خانه / آخرین اخبار / رئیس جمهور در حال کمک به کارگران ساختمان +عکس

رئیس جمهور در حال کمک به کارگران ساختمان +عکس

الکساندر لوکاشنکو گفت: قیمت متوسط هر متر مربع آپارتمان نوساز در کشور نباید بیش از حقوق یک ماه کارمندان باشد.

وی افزود:در حال حاضر قیمت تمام شده هر مترمربع آپارتمان در بلاروس در حدود ۵۰۰ دلار است که دولت بر حمایت خود برای ادامه روند ساخت مجتمع های مسکونی در سراسر کشور ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کند افراد نیازمند و ضعیف هم امکان خرید واحد مسکونی دارند.

این اظهارت در حالی صورت می گیرد که مردم بلاروس شدیدترین بحران اقتصادی را در چند سال گذشته دراین کشور تجربه می کنند.

در این کشور اروپایی متوسط دستمزد کارمندان به زیر ۲۰۰ دلار در ماه رسیده و رکود بازار اقتصادی علی رغم کمک های مالی روسیه همچنان ادامه دارد.

هر چند در دوسال گذشته هر متر مربع آپارتمان نوساز در مینسک پایتخت بلاروس بیش از ۲۰۰۰ دلار بود ،اکنون این رقم به کمتر از ۸۰۰ دلار رسیده و با این حال هزاران واحد مسکونی ساخته شده بدون خریدار مانده که نشان از کاهش شدید توان اقتصادی مردم دارد.

با این حال هزینه های زندگی و قیمت کالاهای مصرفی در این کشور بیش از دو برابر کشورهای همسایه بلاروس در اتحادیه اروپا و روسیه است که باعث شده، بلاروس در زمره فقیرترین کشورهای اروپایی قرار گیرد.

وعده های حسن روحانی وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور بلاروس اخبار بلاروس وعده های حسن روحانی وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور بلاروس اخبار بلاروس وعده های حسن روحانی وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور بلاروس اخبار بلاروس

وعده های حسن روحانی وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور بلاروس اخبار بلاروس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*