به نفع ۹۶ درصدِ مردم تغییر دهم؛ و از همه مهم تر، برنامه‌ای مدون و دقیق برای حلِ مشکلاتِ فوریِ اقشارِ کم درآمد، اجرا کنم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*