خانه / آخرین اخبار / ساعت بازی والیبال ایران و ایتالیا (لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷)

ساعت بازی والیبال ایران و ایتالیا (لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷)

تیم ملی والیبال کشورمان رو در روی ایتالیا قرار خواهد گرفت. این پنجمین حضور ایران در این مسابقات خواهد بود، همان مسابقاتی که تماشاگران ایرانی را با والیبال جهان آشنا کرد تا با میزبانی های مختلف شور والیبال را در ایران هر ساله در این روزها به اوج برساند.

 

* ایران در جمع کم سابقه ترین ها
با اینکه به نظر می رسد ایران سال های متوالی است که در لیگ جهانی حضور دارد اما هنوز جزو کم سابقه ترین ها محسوب می شود به طوریکه پس از بلژیک که ۴ بار تجربه حضور در لیگ جهانی را دارد، ایران تیم یازدهم در جدول دوازده تیمی از نظر تجریه شرکت در لیگ جهانی است. ایتالیا و برزیل تنها تیم هایی هستند که در هر ۲۸ دوره این رقابت ها حضور پیدا کرده اند و ایران و بلژیک هم با ۴ و ۵ حضور تازه وارد های سطح A محسوب می شوند.

 

* تعداد تیم ها و نحوه صعود
این دوره از لیگ جهانی هم مانند دوره قبل برگزار خواهد شد به طوریکه ۱۲ تیم در سطح A بازی خواهند کرد. هر تیم با ۸ تیم دیگر بازی می کند و طبق قرعه رو در روی ۳ تیم قرار نخواهد گرفت که فرانسه، بلغارستان و کانادا در دور مقدماتی با ایران بازی نخواهند کرد. بازی ها در ۳ هفته و هر هفته ۳ بازی برای هر تیم برگزار می شود که ایران در هفته های اول و سوم به ایتالیا و لهستان می رود. هفته دوم لیگ جهانی هم به میزبانی تهران با تیم های آرژانتین، بلژیک و صربستان برگزار خواهد شد. هر برد ۳ بر صفر یا ۳ بر یک ۳ امتیاز خواهد داشت، برد ۳ بر ۲، ۲ امتیاز و  ۳ بر ۲ یک امتیاز برای تیم ها خواهد داشت. جمع امتیازات در جدول رده بندی محسوب خواهد شد و تیم های اول تا پنجم به اضافه میزبان (برزیل) ۶ تیم دور نهایی را تشکیل خواهند داد.

 

* ایران پر از تغییر
معمولا پس از سال هایی که المپیک برگزار می شود تیم های سطح یک جهان تغییرات عمده ای را در ترکیب خود ایجاد می کنند تا برای المپیک بعدی آماده شوند. ایران هم تغییرات زیادی داشته است اما نه ترجیحا مثل سایر تیم های بزرگ، بلکه بسیاری از تغییرات به ناچار ایجاد شد. به طور مثال رضا قرا جایگزین شهرام محمودی شد که از حضور در تیم ملی کناره گیری کرد. مسعود غلامی به علت مصدومیت محمد موسوی برای اولین بار در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و فرهاد نظری افشار جایگرین حمزه زرینی شد. مصطفی شریفات و مهدی مهدوی از دیگران بازیکنان المپیکی والیبال ایران هستند که در این لیگ جهانی حاضر نخواهند بود.
نیمکت تیم ملی هم که تغییری اساسی به خود دید و به جز سرپرست و پزشک تیم تمامی افراد با جا به جایی عمده ای رو به رو شدند. ایگور کولاکویچ به همراه دو دستیار خود به ایران آمد. پیمان اکبری و سعید رضایی برای اولین بار دو ایرانی حاضر روی نیمکت خواهند بود و این نیمکت جدید با بازیکنان تازه سر و شکل والیبال ایران در لیگ جهانی را تشکیل می دهند.

جدول پخش ورزش از تلویزیون ( جمعه ۱۲ خرداد )

فینال بسکتبال حرفه ای ان بی ای

کلیولند – گلدن استیت ( ساعت: ۰۵:۰۰ زنده از شبکه ورزش )

لیگ جهانی والیبال

فرانسه – بلغارستان ( ساعت: ۱۷:۴۰ زنده از شبکه ورزش )
برزیل – لهستان ( ساعت: ۱۹:۳۰ زنده از شبکه ورزش )
ایتالیا – ایران ( ساعت: ۲۲:۳۰ زنده از سایت آنتن و شبکه سه )

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*