خانه / بورس و سهام / سهامداران بازار بورس 50 میلیون نفر می‌شوند

سهامداران بازار بورس 50 میلیون نفر می‌شوند

به گزارش ساتین ، محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز از تالار بورس اوراق بهادار تهران بازدید کرد. این اقدام به منظور اطمینان بخشی بیشتر به سرمایه‌گذاران مبنی بر اهمیت دادن مسئولان به بازار سرمایه کشور صورت گرفت و وضعیت بورس مورد بررسی قرار گرفت.

علی صالح آبادی در این مراسم، تعداد سهامداران بازار سرمایه کشور را در حال حاضر 7 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: تعداد شرکت های بورسی و فرابورسی در این بازار حدود 500 شرکت است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار  افزود: در حال حاضر تعداد سهامداران در بازار سرمایه کشور از تعداد سهامداران کشورهای ترکیه، پاکستان و اندونزی بیشتر است و این امر نشان دهنده گسترش فرهنگ سهامداری در ایران است.

وی با بیان اینکه صیانت از حقوق سهامداران مستلزم پایداری و ثبات بازار سرمایه است، بر اهمیت ایجاد ثبات در بازار سرمایه کشور تاکید کرد و گفت: عدم ثبات در بازار سرمایه، سرمایه ها را به سمت بازارهای ارز، سکه و مسکن سوق می دهد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آزادسازی سهام عدالت اظهارداشت: آزادسازی سهام عدالت نیاز به فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی دارد و با آزادسازی سهام عدالت تعداد سهامداران بازار سرمایه به 50 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

در این مراسم مدیرعامل شرکت بورس، مدیرعامل شرکت فرابورس، معاون نظارت بر بازار شرکت بورس و مدیران بورسی و فرابورسی به همراه تعدادی از سهام‌داران عمده و حقوقی بزرگ بازار حضور یافتند.

مرجع : مهر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*