خانه / بورس و سهام / بازار کساد پیش روی صنعت فولاد

بازار کساد پیش روی صنعت فولاد

به گزارش ساتین : موسسه مشهور مشاور اقتصادی کپیتال اکانامیکز در گزارشی تحلیلی پیش بینی کرد که بازار فولاد در سال جاری میلادی با فشار زیادی از سوی افزایش عرضه مواجه خواهد شد و بدین ترتیب نمی توان انتظار عملکرد مثبتی را در بازار این محصول داشت.

بر این اساس روند عرضه فولاد با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در این صنعت طی سال های اخیر در بسیاری از نقاط جهان و به خصوص شرق آسیا، در سال 2014 کماکان رشد محسوسی را پشت سر خواهد گذاشت و این در حالی است که تقاضا برای فولاد از چشم انداز مناسبی برخودار نیست.

تحلیلگران کپیتال اکانامیکز بر این عقیده هستند که تغییر ساختاری ایجاد شده در اقتصاد چین باعث می شود که در سال جاری شاهد تقاضای قابل ملاحظه برای فولاد از سوی این کشور همانند سال های گذشته نباشیم . در عین حال بحران اعتبارات مالی پیش روی صنایع چینی نیز بر افت تقاضا دامن خواهد زد.

بر طبق این گزاش انتظار می رود که در سال جاری نیز همانند سال گذشته شاهد افت قیمت فولاد در سطح جهانی باشیم که اصلی ترین علت این امر نیز همانگونه که پیش تر ذکر شد مربوط به تضعیف تقاضای این محصول از سوی چین به حساب می آید. بر این اساس انتظار میرود که قیمت فولاد در سال جاری میلادی به 625 دلار در هر تن برسد.

گفتنی است که در گزارش اخیر تصریح شده که از اواخر سال جاری میلادی بازار فولاد به سوی ثبات نسبی حرکت خواهد کرد و بنابراین در سال 2015 میلادی بازار با رونق نسبی مواجه خواهد شد. قیمت فولاد برای سال آینده در سطح 650 دلار در هر تن پیش بینی شده است.

نمابورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*