خانه / بورس و سهام / موج بیمه سهام در بورس

موج بیمه سهام در بورس

به گزارش ساتین : از ابتدای هفته جاری تاکنون، قیمت سهام ۶ شرکت از طریق انتشار اوراق اختیار فروش تبعی توسط سهامدار عمده، تضمین شده و چندین شرکت دیگر نیز در فرایند انتشار اوراق تبعی قرار دارند تا با بیمه‌کردن قیمت سهام توسط سهامدار عمده، ریسک سهامداران پوشش داده شود.

از شنبه هفته جاری تاکنون، اوراق اختیار فروش تبعی روی سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو)، چادرملو، پتروشیمی کرمانشاه، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک ملت و همراه اول منتشر شده است.

براساس این گزارش، علاوه ‌بر این شرکت‌ها، انتشار اوراق تبعی برای سهام مخابرات ایران، گل‌گهر، توسعه معادن فلزات، پالایشگاه تبریز و پالایشگاه شیراز نیز توسط سهامدار عمده این شرکت‌ها در دست پیگیری است که پیش‌بینی می‌شود انتشار این اوراق و تضمین قیمت خرید توسط سهامدار عمده، باعث افزایش اطمینان خاطر سهامداران حقیقی نسبت به ارزنده‌بودن این سهام شود. همچنین از  سه‌شنبه هشتم بهمن ماه، عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، بانک ملت و شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.

بیمه سهام به بازار روحیه می‌دهد

مصطفی امید قائمی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مهرآیندگان درخصوص مزیت‌های انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در بازار سرمایه گفت: این اوراق، سهام را در بازار سرمایه بیمه می‌کند. اوراق اختیار فروش تبعی، روحیه بازار سرمایه را در شرایط منفی تقویت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین مزیت‌های اوراق تبعی این است که سرمایه‌گذار حقیقی و خرد را برای خرید سهام مجاب می‌کند، افزود: با انتشار این اوراق سرمایه‌گذار حقیقی برای خرید سهام اطمینان خاطر پیدا می‌کند که در تعدیل فضای منفی بازار بسیار تأثیرگذار است. وی که معتقد است مشکل بازار روحیه است، گفت: بازار به نقدینگی احتیاج ندارد فقط به روحیه احتیاج دارد که انتشار این اوراق روحیه از دست رفته را به بازار بر‌می‌گرداند.

 همشهری

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*