خانه / آخرین اخبار / ساعت بازی امشب رئال مادرید و یوونتوس ( فینال لیگ قهرمانان اروپا)

ساعت بازی امشب رئال مادرید و یوونتوس ( فینال لیگ قهرمانان اروپا)

امشب در حساس ترین دیدار فصل فوتبال اروپا، رئال مادرید و یوونتوس در فینال کاردیف مقابل هم قرار خواهند گرفت. 

جدول پخش ورزش از تلویزیون  شنبه ۱۳ خرداد

لیگ جهانی والیبال

ایران – برزیل ( ساعت: ۱۹:۳۰ زنده از سایت آنتن و شبکه سه )

فینال لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس – رئال‌مادرید ( ساعت: ۲۳:۱۵ زنده از شبکه سه )

در عصر لیونل مسی و در دورانی که به نظر می رسید بارسلونا همه چیز را در فوتبال اروپا تحت سیطره خود بگیرد، رئال مادرید در حال بر هم زدن تمام معادلات است.

 بر کسی پوشیده نیست که رئال مادرید در هزاره دوم و به رهبری دی استفانو، برترین تیم دنیا بود. رئال توانست ۵ عنوان قهرمانی اروپا را به صورت متوالی کسب کند و با قهرمانی در سال ۱۹۶۶، تعداد جام هایش را به ۶ رساند.

در آن سال ها تنها بنفیکا بود که با دو قهرمانی متوالی در سال های ۶۱ و ۶۲ توانست تا حدی سایه به سایه رئال حرکت کند اما در عصر سیاه و سفید، رئال پادشاه بی چون و چرای اروپا بود.

 

 

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب پخش زنده فوتبال پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار یوونتوس اخبار رئال مادرید

 

 

با رنگی شدن تصاویر و رسیدن به دهه های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ میلادی، تیم هایی نظیر بایرن، آژاکس، لیورپول، یوونتوس و به خصوص میلان توانستند رئال را با تهدیدی جدی مواجه سازند. همچنین در دهه ۹۰ بارسلونا که هرگز موفق به کسب قهرمانی اروپا نشده بود، سرانجام توانست بر این طلسم غلبه کرد و با پیروزی ۱-۰ بر سامپدوریا در سال ۱۹۹۲ اولین قهرمانی خود را کسب کند.

 

تا قبل از سال ۱۹۹۸ که رئال پس از ۳۲ سال بار دیگر قهرمان اروپا شد، میلان ۵، لیورپول و آژاکس ۴، بایرن ۳ و یوونتوس نیز دو بار قهرمان اروپا شده بودند. در بین این تیم ها تنها دو قهرمانی میلان در عصر سیاه و سفید رقم خورده بود و دیگر تیم ها جام های خود را از دهه ۷۰ به بعد کسب کرده بودند.

 

تا سال ۱۹۹۸ تقریبا قهرمانی های رئال در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی در دست فراموشی بود که میاتویچ با گل پیروزی بخش خود بر یوونتوس در آمستردام، رئال را یک بار دیگر به قله اروپا بازگرداند.

 

در دهه ۹۰ بسیاری از هواداران بارسا به طعنه می گفتند که دیگر عصر رئال به اتمام رسیده و بارسا با قهرمانی های متوالی در لالیگا و نیز قهرمانی اروپا در سال ۱۹۹۲، حاکم مطلق فوتبال اسپانیا است اما در همان روزها رئال مادرید پاسخ طعنه ها را با کسب سه قهرمانی اروپا در ۵ سال داد.

 

 

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب پخش زنده فوتبال پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار یوونتوس اخبار رئال مادرید

 

 

رئال سال های ۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ قهرمان اروپا شد تا تعداد جام هایش را از ۶ به ۹ افزایش دهد اما ورود رایکارد و سپس گواردیولا به بارسا یک بار دیگر موازنه ها را بر هم زد.

 

بارسا سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ توانست سه قهرمانی دیگر را کسب کرده و از تعداد قهرمانی های رئال در دنیای رنگی پیشی بگیرد. رئال سال ۲۰۱۴ توانست تعداد قهرمانی هایش در عصر معاصر را به ۴ رسانده و با بارسا برابر شود ولی آبی اناری ها سال ۲۰۱۵ یک بار دیگر از رئال پیش افتادند.

 

 

نتایج دیشب لیگ قهرمانان اروپا ساعت بازی رئال مادرید امشب پخش زنده فوتبال پخش زنده بازی رئال مادرید بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا اخبار یوونتوس اخبار رئال مادرید

 

 

رئال اهل پاپس کشیدن نبود و سال گذشته در تعداد قهرمانی های معاصر با بارسا ۵-۵ مساوی شد و امشب یک فرصت تاریخی برای پیشی گرفتن از بارسلونا خواهد داشت: کسب ششمین قهرمانی در عصر معاصر یا دنیای رنگی که به منزله جلو زدن از تیم هایی چون میلان، بارسا، بایرن، لیورپول و آژاکس خواهد بود.

به این ترتیب رئال می تواند در تعداد قهرمانی های اروپا ۱۲-۵ از بارسا پیش افتاده و فاصله اش را به ۷ افزایش دهد. نزدیک ترین تعقیب کننده رئال همچنان میلان با ۷ عنوان قهرمانی است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*