خانه / حوادث / زن صیغه ای دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه …

زن صیغه ای دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه …

شناسایى و دستگیرى عاملین باند اخاذى که با تهیه فیلم خصوصى از شهروندان اقدام به تهدید و اخاذى مى‌نمودند.

سرهنگ جواد جهانشیرى گفت: در پى مراجعه احدى از شهروندان مبنى بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصى و اخاذى ۱۵۰ میلیون تومانى از وى در فضاى سایبر، رسیدگى به موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: شاکى در اظهارات اولیه خود به کارشناسان فتا گفت، بنا به اقتضاى شرایط روحى‌ام، خانمى را براى مدت معلومى به عقد موقت خود در آوردم و پس از سپرى شدن مدت عقد و شناخت فرد مورد نظر حتى با پافشارى زوجه نسبت به تمدید عقد اقدام ننمودم که متاسفانه در یکى از سفرهاى کارى خارج از استان، روى شبکه اجتماعى گوشى تلفن همراه‌ام متوجه ارسال فیلمى یک دقیقه‌اى با محتواى روابط خصوصى که کاملا هم به صورت حرفه‌اى و محرمانه گرفته شده بود از طرف فردى ناشناس گشته که با تهدید به انتشار این تصاویر در محل کار و زندگى‌ام، دریافت ۱۵۰میلیون تومان وجه را مطالبه داشت.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکى کارشناسان پلیس فتا ضمن بررسى دقیق و تحقیقات فنى پیرامون موضوع سرنخ‌هایى از یک تیم اخاذى را به دست آوردند.

این مقام انتظامى تصریح کرد: کارشناسان با انجام یک سرى فعالیت‌هاى فنى و پلیسى ابتدا وکیلى را در همین رابطه دستگیر و سپس با همکارى نامبرده دو زن دیگر نیز که در این امر دخیل بودند را شناسایى و دستگیر نمودند.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى ادامه داد: متهم دستگیر شده که مردى ۳۸ ساله بود با رویت شواهد به جرمش اعتراف و بیان داشت، توسط یکى از زنان مذکور اغفال گشته و با همدستى آنها ضمن سوءاستفاده از شغل خود براى وادار نمودن شاکى نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده اقدام نموده‌است.

وی گفت: دو متهم دیگر که زنانى ۳۰ و ۳۲ ساله بودند در اعتراف به جرم خود با ندامت گفتند، با همدستى یکدیگر و با هدف کسب منفعت مالى ضمن شناسایى افراد سرشناس و صاحب نام و نزدیک کردن خود به آنها، فیلم و تصاویر محرمانه و خصوصى را مخفیانه تهیه کرده و با تهدید به انتشار فیلم‌ها مبالغى را اخاذى مى‌کردند.

سرهنگ جهانشیرى افزود: در بازبینى و بررسى صحنه جرم کارشناسان پلیس فتا متوجه کارگزارى مخفیانه دوربین فیلمبردارى در داخل ساعت دیوارى شده و در همین رابطه ‌تجهیزات رایانه‌اى متهمین جهت بررسى بیشتر به آزمایشگاه ادله دیجیتالى پلیس فتا منتقل و کارشناسان تعداد دیگرى از فیلم‌هاى مخفیانه گرفته شده را به دست آورده که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

رییس پلیس فتا استان گفت: متهمین به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا و پس از صدور قرار قانونى به زندان معرفى شدند.

سرهنگ جهانشیرى در پایان هشدار داد: انتشار فیلم و تصاویر خصوصى و محرمانه از مصادیق جرایم رایانه‌اى بوده و ‌انتشار هر نوع ویدیو و تصاویرى بدون اجازه صاحب آن به هر نیتى که باشد خلاف قانون Law بوده و با مجرم مطابق قانون رفتار خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*