خانه / بازار / خودروی جدید نیسان سنترا ۲۰۱۷ در ایران +قیمت و مشخصات

خودروی جدید نیسان سنترا ۲۰۱۷ در ایران +قیمت و مشخصات

بیش از ۴ دهه است که سنترا حداقل در ۱۲۰ کشور جهان حضور دارد. این ژاپنی در سال‌های اولیه زندگی‌اش در کلاس سدان‌های کوچک بود اما از نسل پنجم (سال ۲۰۰۰ به بعد) نیسان فضای درونی‌اش را افزایش داد تا بدین‌ترتیب سنترا یک کلاس ارتقا یابد و به کلاس سدان‌های جمع و جور (کامپکت) برود.

در این سال‌ها سنترا بازهم در ابعاد و اندازه‌‌ها بزرگتر شد ولی این روزها او را همچنان در کلاس جمع و جورها قرار می‌دهند.

جالب است بدانید که در خود ژاپن محصولی با نام سنترا پیدا نمی‌کنید! سنترا از همان ابتدا محصول جداگانه‌ای برای نیسان نبود؛ ژاپنی‌ها تا قبل از ۲۰۱۳ مدل‌های صادراتی نیسان Sunny و بعد از ۲۰۱۳ نیز مدل‌های صادراتی نیسان Sylphy را با نام سنترا تحویل مشتریانش می‌داد و همچنان نیز می‌دهد!

معرفی خودرو مشخصات نیسان سنترا مجله خودرو قیمت نیسان سنترا Nissan Sentra 2017

نیسان سنترایی، که حالا زمزمه ورود آن به کشورمان شنیده می‌شود، از نسل هفتم این خودروست؛ نسلی که سال ۲۰۱۳ به بازار جهانی معرفی شد. هفتمین نسل سنترا (اتاق B17) چه در فضای بیرونی و چه در فضای درونی هیچ شباهتی به نسل قبلش نداشت چراکه طراحان نیسان تصمیم گرفتند هفتمین سنترا را شبیه سایر برادرانش (ازجمله آلتیما و ماکسیما) طراحی کنند.

قبل از فیس‌لیفت یا بعد از فیس‌لیفت؟

سال گذشته میلادی، نخستین فیس‌لیفت نسل هفتم سنترا معرفی شد. این فیس‌لیفت، که مدل‌های ۲۰۱۶ به بعد سنترا را شامل می‌شود، با درب موتور، رینگ‌های ۱۶ و ۱۷ اینچی جدید، گلگیرها، چراغ‌ها، سپرها و جلوپنجره جدیدش براحتی از سنترا ۲۰۱۵ قابل تمایز است.

اما سنترا ۲۰۱۶ چندین تغییر دیگر هم دارد مثل اضافه‌شدن رنگ آبی براق (Blue Pearl)، صندلی‌ ۶ حالته برقی به همراه تنظیم برقی گودی کمر برای راننده، سیستم چندرسانه‌ای NissanConnect و همچنین طراحی مجدد کنسول، فرمان و صفحه کیلومتر.

معرفی خودرو مشخصات نیسان سنترا مجله خودرو قیمت نیسان سنترا Nissan Sentra 2017

برای سال ۲۰۱۷ نیز نیسان دو تیپ جدید به این خودرو اضافه کرد؛ یکی Sentra Turbo و دیگری هم Sentra Nismo. برای تیپ نیسمو، همانطور که از اسمش حدس می‌زنید، نیسان علاوه بر کیت بدنه اسپرت و رینگ‌های جدید، ارتفاع سیستم تعلیق خودرو را کاهش داده و در کابین نیز از صندلی‌های اسپرت و تریم قرمز بهره برده است. اما هردوی این تیپ‌ها، یک ویژگی بسیار مهم‌تر دارند؛ برای نخستین‌بار در زندگی ۴۰ ساله سنترا، نیسان روی این مدل‌ها پیشرانه توربوشارژ گذاشته است که مشخصاتش را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

پیشرانهقدرتگشتاورگیربکسمصرف شهریمصرف جاده‌ایوزن
۱.۶L-Turbo۱۸۸hp۲۴۰nm۶ سرعته دستی

CVT

۹.۰L

۸.۷L

۷.۴L

۷.۱L

۱,۳۶۵kg

۱,۳۹۵kg

۱.۸L۱۳۰hp۱۷۴nm۶ سرعته دستی

CVT

۸.۷L

۸.۱L

۶.۵L

۶.۲L

۱,۲۹۲kg

۱,۳۰۵kg

چه قیمتی دارد؟

نکته جالبی که در مورد سنترا وجود دارد این است که این روزها هم مدل قبل از فیس‌لیفت و هم مدل بعد از فیس‌لیفت، هردو به عنوان مدل ۲۰۱۷ فروخته می‌شوند با این تفاوت که نسخه بعد از فیس‌لیفت آن به بازار اروپا و آمریکای شمالی صادر می‌شود درحالیکه نسخه قبل از فیس‌لیفت آن مختص فروش در بازارهای آسیا، منطقه CIS (کشورهای مشترک المنافع) و خاورمیانه است. از این‌رو احتمال ورود نسخه قبل از فیس‌لیفت آن به ایران بیشتر است.

معرفی خودرو مشخصات نیسان سنترا مجله خودرو قیمت نیسان سنترا Nissan Sentra 2017

۲۰۱۷ Nissan Sentra

۲۰۱۷ Nissan Sentra Pricing

  • Fair Market Price – New Car what is this?
    $۱۸,۵۷۲
  • Manufacturer’s Suggested Retail Price
    $۱۶,۹۹۰
  • Estimated Monthly Payment to Own New
    $۳۳۴ /month

معرفی خودرو مشخصات نیسان سنترا مجله خودرو قیمت نیسان سنترا Nissan Sentra 2017

معرفی خودرو مشخصات نیسان سنترا مجله خودرو قیمت نیسان سنترا Nissan Sentra 2017

نیسان سنترا در بازار امارت هم‌اکنون باقیمتی بین ۵۰ تا ۷۰ هزار درهم یا معادل تقریبی ۴۵ تا ۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که یعنی درصورت ورود به بازار کشورمان در محدوده قیمتی ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود. تویوتا کرولا، میتسوبیشی لنسر، رنو فلوئنس، هیوندای النترا و کیا سراتو رقیبان اصلی سنترا در کشورمان هستند.

منبع : کالایاب خودرو

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*