خانه / آخرین اخبار / توجیه جالب کشتیرانی تایوان برای تعلیق همکاری با ایران!

توجیه جالب کشتیرانی تایوان برای تعلیق همکاری با ایران!

شرکت کشتیرانی یانگ مینگ که در حال حاضر با چالش هایی دست و پنجه نرم می کند، تصمیم به توقف همکاری خدمات کانتینری خود به ایران گرفته است.

رویترز در گزارشی خبر از قطع همکاری شرکت کشتیرانی یانگ مینگ تایوان با ایران داده است. رویترز می‌نویسد، این شرکت علت این قطع همکاری را “نگرانی‌ها در مورد افزایش تنش‌ها” نامیده است.

رویترز در گزارشی که در توضیح این مسئله منتشر شد نوشت، شرکت حمل و نقل دریایی یانگ مینگ تایوان که دچار مشکلاتی است خدمات کانتینری خود به ایران را قطع کرد. این شرکت نخستین شرکت خارجی است که یک سال پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران و ازسرگیری همکاری‌ آنان، ارائه خدمات خود به ایران را قطع می‌کند.

یانگ مینگ نهمین خطوط کشتیرانی بزرگ دنیا است که در مقایسه با دیگر خطوط کشتیرانی، بازیگر کوچکی در ایران محسوب می‌شود و تنها یک بار در هفته در ایران پهلو می‌گیرد.چندین شرکت کشتیرانی بزرگ دنیا از یک سال پیش که تحریم‌ها علیه ایران برداشته شد خدمات خود به ایران را آغاز کردند.

یکی از مدیران اجرایی شرکت یانگ مینگ به خبرگزاری رویترز گفته است که این شرکت “خدمات مستقیم خود به ایران را به دلیل نگرانی‌ها در مورد افزایش تنش‌ها قطع کرده است.”او افزود که این تصمیم بعد از بررسی “تحریم‌های اخیر علیه ایران و تنش‌های جاری ژئوپولیتیک در منطقه و آن چه که بین ایران، آمریکا و اروپا جریان دارد” گرفته شده است!

رویترز می‌نویسد، نمی‌تواند به طور مستقل تأیید کند که آیا این تصمیم به دلیل نگرانی‌های جدید درباره ایران گرفته شده یا حاصل تغییراتی در خود این شرکت تایوانی است که تلاش دارد هزینه‌های خود را بعد از خسارت ۶۲ میلیون دلاری در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ کم کند.

مدیر اجرایی نامبرده تأیید کرد که دلیل اساسی لغو همکاری با ایران تنش‌های ژئوپولیتک بوده نه کاهش هزینه‌ها.رویترز می‌افزاید، لغو همکاری تایوان با ایران در صنعت کشتیرانی، گواه دیگری است بر این که مبادلات تجاری با آن سرعتی که تهران امیدوار بود، بعد از برچیده شدن تحریم‌ها افزایش نیافته است.

منبع : پارسینه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*