خانه / آخرین اخبار / چه کسی بر پیکر دکتر علی شریعتی نماز خواند؟ +تصاویر

چه کسی بر پیکر دکتر علی شریعتی نماز خواند؟ +تصاویر

امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن را در زینبیه فراهم کرد. در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند، همچنین مراسم چهلمی را امام صدر برای دکتر در لبنان برگزار کرد.

به گزارش فارس، پس از اینکه دکتر علی شریعتی با گذرنامه‌ای با نام علی مزینانی به انگلیس سفر می‌کند و از آنجا سفری به فرانسه دارد، امام موسی صدر که خبر را می‌شنود به سرعت به آلمان می‌رود و از آنجا با صادق طباطبایی به فرانسه برای دیدن دکتر می‌روند که ایده خود را از تشکیل کادری در اروپا که زمینه فعالیت‌های دکتر در آنجا فراهم شود، مطرح می‌کند. از آنجا بود که پیشنهاد تأسیس «حسینه ارشاد در تبعید» را می‌دهند و آمادگی خود را در جهت کمک‌های فکری و مالی خود ابراز می کند و بنا می‌شود که دکتر مدتی به استراحت بپردازد تا پس از تجدید قوا و روحیه این موضوع پیگیری شود که مرگ نابهنگام و مشکوک دکتر اجازه نمی‌دهد.

امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن وی در زینبیه را فراهم می‌کند، در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند، همچنین مراسم چهلمی را امام صدر برای دکتر در لبنان برگزار کرد. این مراسم سر و صدای زیادی به پا کرد و برای اولین بار ۱۷ نهضت از نهضت­‌ها و جنبش‌های آزادی­‌بخش اسلامی از اریتره، فلسطین، الجزایر و …برای این مراسم جمع شدند.

در ادامه تصاویری از اقامه نماز بر پیکر شریعتی توسط امام موسی صدر می‌آید:

 دکتر شریعتی بیوگرافی علی شریعتی امام موسی صدر
دکتر شریعتی بیوگرافی علی شریعتی امام موسی صدر
امام موسی صدر در زنیبیه دمشق بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند
 
دکتر شریعتی بیوگرافی علی شریعتی امام موسی صدر
شهید چمران و احسان شریعتی (فرزند دکتر شریعتی) در مراسم تدفین شریعتی در زینبیه دمشق

منبع: کتاب «شریعتی در زندان» اثر محمد حکیم‌پور

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*